fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Malta Dil Okulu Programları

Malta Dil Okulu Programları

 

Malta dil eğitimi verme konusunda kendisini çok iyi geliştirmiş bir ülkedir. Eğitim ve turizm gelirlerinin ülke ekonomisine katkısı oldukça fazladır. Malta dil okulu programları çeşitlilik göstermektedir. Her öğrenci ihtiyacına yönelik bir program bulabilmektedir. Malta’da her bütçeye uygun dil okulu bulma imkanı mutlaka vardır.

Genel İngilizce Programı:

Yurtdışı dil eğitimi programlarından en popüler olanı Genel İngilizce Programı’dır. Malta’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel İngilizce Programı haftalık 20 ders/15 saat verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan İngilizcelerini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür.

Yoğun İngilizce Programı:

Yoğun İngilizce programının Genel İngilizce programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir. Malta’daki bazı dil okullarının Yoğun İngilizce Programlarında seçmeli dersler olabilmektedir.

Bire – Bir İngilizce Programı:

Bire- Bir İngilizce Programında öğrenciler öğretmenlerden özel ders almaktadır. Bu program tek başına tercih edilmemektedir, öğrenciler Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce programlarına ek olarak bire bir dersler alıp İngilizcelerini geliştirmeyi hızlandırmaktadır ve eksik olduklarını düşündükleri konulara yoğunlaşabilmektedir.

IELTS Programı:

IELTS uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Sınav sonucunda elde edilen skorun geçerliliği ise 2 yıldır. Malta’daki hemen her dil okulunda IELTS programı mevcuttur ve haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde IELTS eğitimi verilmektedir. Ancak dil okuluna göre farklılık gösteren konu şu ki; bazı dil okullarında IELTS eğitimi 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 8 ya da 10 ders IELTS eğitimi şeklinde verilirken, bazı dil okullarında 28 ya da 30 dersin tamamı IELTS eğitimi şeklinde olmaktadır. IELTS programına katılım için dil okullarının talep ettiği bir dil seviyesi bulunmaktadır. Bazı dil okulları için Intermediate seviyesi yeterli olurken, bazı okullar en az Upper – Intermediate seviyesi istemektedir.

TOEFL Programı

TOEFL, anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce’yi konuşma, yazma ve duyma açısından kullanma ve anlama becerilerini ölçen kolej ve üniversite standartlarında yapılan bir testtir. ETS (Educational Testing Service) tarafından dünya üzerinde birçok merkezde düzenlenmektedir. Upper Intermediate ve üzerinde İngilizce yeterliliğine sahip olan öğrencilere yönelik TOEFL programı, öğrencilere sınava hazırlık bağlamında konuşma, yazma, dinleme ve gramer eğitimi sunmaktadır.

Akademik Amaçlı İngilizce Programı:

Genellikle yurtdışında üniversite okumayı ya da yüksek lisans yapmayı planlayan öğrenciler için uygun olan program türüdür. Ancak Türkiye’de akademik kariyer yapmayı planlayan öğrencilerin de tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerin akademik anlamda dil becerilerini geliştirmelerine yönelik ders müfredatıyla eğitim verilir. Haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde, yoğun eğitim şeklinde düzenlenmiştir.

CELTA Programı

CELTA, dünya üzerinde en çok kabul gören, İngilizce Öğretmenliği sertifikasıdır. Cambridge Üniversitesi tarafından akrediteli olan sertifika ile İngilizce Öğretmenleri, yurtdışında yabancılara İngilizce öğretebilirler. Öğretim metotları üzerine yoğunlaşan program ayrıca dil bilgisi üzerine de yoğunlaşır. Malta Dil Okulu Programları arasında, özellikle İngilizce öğretmenlerinin tercih ettiği bir programdır.

İş İngilizcesi:

İş İngilizcesi ile Mesleki İngilizce programları genellikle karıştırılmaktadır. Öğrenciler İş İngilizcesi programı ile resmi iş yazışmaları, iş ile ilgili telefon görüşmeleri, sunum hazırlama ve sunum yapma vb konularda kendilerini geliştirir. Haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimine ek olarak haftada 8 ya da 10 ders İş İngilizcesi eğitimi verilmektedir. İş İngilizcesi programı için dil okullarının talep ettiği bir dil seviyesi bulunmaktadır. Bazı dil okulları için Intermediate seviyesi yeterli olurken, bazı okullar en az Upper – Intermediate seviyesi istemektedir. İş İngilizcesi programı öğrencileri profesyonel hayata hazırlarken, hali hazırda çalışan iş adamları ve iş kadınlarının da kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Malta Dil Okulu Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!