fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İspanya Dil Okulları Programları

İspanya Dil Okulları Programları

 

Gelişen dünyada İngilizce’nin yanı sıra öğrenilmesi ve geliştirilmesi gereken ikinci dil olarak İspanyolca tercih edilmektedir. İspanyolca dünyada en çok konuşulan dillerden biridir. Bu sebeple İspanyolca öğrenmek ya da var olan İspanyolca seviyesini geliştirmek isteyen öğrencilerin ilk tercihi İspanya’da dil eğitimi almaktır. İspanyolca dil okulları programları çeşitlilik göstermektedir. Öğrenciler ihtiyaçlarına göre İspanya dil okulları programlarına karar verebilmektedir.

Genel İspanyolca Programı:

İspanyolca dil eğitimi programlarından en popüler olanı Genel İspanyolca Programı’dır. İspanya’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel İspanyolca Programı haftalık 20 ders/15 saat verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan seviyesini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür.

Yoğun İspanyolca Programı:

Yoğun İspanyolca programının Genel İspanyolca programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir.

Bire – Bir İspanyolca Programı:

Bire- Bir İspanyolca Programında öğrenciler öğretmenlerden özel ders almaktadır. Bu program tek başına tercih edilmemektedir, öğrenciler Genel İspanyolca ya da Yoğun İspanyolca programlarına ek olarak bire bir dersler alıp dil seviyelerini geliştirmeyi hızlandırmaktadır ve eksik olduklarını düşündükleri konulara yoğunlaşabilmektedir.

İş İçin İspanyolca:

Öğrenciler İş için İspanyolca programı ile resmi iş yazışmaları, iş ile ilgili telefon görüşmeleri, sunum hazırlama ve sunum yapma vb konularda kendilerini geliştirir. İş için İspanyolca programı için dil okullarının talep ettiği bir dil seviyesi bulunmaktadır. Bazı dil okulları için Intermediate seviyesi yeterli olurken, bazı okullar en az Upper – Intermediate seviyesi istemektedir. İş için İspanyolca programı, öğrencileri profesyonel hayata hazırlarken, hali hazırda çalışan iş adamları ve iş kadınlarının da kendilerini geliştirmelerini sağlamaktadır.

DELE Sınav Programı:

DELE İspanyolcanın resmi yeterlilik sınavıdır. İspanya’da üniversite okumak isteyen ya da İspanyolca konuşulan bir ülkede çalışmak isteyen öğrenciler, resmi olarak İspanyolca yeterliliğini göstermek yani yeterli sınav skoru alabilmek için DELE sınav programını tercih ederler. Bu sınav programı haftalık 20 ders olabileceği gibi haftalık 30 ders de olabilmektedir. Öğrencilerin bu sınav programına katılabilmeleri için gerekli olan bir seviye şartı yoktur. A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar verilebilen bir İspanyolca eğitim programıdır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İspanya Dil Okulları Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!