fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İrlanda’da Vize Uzatma


İngilizce dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan İrlanda, son yıllarda dünyanın her yerinden pek çok öğrencinin İngilizce öğrenebilmek için en gözde yerlerinden biri haline gelmiştir. Her alanda İngilizcenin en yaygın dil olması, insanların çok sıcakkanlı olmaları, eğlenmeyi ve sosyalleşmeyi çok seven bir millet olması bakımından pek çok öğrenci için oldukça tercih edilmektedir. Peki İrlanda’da Vize Uzatma imkanınız bulunuyor mu ? Sizin için cevapladık.

İrlanda Vizemi Uzatabilir miyim ?

İrlanda’da Vize Uzatma mümkün mü ?

İrlanda’da İngilizce Dil Eğitimi alabilmek için 2 farklı vize türüne başvuru yapabilirsiniz. Eğer eğitiminiz 12 hafta ya da daha kısa sürecekse o zaman kısa dönem eğitim vizesine başvuru yapmalısınız. Bu vizeyle sadece eğitim alacağınız hafta sayısı kadar vize basılmaktadır ve tek girişli olmaktadır.

Eğer 13 hafta ve daha üzerinde eğitim almayı planlıyorsanız o zaman uzun dönem eğitim vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Bu durumda size 3 aylık bir vize basılır ve tek ya da çok girişli olma seçeneğini vize başvurunuzdan önce belirtmeniz gerekir. 3 aylık giriş vizeniz verildikten sonra o tarih aralığında İrlanda’ya giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş yaparken gümrük polisi giriş tarihinizden itibaren 3 ay daha kalış basar.

Sonrasında ise GARDA polis biriminden randevu alarak vizenizi uzatabilmek için oturum izninize başvuru yapmanız gerekmektedir.

İrlanda'da Vize Uzatma

İrlanda'da Eğitim Alabileceğiniz Şehirler

Yurtdışında Okumak ve Çalışmak

İrlanda’da Çalışma İzni

25 hafta ve daha üzerinde eğitim almayı planlıyorsanız bu durumda size part – time çalışma izni de verilecektir. Eğitim süreniz boyunca haftalık toplamda 20 saatlik çalışma izni verilir. 25 hafta kayıt olunan dil okulu programlarında bu çalışma iznini kazanırken aynı zamanda size artı olarak 8 haftalık tatil süresi hakkı da verilir. Bu sürede ister full-time olarak İrlanda’da çalışabilir, isterseniz de sadece orada kalıp vakit geçirip tatil yapabilirsiniz. Çalışma izninize de yine GARDA merkezinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Oturum ve çalışma izni için 300 euro ödemeniz gerekmektedir.

Minimum 25 haftalık bu eğitimle birlikte alınan çalışma izni sizin orada yaşam masraflarınızı karşılamaya yettiğinden dolayı pek çok öğrenci İrlanda’dayken bu eğitimlerini uzatmak istemektedir. Bunun için tekrardan 25 haftalık eğitim alabileceğiniz herhangi bir dil okuluna kayıt olmanız yeterli olacaktır. Bununla birlikte tekrardan GARDA’dan randevu almalı, oturum ve çalışma izninizi uzatmanız gerekmektedir. Yine artı olarak 8 haftalık tatil ya da full – time çalışma hakkı kazanacak, aynı zamanda minimum 16 ay geçirmiş olacağınız bu ülke ve oradaki eğitiminiz sayesinde İngilizcenizi olabildiğince geliştirmiş olacaksınız.

İrlanda'da Work & Study

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.