fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Malta Vizesi

Malta Vizesi

 

Malta vizesi, Malta’nın Avrupa Birliği Ülkelerinden biri olması sebebiyle Schengen vizesidir. Dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için Malta vizesi diğer ülkelere nazaran daha rahat alınan bir vizedir. Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar ve bazı prosedürler öğrencileri uğraştırsa da Malta öğrenci vizesinin onaylanma oranı oldukça yüksektir.

Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz gidip eğitim alma hakkına sahiptir ve ayrıca 3 aydan fazla kalmayı planlıyorlarsa, Malta’ya gittiklerinde vize alabilir ve daha uzun süre kalabilirler.

Bordo pasaport sahipleri için Türkiye’den vize başvurusu şarttır. Schengen vize başvuru tipleri kısa süreli (C tipi) ve uzun süreli (D tipi) olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

C Tipi Malta Öğrenci Vizesi:

Bu vize türü Malta’da 3 aya kadar dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için başvuru yapılması gereken vize türüdür.

D Tipi Malta Öğrenci Vizesi:

Bu vize türü ise 3 aydan fazla dil eğitimi planlayan öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

Malta Vizesi İçin Önemli Kurallar

Malta Vizesi başvuruları için genel olarak zorunlu ve önemli olan kuralların başında gelen; öğrencilerin masraflarını karşılaması için gösterecekleri sponsorun ‘öğrencinin kalacağı gün sayısı * 48 Euro’ tutarı banka hesaplarında göstermek zorunda olmalarıdır. Buna ek olarak banka hesaplarında gösterilen bu rakam için noter onaylı taahhütname alınmak zorundadır.

Dil eğitimi için Türkiye’den en fazla 6 aylık Malta vizesine başvuru yapılabilir. 6 aydan daha fazla süre dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, Malta’ya gittikten sonra orada vizelerini uzatmalılar. Malta’da vize uzatımı sistemi son derece rahat ve kolaydır.

Malta Vizesi başvurusundan önce, dil eğitimi ücreti ve konaklama ücreti okula ödenmeli ve vize esnasında dosyaya ‘ödeme dekontu’ eklenmelidir. Ayrıca seyahat sağlık sigortası ya da gideceği süreye göre eğitim sağlık sigortası da vizeden önce yapılmalıdır.

Malta’da 3 aydan fazla dil eğitimi alacak olan öğrenciler için yasal çalışma izni verilmiştir. Öğrenciler 3 aylık eğitimini tamamladıktan sonra, bu yasal çalışma iznini hak ederler.

Malta’da dil eğitimi alacak olan kişiler ‘öğrenci vizesi’ almış olacak ancak schengen vizesi türü olacağından Malta yakınlarındaki diğer Avrupa Birliği ülkelerine gezmeye gidebilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Malta Vizesi, Fiyatları, koşulları, ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!