fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi


Macaristan, özellikle son yıllarda, üniversite ve yüksek lisans eğitimi için popüler hale gelen ülkelerden biridir. Kaliteli bir eğitimin yanı sıra, tarihi ve kültürüyle de öne çıkan Macaristan, yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere çok fazla fırsat sunan ülkelerden birisi. On milyona yakın nüfusu olan ülke, Avrupa Birliğinde olmasına rağmen eğitim ve yaşam maliyetleri açısından birçok Avrupa ülkesinden daha uygun olmasıyla da ön plana çıkıyor. Birçok lisans ve yüksek lisans bölümüyle öne çıkan Macaristan’da en fazla ilgi gören bölümlerden biri de Diş Hekimliği. Bu yazımızda Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi ile ilgili detayları bulacaksınız.

Eğitim Süresi

Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi 5 yıl (10 Dönem) sürmektedir.

Macaristan’ın önde gelen üniversitelerinde yer alan diş hekimliği bölümü uluslararası öğrencileri de kabul etmektedir.

İngilizce olarak da eğitim verilen Diş Hekimliği bölümü için lise not ortalaması, dil yeterliliği ve giriş sınavı şartı aranmaktadır.

Eğitim Ücretleri

Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitim ücretleri üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermekle birlikte yıllık olarak ortalama 15,000 – 17,000 EURO arasındadır.

Yaşam ve konaklama maliyetlerinin de uygunluğu hesaba katıldığında Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi birçok uluslararası öğrenci için oldukça caziptir.

Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi aşağıdaki üniversitelerde %100 İngilizce olarak verilmektedir.

Polonya'da Diş Hekimliği Eğitimi

Macaristan'da Universite

Macaristan'da Tıp Eğitimi Almak

Pecs Üniversitesi

1367 yılında kurulan üniversite, Macaristan’ın en eski ve köklü eğitim kurumlarının başında gelmektedir.

Dünya üniversite sıralama kritlerlerinden Times Higher Education, ARWU, URAP ve QS’e göre de ilk 1000’de yer alan Pecs Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Eğitimi 5 yıl (10 Dönem) sürmektedir.

Semmelweis Üniversitesi

Sağlık üzerine programlara yoğunlaşan Semmelweis Üniversitesi 1769 yılında kurulmuştur.

Times Higher Education, CWTS, ARWU ve URAP dünya üniversite sıralamalarında göre ilk 1000’de yer alan üniversitede diş hekimliği eğitimi 5 yıl (10 Dönem) sürmektedir.

Macaristan'da Diş Hekimliği Eğitimi

Macaristan'da Diş Hekimliği Eğitimi

Szeged Üniversitesi

 

Macaristan’ın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Szeged Üniversitesi, 1581 yılında kurulmuştur.

Times Higher Education, ARWU, CWTS, URAP ve QS dünya üniversite sıralamarında ilk 1000’de yer almaktadır. Szeged Üniversitesi’nde Diş Hekimliği Eğitimi 5 yıl (10 Dönem) sürmektedir.

Macaristan’da Diş Hekimliği Eğitimi noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.