fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Malta’da Gezilecek Yerler


Game of Thrones çekimleri ile meşhur olan Malta’da gezebileceğiniz yerleri size anlattık.

Malta Nerede ?

 

St. John Şövalyeleri’ne hediye olarak, Akdeniz’de Avrupa ile Kuzey Afrika arasında bağ olan Malta ülkesi, Malta, Gozo ve Comino isimli üç adadan oluşmaktadır.

Sicilya’nın güneyinde olması sebebiyle Avrupa’dan, Tunus’a yakın olması sebebiyle de Kuzey Afrika kültüründen derin izler taşıyan Malta, Akdeniz’in masmavi suları ile çevrilidir.

Ilıman iklime sahip, eğlence hayatıyla ün salmış, tarihi ve Güney Avrupa mimarisi ile ilgi çeken Malta pek çok gezilecek ve görülecek yere ev sahipliği yapmaktadır.

Valetta

Malta’da görülmesi gereken ilk yerlerden olan Valetta, ülkenin başkentidir. Valetta, cumbalı evleri ve özellikle hafta sonu daha da artan eğlence hayatı ile ünlüdür. Valetta şehrinde gezilmesi gereken en önemli yerler, Hospitaller Şövalyeleri Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Aziz John Katedrali olarak sıralanabilir.

Malta, palmiye ağacı manzarası, tepelerden oluşan kasabaları, huzurlu limanları, Akdeniz’in masmavi sularıyla bezeli muhteşem plajları ile herkes için bir cazibe noktasıdır.

Dil okulu öğrencileri genelde yaz aylarında Malta’da bulunmayı tercih etse de Malta ilkbahar ve sonbahar da muhteşemdir.

Yaz aylarında pek çok açık hava konserleri ve festivaller düzenlenmektedir.

St. Julians

Malta’nın başkenti her ne kadar Valetta olsa da dil okulu öğrencileri için Malta’nın merkezi St. Julian’s şehridir. Şehir Malta’nın doğu sahilinde yer almaktadır. Bu şehir ECESE, Ace gibi pek çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Şehir eğlence hayatı ile ünlüdür.

Sliema

 

Valetta ve Mdina gibi tarihi şehirler sonrası, Sliema Malta’nın en modern ve dinamik şehri olarak adlandırılabilir.

Linguatime, IELS Malta, AM Language gibi dil okullarına ev sahipliği yapan Sliema, aynı zamanda masmavi denizi, plajları ve üst düzey restoranları ile kesinlikle görülmesi gereken bir şehirdir.

Sliema, St. Julians şehri ile Valetta şehirleri arasında muhteşem bir ara durak olarak bulunmaktadır.

Mdina

Unesco Dünya Mirası listesinde olan Mdina şehri, bozulmamış yapısı ile tam bir orta çağ masal şehridir. Şehre girmek için Ana Kapı’dan geçtiğiniz andan itibaren ziyaretçiler adeta zamanda geri gitmiş gibi hissetmektedirler. Mdina’nın ihtişamına tamamen kapılmak için şehir içerisindeki sarayları ziyaret etmede fayda vardır.

malta popeye village

Popeye Village

Özellikle çocuklarıyla seyahat eden aileler için Popeye Village kesinlikle gezilmesi gereken eğlenceli bir yer sunmaktadır. Burası, Robin Williams’ın oynadığı Popeye filmi için 1980’lerde hazırlanan bir settir. Bu film seti, film çekimleri sonrası, Malta ziyaretçileri için en önemli turistik yerlerinden biri haline gelmiştir. Popeye Village, 20 ahşap yapıdan oluşan bir sahil köyüdür. Ziyaretçiler Popeye tarafından karşılanır ve sonrasında fırın, itfaiye binası, postane gibi binaları ziyaret ile köy turuna çıkılır.

Gozo

Gozo adası, Malta’nın cennet adası olarak adlandırılmaktadır.

Doğası ile ziyaretçileri büyüleyen Gozo adası, kendi adını taşıyan Gozo Karnavalı, tapınakları ve muhteşem sahilleri ile meşhurdur.

Gozo Arkeoloji Müzesi, Santa Verna Tapınağı, şehirde bir diğer gezilecek yerlerdendir.

Malta Marsaxlokk

Marsaxlokk

Marsaxlokk, Malta’nın en ünlü sahil kasabasıdır.

Valetta, Sliema ve St. Julian’s’ın hareketli yaşantısından bir süre uzaklaşıp kalabalıktan kaçınmak isteyen ziyaretçiler Malta’nın ünlü Luzzu isimli teknelerinin teker teker sıralandığı Marsaxlokk sahillerini ziyaret etmek, Malta’da kesinlikle yapılması gerekenler listesinde yer almalıdır.

Comino

Malta ülkesini oluşturan adalardan bir diğeri Comino, Blue Lagoon’a ev sahipliği yapmaktadır.

Tropikal kalitedeki Blue Lagoon, bembeyaz kumları, kristal berraklığında turkuaz suları ile büyüleci bir adadır.

Bu büyüleciyi lagün, dev bir havuz izlenimi vermektedir.

Malta’da yapılacak en önemli aktivitelerden biri olan dalış için Blue Lagoon en ideal lokasyonlardandır.

Malta'da Ulaşım

Tüm bu yerlere ek olarak Malta, pek çok antik şehre ev sahipliği yapmaktadır. Gozo adasındaki Ggantija Tapınakları, Malta adasında yer alan Unesco listesinde bulunan Hal Saflieni Hypogeum, tarih öncesi dönemden kalma Tarxien Tapınakları ve Hagar Qim Tapınakları yine Malta’da gezilecek yerler listesinde yer alacaktır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.