fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Oxford’da İngilizce Eğitimi Almak

Tarihi ve kültürel yapısı ile İngiltere’nin merkez bölgelerinden biri olan Oxford, dil eğitimi konusunda da oldukça iyi bir noktadadır. Bölge olarak öğrenci bölgesi olmasıyla da bilinen Oxford’da nüfusun %30’u öğrencilerden oluşmaktadır. Oxford’da İngilizce eğitimi almak, hem İngilizcenin tüm kültürü ile bir arada olmak hem de tarihini yakından öğrenmek adına en iyi eğitim bölgelerinden biridir.

Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Oxford, tüm şehre yayılan kampüsü ile dünyanın en eski üniversite şehri olma özelliğini taşımaktadır. Bazı kayıtlara göre 1096 yılında eğitime başladığı bilgisine ulaşılabilmektedir. Şehrin her sokağında Oxford Üniversitesi bünyesinde kurulmuş kolejlere ya da fakültelere rastlanmaktadır.  Kampüs şehir olma özelliğinden dolayı Oxford şehri, öğrencilerin yanı sıra her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası haline gelmeyi başarmıştır.

“Herkes Öldürür Sevdiğini…Oscar Wilde” Oxford’da İngilizce Eğitimi almanın en prestijli yanı edebiyat akan bir şehirde okumak

 

Oxford'da İngilizce öğrenmek  Oscar Wilde'ın peşinden gitmek...

Yazar Oscar Wilde’dan Fizikçi Stephen Hawking’e kadar sayısız ünlü isim Oxford’da eğitim görmüştür ayrıca Harry Potter, X-Men gibi dünyaca ünlü birçok filme de ev sahipliği yapmıştır. Oxford’da Dil Eğitimi Oxford dil eğitimi için tercih edilecek en güzel yerlerden biridir. Hem modern dokusu hem de tarihi dokusuyla öğrencileri etkileyen bir şehirdir. Her bütçeye uygun dil okulu alternatifleri vardır. Birçok zincir okulun Oxford şubesi mutlaka bulunmaktadır. Bunların yanı sıra butik ucuz dil okulu imkanı da vardır.

Eğitim kalitesi iyi, öğrenci memnuniyeti yüksek olan okulların bazıları; Kaplan International- Oxford EC- Oxford Kings Education- Oxford Oxford International- Oxford Oxford’da Ulaşım Oxford güzel bir yerleşim planına sahip bir şehirdir ve bundan dolayı Oxford’da yürümek ulaşımın en kolay yoludur. Ayrıca yürüyerek Oxford’u gezmek, turistik yerleri, müzeleri, galerileri, alışveriş yerlerini görmenin ayrıcalıklarından biridir. Oxford’da yürüyüş yapmak son derece keyiflidir. Şehir içi en kolay ulaşım ise otobüs ile yapılmaktadır. Otobüs ağları çok gelişmiştir ve şehrin her yerine giden otobüs bulmak son derece kolaydır. Oxford Londra’ya trenle sadece bir saat uzaklıktadır. Londra’ya yakınlık eğitim için Oxford’u tercih eden öğrenciler için önem arz etmektedir. Hafta sonları rahatlıkla Londra’ya gezmeye gidilebilir.
Oxford Müzeleri Yapılması gereken aktivitelerin başında müzeleri gezmek olacaktır.

 

Müze sever misiniz?

Oxford Müzesi şehrin tarihini en iyi dile getiren yerdir. Bu yüzden şehrin tarihiyle tanışmak için birçok ziyaretçinin gideceği ilk yer burasıdır. Ashmolean Müzesi ve Modern Sanat Müzesi gibi yerler uluslararası niteliktedir ve önemli tarih olayları hakkında oldukça iyi bilgi sunduğu için ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Oxford Harry Potter filminin çekildiği yerleri de görmeden gelen olmayacaktır. Şehrin içinde ve etrafında huzur bulabileceğiniz birçok yeşil alan ve park vardır. Buralarda yürüyebilir veya piknik yapabilirsiniz. Ayrıca Apollo ve Oxford tiyatrolarında drama, dans, bale, opera ve müzikal gibi organizasyonlara katılabilirsiniz. Oxford’da Eğlence Oxford gece hayatı açısından aktif ve dolu bir şehirdir.

 

Oxford’da İngilizce öğrenmek Londra ‘da öğrenmek gibi, değil gibi…

Londra’yı aratmayacak eğlence yerleri bulunur. Dünyanın çeşitli ülke ve bölgelerine özgü konserler düzenlenir. Bar ve pub tarzı mekanlar ve özellikle öğrenci kitlesinin çok olması gece hayatını aktif ve taze tutar. Yoğun ve dolu bir gece hayatı arıyorsanız, George, Brewer, Osney Bölgesi, Waltson ve Botlay caddesine gitmelisiniz. Oxford İngiltere içinde hiç sıkılmayacağınız şehirler arasında bulunur. Oxford’da Alışveriş Oxford şehir merkezi, turistler için olağanüstü manzaralı bir yer olduğu kadar tüketicilerin de ziyaret ettiği çekici bir yerdir.

Westgate Alışveriş Merkezi West Gate’ de yer alır. Alışveriş merkezi ve civarında pek çok sayıda büyük dükkân bulunur. Bunların başlıcaları; Primark, Bhs, Marks&Spencer, Sainsbury’s, Sports World (Eskiden Sports & Soccer) ve Game gibi meşhur yerlerdir. Ayrıca Debenhams, HMV, McDonalds, Burger King, Boswells of Oxford ve büyük bir restorana sahip Waterstones kitap dükkânı da bu bölgede bulunur. Oxford’da İklim Oxford, kış aylarında sert bir iklime sahiptir ve genellikle bol yağışlıdır. Yaz aylarında da ılık bir havanın hüküm sürdüğü şehirde sürprizlere her zaman hazırlıklı olmak gerektiği unutulmamalıdır. Yaz dönemi ortalama sıcaklığı 16 °C, kış dönemi ortalama sıcaklığı ise 3 °C civarındadır.

Dil Okulları iyi mi? Oxford’da İngilizce öğrenilir mi?

Oxford’da İngilizce eğitimi almak için gideceğiniz bir dil okulunda, yurtdışı üniversite eğitimlerinde geçerli olan IELTS ve akademik İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu tarz akademik ve sınav İngilizcesi eğitimlerin yanı sıra Genel İngilizce eğitimi almak da mümkündür. İngiltere’nin metropol olan ve önemli bir üniversitesine sahip olan Oxford’da kaliteli ve iyi bir eğitim sizlere tüm hayatınız boyunca farklı bir deneyim katacaktır.

Vize İşlemleri

Oxford’da İngilizce eğitimi almak için ilk önce İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresine sahip olması da bu nokta da önemlidir. İngiltere öğrenci vizesi için gerekli olan tüm evrakları eksiksiz tamamlamanız vize işlemlerinizin olumlu sonuçlanmasında fayda sağlayacaktır. Vize işlemlerinizi sizinle ilgilenen Armada Grandee eğitim danışmanınız yürütecek, İngiltere vize başvuru formunuzu doldurup İngiltere vizesi randevunuzu alacaktır.

Oxford İçin Ulaşım

Vize işlemleri sonrasında Oxford için İstanbul’dan 4 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekmektedir. Yolculuk sonucunda dil okulu boyunca kalacağınız Oxford şehri içerisinde ulaşım için otobüs ulaşımı ve tren ulaşımları oldukça kolay bir sistemde ayarlanmaktadır.

Konaklama

Dil okulu için Oxford’u tercih edenler konaklama konusunda öğrenci yurtlarını tercih edebilirler. Öğrenci yurtları, üniversite şehri olması nedeniyle fazlalıkta olan Oxford’da aynı zamanda bir aile yanında ya da özel bir daire içerisinde konaklama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Konaklamalarınızı eğitim danışmanınızla koordineli olarak Oxford dil okulları ayarlayacaktır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.