fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Melbourne’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları


İngilizce öğrenmek için İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin son zamanlardaki en popüler tercihlerinden biri Avustralya. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih edebilecekleri şehirlerden biri de Melbourne olarak karışımıza çıkıyor. Öğrencilere dil eğitimi yanında pek çok fırsat ve kolaylıklar sağlayan Melbourne’de Dil Eğitimi alma avantajlarını detaylıca inceleyelim. 😊

Melbourne Dil Okulları

Tabi ki Melbourne’de Dil Eğitimi almanın öne çıkmasını sağlayan, ev sahipliği yaptığı kaliteli dil okullarıdır. Dünyanın en kaliteli dil okullarının Melbourne’de şubeleri bulunmaktadır. EC English, Kaplan International, OHC English, ILSC Melbourne’de bulunan en kaliteli dil okullarındandır. Bu okullarda dil eğitimi almak ayrıca vize alımınızı da kolaylaştıracaktır. Okulların hepsi en modern donanımlara sahiptir.

Melbourne'de Dil Eğitimi Almak

Avustralya Dil Okulu Melbourne

Melbourne Şehri ve Yaşam

Avrupa tarzı ile dikkat çeken şehir Avustralya’nın ve dünyanın en güvenilir şehirlerinden biridir. Ayrıca pek çok araştırmada, dünyanın en yaşanılası şehri olarak gösterilmektedir. Ayrıca çevre koşullarına ve toplumun ihtiyaçlarına göre şekillendirilen teknolojik altyapısı ile Melbourne “akıllı şehir” olarak adlandırılmaktadır.

Melbourne İklimi

Güney yarım kürede bulunması sebebiyle Avustralya genelde yıl boyunca yaz iklimine sahipmiş gibi düşünülebilir. Fakat Avustralya ılıman okyanus iklimine sahiptir.

Kışlar genelde yağışlı geçmektedir, nadir de olsa kar yağabilir, yaz ayları da ortalama sıcaklıktadır. Kış ayları için ortalama 7 derece, yaz ayları için ise ortalama 25 derece diyebiliriz.

Melbourne Dil Egitimi

Melbourne İş İmkanları

Avustralya Dil Egitimi Melbourne

Hepimiz biliyoruz ki, Avustralya’nın dil eğitiminde popüler olmasının en büyük sebebi 90 gün ve üzeri dil eğitimi alan öğrencilere part-time çalışma izni vermesidir. Dil öğrencileri için bu tabi ki kaçırılmaz bir fırsattır. Melbourne de dil öğrencilerinin en rahat iş bulabileceği şehirlerden biridir. Avustralya’nın ikinci büyük şehri olması, kozmopolit ve kalabalık bir şehir olması ve aynı zamanda Avustralya’nın finans merkezi olması Melbourne’de iş imkanlarının fazla olmasını sağlamaktadır. Melbourne’de saatlik ücretler 18 ile 20 AUD arasında değişmektedir. Haftada 20 saat çalışma izni verildiğini düşündüğümüzde öğrenciler aylık ortalama 1.600 AUD kazanabilmektedir.

Melbourne’de Ulaşım

Melbourne şehir içi ulaşımda en gelişmiş şehirlerden biridir.  Şehrin hemen hemen her noktasına toplu taşıma araçlarıyla gidilebilir. Melbourne’de Myki adı verilen ulaşım kartlarını tüm toplu taşıma araçlarında kullanabilirsiniz. Ayrıca şehirde bisiklet kullanımı oldukça yaygın ve kolaydır. Özellikle konaklama maliyetlerini azaltabilmek amacıyla şehir merkezi dışında oda veya ev kiralayan öğrenciler için ulaşım imkanlarının fazla olması ve bisiklet kullanımı büyük önem taşımaktadır.

Melbourne Dil Okulu

Melbourne Dil Okulu

Melbourne Sosyal Hayatı

Avustralya’nın kültürel başkenti olarak adlandırılan Melbourne etnik çeşitliliğinin de fazla olması sebebiyle sosyal hayatın en canlı olduğu şehirlerdendir. Yıl boyunca düzenlenen festivalleri, ev sahipliği yaptığı kültürel kuruluşları ve etkinlikleri ile Melbourne bu ünvanın hakkını sonuna kadar vermektedir. Ayrıca ev sahipliği yaptığı pek çok spor müsabakaları ile spor şehri olarak da adlandırılmaktadır. Şehirde görülmesi gereken yerlerden bazıları; Collins Street, National Galery of Victoria, St Paul’s Cathedral, Rialto Towers, Victorian Arts Museum, Captain Cook Cottage, FitzRoy Gardens, Saint Kilda Beach, Yarra Vadisi ve Phillip Adası Penguen turları olarak sıralanabilir.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.