fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kanada Dil Okulu Programları, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Öğrenciler Kanada’da eğitim almadan evvel mutlaka ne amaçla dil eğitimi alması gerektiğini araştırması gerekir. Bazı öğrenciler, sosyal amaçlarla Genel İngilizce Programına katılırken, bazı öğrenciler de sınav hazırlık programlarına ya da Özel Amaçlı İngilizce Programlarına dahil olmaktadırlar. Kanada Dil Okulu Programları öğrencilerin özel ihtiyaçlarına göre şekillenebilir. Aşağıda Kanada’da verilen çeşitli Dil Okulu Programları bulunabilir.

Genel İngilizce Programı

Kanada Dil Okulu Programları arasında en popüler olanı Genel İngilizce Programı’dır. Kanada’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel İngilizce Programı haftalık 20 ders/18 saat verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan İngilizcelerini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür.

Yurtdışında Dil Okuluna Kimler Katılabilir
kanada-cn-kulesi

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce programının Genel İngilizce programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir. Kanada’daki bazı dil okullarının Yoğun İngilizce Programlarında seçmeli dersler olabilmektedir.

Bire Bir İngilizce Programı

Bire – Bir İngilizce Programında öğrenciler öğretmenlerden özel ders almaktadır.

Bu program tek başına tercih edilmemektedir, öğrenciler Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce programlarına ek olarak bire bir dersler alıp İngilizcelerini geliştirmeyi hızlandırmaktadır ve eksik olduklarını düşündükleri konulara yoğunlaşabilmektedir.

Kanada Dil Okulu Şehirleri
Kanada Dil Okulu Programları

IELTS Programı

IELTS uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır. Sınav sonucunda elde edilen skorun geçerliliği ise 2 yıldır. Kanada’daki dil okullarında IELTS programı mevcuttur ve haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde IELTS eğitimi verilmektedir. Ancak dil okuluna göre farklılık gösteren konu şu ki; bazı dil okullarında IELTS eğitimi 20 ders Genel İngilizce’ye ek olarak 8 ya da 10 ders IELTS eğitimi şeklinde verilirken, bazı dil okullarında 28 ya da 30 dersin tamamı IELTS eğitimi şeklinde olmaktadır.

TOEFL Programı

TOEFL, anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce’yi konuşma, yazma ve duyma açısından kullanma ve anlama becerilerini ölçen kolej ve üniversite standartlarında yapılan bir testtir. ETS (Educational Testing Service) tarafından dünya üzerinde birçok merkezde düzenlenmektedir. Upper Intermediate ve üzerinde İngilizce yeterliliğine sahip olan öğrencilere yönelik TOEFL programı, öğrencilere sınava hazırlık bağlamında konuşma, yazma, dinleme ve gramer eğitimi sunmaktadır. Kanada Dil Okulu Programları arasında IELTS programına göre daha uygun bir programdır.

Toefl Sınavı ve Yurtdışında Toefl hazırlık kursu
Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi

Akademik Amaçlı İngilizce Programı

Genellikle yurtdışında üniversite okumayı ya da yüksek lisans yapmayı planlayan öğrenciler için uygun olan program türüdür. Ancak Türkiye’de akademik kariyer yapmayı planlayan öğrencilerin de tercih ettiği bir programdır. Öğrencilerin akademik anlamda dil becerilerini geliştirmelerine yönelik ders müfredatıyla eğitim verilir. Haftalık 28 ya da 30 ders şeklinde, yoğun eğitim şeklinde düzenlenmiştir.

Özel Amaçlı İngilizce Programı

Kanada Dil Okulu Programları arasında, özel amaçlı İngilizce programları belli bir alanda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygun olan programdır. Esasında bu program türüne Mesleki İngilizce Programları da diyebiliriz. Bu program ile öğrenciler okudukları alanla ilgili kendilerini geliştirip, mesleki anlamda donanımlı hale gelebilirler. Bu programların bazıları için okula göre değişmekle birlikte en az orta düzeyde İngilizceye sahip olmak gerekmektedir.

  • Hukuk İngilizcesi
  • Finans İngilizcesi
  • Tıp İngilizcesi
  • Pazarlama İngilizcesi
  • Turizm İngilizcesi
  • Mühendislik İngilizcesi
ingilizce-ogrenmenin-kolay-yollari-nelerdir
başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Kanada Dil Okulu Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!