fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İspanya Vizesi

İspanya Vizesi

 

İspanya Vizesi, İspanya’nın Schengen bölgesinde yer alan bir ülke olmasından dolayı 90 güne kadar olan başvurularda C tipi schengen vizesine başvuru yapılır. 90 günden fazla kalışlar içinse D tipi (Ulusal Vize) başvurusu yapılır.

Öğrenciler İspanya’ya vize almanın avantajını kullanarak Avrupa’da serbest dolaşım hakkına sahip olurlar. Derslerinden arta kalan zamanlarda özellikle hafta sonları rahatlıkla başka ülkeleri gezebilirler.

C Tipi İspanya Vizesi

 

İspanya’nın Schengen bölgesinde yer almasından dolayı yeşil pasaport sahibi öğrenciler vize başvurusu yapmadan 90 güne kadar İspanya’da dil eğitimi alabilmektedirler. Bordo pasaportlu öğrencilerin ise C tipi vizeye başvurmaları gerekir. İspanya C tipi vize başvurularında vizenin olumlu sonuçlanma ihtimalini artırmak için, zorunluluk olmamasına rağmen başvuru sahiplerinin geçmişte İspanyolca için bir eğitim almış olduklarını kanıtlamak çok faydalı olacaktır. Bu eğitim okulda alınan ders şeklinde olabileceği gibi, İspanyolca kurslarında alınan eğitim de olabilir ve bunlar okuldan alınan transkript ya da dersaneden alınan başarı sertifikası ile kanıtlanabilir. C tipi İspanya dil okulu eğitim vizesi için öğrencilerin vize başvurusundan önce, İspanya’da eğitim alacağı dil okuluna ödemenin tamamının yapılması gerekir. Vize evrakları için hazırlanan dosyanın içine mutlaka ödeme dekontu konmalıdır.

C Tipi İspanya Vizesi, İspanya’da 90 günden fazla kalışlar için uygun değildir ve oradan uzatılamaz, yani uzatılamayan vize türüdür. C tipi İspanya dil okulu eğitim vizesi için öğrencilerin vize başvurusundan önce, İspanya’da eğitim alacağı dil okuluna ödemenin tamamının yapılması gerekir. Vize evrakları için hazırlanan dosyanın içine mutlaka ödeme dekontu konmalıdır.

C Tipi İspanya Vize başvuruları BLS Başvuru Merkezlerinden yapılmaktadır. Başvuru için dosya teslimi yapılır, herhangi bir mülakat söz konusu değildir. Başvuruyu başvuru sahibi bizzat yapmalıdır, yetkili kullanamaz. Vize başvurusu için hazırlanan evraklar, BLS Başvuru Merkezinden alınan randevu günü ve saatinde teslim edilir.

D Tipi İspanya Vizesi (İspanya Ulusal Vize)

90 günü aşan başvurularda vize kategorisi değişerek D tipi İspanya Vizesi olmaktadır. Ulusal vize dediğimiz bu vize türünde süreç biraz farklılaşmaktadır. D Tipi İspanya Vize başvuruları BLS Merkezlerinden değil, direkt İspanya Elçiliklerinden ya da İspanya Konsolosluklarından yapılır. Aynı C Tipi İspanya Vizesi gibi evrak teslimi yapılır, herhangi bir mülakat söz konusu değildir.

Öğrenciler eğitim ücretlerini İspanya’daki dil okuluna mutlaka ödemelidir. Başvuru esnasında evrakların arasına da ödeme dekontu konmalıdır. Vize onayının verilmesi için öğrencilerin sponsorlarının banka hesabında nakit ve kullanılabilir şekilde bulunması gereken meblağ vardır. Güncel rakamlar için bize ulaşabilirsiniz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İspanya Vizesi, Fiyatları, koşulları ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!