fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kanada Co – Op Programları Nedir ?


Günümüz itibariyle artık Kanada’nın dünyanın en yaşanabilir ülkelerin başına gelmesi sayesinde pek çok genç oraya göç etmenin yollarını aramaktadır. Kanada bu anlamda eğitim seviyesine bakarak pek çok öğrenciye bu kapıyı aralayan programlara ev sahipliği yaparak kendi ülkesine olan beyin göçünü desteklemektedir. Kanada’da uzun süreli oturum izni alabilmek, çalışma iznine sahip olarak yaşam masraflarını çıkartabilmek ve sonrasında vatandaşlığa başvuru hakkına sahip olabilmek için çeşitli eğitim seçenekleri mevcuttur. Gelin şimdi Kanada Co Op Programları hakkında detaylara bir göz atalım.

Kanada’da Co Op Programları

Bunlardan ilki devlet ya da özel college’larda maaşlı staj programları adı verilen Kanada Co Op Programları’dır. En az lise mezunu kişilerin başvuru yapabildiği bu programlar 6 aydan 2 yıla kadar eğitim seçeneği sunarlar.

Pek çok bölümün bulunduğu diploma programları, üniversitelere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Kabul şartlarının da üniversitelere göre daha kolay olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz bu programlardan sonra üniversiteye geçiş yapabilirsiniz.

Bu programlarda belli bir süre seçtiğiniz alan ile ilgili eğitim alıp, sonrasında o alanla ilgili bir işe girerek full time çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Böylece Kanada’da iş deneyimi elde edebilir, Türkiye’ye döndüğünüzde CV’nizi çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Kanada Co Op Programları

Kanada'da Co Op Programları

Kanada Co Op Programları

Kanada’da Çalışma İzni

Kanada’da kalmayı düşünüyorsanız, olabilecek en uzun ve stajlı college programına kayıt olmalısınız. Eğitiminiz süresince part time çalışma hakkına sahip oluyorsunuz. Eğitiminiz bitip de co – op kısmına geçtiğinizde ise Kanadalı işverenlerden full time çalışıp maaş alarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Kanada’da yaşamaya devam etmek istiyorsanız orada iş deneyimi elde etmeniz çok önemlidir. Kanada’da çalışma izinli olarak 3 yılınızı tamamladığınızda artık sınırsız oturum ve çalışma izni için başvuru hakkınız olacak. Ülkenizdeki ya da Kanada’daki eğitim seviyeniz, iş deneyiminiz gibi özellikler ise size daha fazla puan kazandıracak özelliklerdir. Kanada’da 5 yılı tamamladıktan sonra ise vatandaşlığa başvuru hakkınız oluyor.

İngilizce Yeterliliği

Tabi ki bunların hepsine başlayabilmek için öncelik, çok iyi bir İngilizcenizin olmasıdır. Bunun için de neredeyse bütün college’ların kendi dil okulu kısmı mevcuttur.

Dilerseniz sadece dil eğitimi veren dil okullarına da giderek, anlaşmalı oldukları college ve üniversitelere dil şartı aranmadan geçiş yapabilirsiniz.

Kanada Co Op Programları

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.