fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kanada’da Yapılacak Sosyal Aktiviteler


Dünyanın bir numaralı seyahat rehberlerinden Lonely Planet’in, 2017’de mutlaka görmemizi önerdiği ülkeleri yayınladığı listenin başında Kanada yer alıyor. Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri sıralamasında da her daim üst sıralarda yer alan Kanada, İngilizce dil okulları için de öğrencilerin tercihlerinde ön plana çıkıyor. Sosyal aktivite bakımından oldukça çeşitli alternatifler sunan Kanada, İngilizcenizi geliştirirken vaktinizi dolu dolu değerlendirebileceğiniz imkanlara sahip.

Kanada’da Yapılacak Sosyal Aktiviteler ve gezilecek yerler için seçenekleriniz ise şu şekilde:

Niagara Şelalesi

Kanada’da Yapılacak Sosyal Aktiviteler arasında biri şüphesiz Niagara Şelalesi’ne gitmek. Kuzey Amerika’nın en büyük şelalesi unvanına sahip Niagara Şelalesi, dünyada tek ters akan şelaledir. Kanada’dayken Niagara Şelalesi’ni kapsayan bir seyahat programı oluşturursanız; nehirde bot turlarına katılabilir, bölgede sık sık meydana gelen muhteşem gök kuşağı manzaralarını seyredilebilir, Rainbow Köprüsü’nün üzerinde yürüyüş yapabilir ve aynı köprü üstünde iki ayrı ülkede bulunma hissini yaşayabilirsiniz.

kanada-dil-okulları-egitim

Kanada Co Op Programları

CN Tower

Toronto’da bulunan, dünyanın 2. en yüksek kulesi olan CN Tower’a gidip şehri ayaklarınızın atında hissedebilirsiniz. 553 metre uzunluğundaki CN Tower, şehrin simgesi konumundadır. Bu kulede yürüyüş yapmak, yalnızca Kanada’nın değil dünyanın en ekstrem aktivitelerinden biri. Tepede hem güzel bir manzara izleyebilir hem de fotoğraf ve videolarla bu adrenalin dolu deneyiminizi ölümsüzleştirebilirsiniz.

Casa Loma Kalesi

Toronto’da bulunan Casa Loma Kalesi de her yıl onlarca turist tarafından ziyaret edilen, Toronto’da iken mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir lokasyon.

Casa Loma’nın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden birisi de X-Men gibi ünlü filmlerin sahnelerine ev sahipliği yapmış olması.

Kanada'da Yapilacak Sosyal Aktiviteler

Kanada'da Yapılacak Sosyal Aktiviteler

Montreal Botanik Bahçesi

Kanada’nın en büyük ikinci kenti olan Montreal’de Montreal Botanik Bahçesi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Sahip olduğu çeşitlilik açısından dünyanın en önemli parklarından biri kabul edilen bu parkta, bitkilerden yapılmış dev heykeller bulunuyor. Belirlenmiş ana yoldan gidip sırayla bitki bölümlerini görebilir, yan yollara sapıp ormanda gezebilir veya göl kenarında manzaraya karşı oturup kitap okuyabilirsiniz.

Yine Montreal’de, Lachine Kanalında, nehri tekneyle gezerken eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kanada’da Gezebileceğiniz Çeşitli Yerler

Kanada’nın en büyük araştırma merkezi ve Kuzey Amerika’nın en büyük 5. Müzesi olan Royal Ontario Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

UNESCO Dünya Mirası adaylarından, dünyanın en uzun pistlerinden biri olan Rideau Kanalı’nda buz pateni yapabilirsiniz.

Vancouver’da bulunan Stanley Park, Kanada’da Yapılacak Sosyal Aktiviteler arasında mutlaka gitmeniz gereken bir yer. Kuzey Amerika’nın en büyük milli parklarından biri olan bu park, okyanusla iç içedir. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak istediğinizde yeşilin ve mavinin her tonunu yakalayabileceğiniz bu parkı ziyaret edebilirsiniz.

Kanada Eğitim Vizesi Uzatma

Kanada Co Op Programları

Kanada, kış sporları tutkunları için oldukça elverişli bir ülkedir. Eğer buz hokeyine ilginiz varsa, buz hokeyi Kanada’nın milli sporu sayılmaktadır.

Kanada’ya gittiğinizde buz hokeyi maçlarına tanık olabilir ve o atmosferdeki coşkuyu yaşayabilirsiniz.

Hokeyin yanı sıra kayak, artistik buz pateni, curl ve daha birçok kış sporu bulunmaktadır.

Eğer kış sporlarına ilginiz varsa, dünyanın en popüler kayak merkezlerinden Banff’ta kayak deneyimini mutlaka yaşamalısınız.

Ayrıca Kanada’da açık ve kapalı yüzme havuzları, tenis kortları, basketbol, voleybol ve futbol sahaları gibi pek çok ücretsiz kullanabileceğiniz alternatifler mevcuttur.

İlginize göre bir aktivite bulunabilir, dil eğitiminizden arta kalan süreyi kaliteli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.