fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İtalya Dil Okulu Programları

İtalya Dil Okulu Programları

 

İtalya dil okulu programları özellikle sanat, mimarlık ya da moda tasarımı gibi bölümler okuyan öğrencilerin tercih ettiği bir programdır. Bu bölümlerde okuyan ya da mezun olan öğrenciler mutlaka İtalyanca öğrenmek istiyor, çünkü mezuniyet sonrası İtalya’da master yapma imkanları olabiliyor ya da özellikle moda tasarımı öğrencileri bu alanlarda kariyer yapmayı planladıkları için, moda ve tasarımın ana ülkelerinden olan İtalya’da mutlaka İtalyanca öğrenip kendilerini alanlarında geliştirmek istiyorlar. Her seviyeye ve ihtiyaca uygun İtalya dil okulları programları mevcuttur.

Genel İtalyanca Programı:

İtalyanca dil eğitimi programlarından en popüler olanı Genel İtalyanca Programı’dır. İtalya’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel İtalyanca Programı haftalık 20 ders/15 saat verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan seviyesini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür.

Yoğun İtalyanca Programı:

Yoğun İtalyanca programının Genel İtalyanca programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir.

Bire – Bir İtalyanca Programı:

Bire- Bir İtalyanca Programında öğrenciler öğretmenlerden özel ders almaktadır. Bu program tek başına tercih edilmemektedir, öğrenciler Genel İtalyanca ya da Yoğun İtalyanca programlarına ek olarak bire bir dersler alıp dil seviyelerini geliştirmeyi hızlandırmaktadır ve eksik olduklarını düşündükleri konulara yoğunlaşabilmektedir.

CILS Sınav Hazırlık Programı:

İtalya’da üniversite ya da master eğitimi almayı planlayan öğrencilerden dil için CILS sınav skoru sunması beklenir. Bu şekilde akademik eğitimler için beklenen/istenen skor B2 düzeyinde olmalıdır. Sadece İtalyanca üniversite okumak ya da master yapmanın yanı sıra İtalyan bir firmada çalışan ya da çalışmayı planlayan kişilerin de bu sınavdan skor alması kendilerine avantaj sağlayacaktır.

Bu programlar haricinde Şarap ve İtalyan Mutfağı Programı, Sanat, Moda ve Tasarım Programı gibi kurslar da mevcuttur. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre, dil seviyelerine göre yönlendirmeler yapılabilir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İtalya Dil Okulu Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!