fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

 

Kanada Vizesi başvurusu özen isteyen, dikkatli hazırlanılması gereken bir vize türüdür. Kanada vizesi için şahsi başvuru zorunlu hale gelmiştir, hazırlanan evraklar başkası tarafından teslim edilemez. Başvuru esnasında ya da sonrasında yapılan bir vize mülakatı yoktur ancak, dosya teslimi sırasında biyometri işlemi yapılmaktadır. Parmak izi alınarak dosya teslim alınır. Bu sebeple başvuru sahibi başvuru esnasında orada olmak zorundadır.

Kanada Vizesi dil okulu öğrencileri için iki türdür:

Temporary Residence Visa:

Temporary Residence 6 aya kadar dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için başvuru yapılan vize türüdür. Bu vize türünde öğrencilere, Kanada’da maksimum 180 gün kalış izni verilir. Vize başvurusunda bir mülakat söz konusu olmadığından, sadece dosya hazırlandığından, dosyanın içeriği düzeni önem arz etmektedir. Başvuru sahibinin profili, sponsorun profili, başvuru sahibinin dil eğitimine neden ihtiyaç duyduğu, dil eğitiminden sonrası için yaptığı plan, sponsor olan kişinin finansal durumu vs birçok detaya cevap verecek şekilde bir dosya olmalıdır. Hazırlanacak olan evrakların yanı sıra başvuru sahibinin yazacağı niyet mektubu çok önemlidir. Niyet mektubunda kendisini ve hedeflerini çok iyi anlatması gerekmektedir.

Study Permit:

Study Permit 6 aydan daha fazla eğitim alacak öğrenciler için yapılması gereken Kanada Vize Başvurusu türüdür. Kanada’da daha uzun süre kalınması planlandığından, vize başvurusunda hazırlanacak belgeler gene çok önemlidir. Bu vize türü ile başvuru sahipleri, Kanada’da 11 aya kadar kalma iznine sahip olurlar. Özellikle 6 aydan fazla dil eğitimi alacak öğrencilerin ve Kanada’da Üniversite, College okuyacak ya da master yapacak olanların başvuru yapması gereken vize türüdür.

Bu vize uzatılabilir bir vize türüdür. Yani öğrencilerin eğitimi Kanada’da devam ederken vizelerinin bitecek olması, onlara Kanada’dan Türkiye’ye dönmeden vize uzatma başvurusunda bulunma hakkı tanıyan bir vize türüdür.

Study Permit vize türü ile öğrenciler eğer dil eğitimi alıyorsa Kanada’da dil eğitimi alırken çalışma izni yoktur ancak eğer öğrenciler college ya da üniversite okuyorsa, study permit vizesi work permit (çalışma izni) almaya elverişlidir ve öğrenciler çalışma izinlerini aldıktan sonra okurken haftada 20 saat part time çalışma iznine sahip olurlar.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Kanada Vizesi, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!