fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İrlanda’da Sosyal Hayat


Dil eğitimi için tercih edilen son zamanların yeni gözdesi İrlanda, sosyal yaşam için pek çok alternatif sunuyor. İngilizcenizi geliştirirken hem okulların düzenlemiş olduğu hem de kendiniz ve arkadaşlarınızla beraber organize edebileceğiniz etkinliklerle İrlanda maceranızı keyifli hale getirmek mümkün. İrlanda’da yapılacak sosyal aktiviteler için önerilerimize bir göz atabilirsiniz.

Festivaller

İrlanda’da Sosyal Hayat nasıl mı ? İrlanda’da her yıl “Cat Laughs Comedy Festival”, “Cork Jazz Festival”, “Saint Patrick’s Day”, “Blooms Day Festival”, “Galway International Oyster Festial”, “Dublin Writer’s”, “Galway Arts”, “Cork Sailing”,  gibi yüzlerce bitmeyen festival ve özel gün kutlamalarına ev sahipliği eder. Yurtdışı İngilizce Dil Eğitimi noktasında en çok tercih edilen ülkelerden biri olan İrlanda’da gece hayatı nasılmış devam edelim.

İrlanda'da Sosyal Hayat

Yurtdışında Okumak ve Çalışmak

Hareketli Gece Hayatı

İrlandalıların eğlenceyi ve eğlenmeyi ne kadar sevdiklerini hatırlatmak isteriz. İrlanda’nın özellikle de Dublin’in pubları dünyaca ünlüdür ve İrlanda eğlence kültürünü tanımak için birebirdir. Meşhur Temple Bar’dan başka, “The Brazen Head”, “Mulligans Bar”, “The Stag’s Head”, “The Palace Bar”,  “O’ Neil’s Pub”, “Porter House”  gibi gerçek Irish Publarla tanışıp eğlenmeden ülkenize dönmeyin. Unutmadan, gece hayatı Dublin’de erken başlar erken biter.

Bira ve Viskinin Doğduğu Yer

Guinness Storehouse’u ziyaret ederek fabrika ve müzeyi gezebilir, meşhur siyah birayı tadarken keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Old Jameson içki fabrikası ve Irish Whiskey Museum’da ünlü viskileri deneyerek İrlanda viski tarihini keşfedebilir, sergileri inceleyebilirsiniz.

İrlanda'da Sosyal Hayat

İrlanda'da Eğitim Alabileceğiniz Şehirler

İrlanda’nın Muhteşem Doğası

Yeşilin tonlarıyla çevrili ülkede Cliffs of Moher uçurumları, Galway Bay, Giant Causeway, Kings Road, Waterford Greenway , Phoenix Park, National Botanic Garden ve Rope Bridge görülmeye değer yerlerden sadece birkaçı.

Çeşitli turlara katılarak ülkenin doğasını keşfederseniz İrlanda’ya bir kez daha hayran kalacaksınız.

Zengin Tarihini Keşfedin

 

Dublin Castle, Kilkenny Castle, Slane Castle, Lynch Castle ve King John’s Castle gibi 300’den fazla kale bulunan ülkede buraları gezerek İskoçlar ve İngilizler tarafından işgal edilen yerlerin ilginç hikayelerini öğrenebilirsiniz.

İrlanda'da Sosyal Hayat

İrlanda'da Sosyal hayat

Görmeden Geçmeyin

 

The Book of Kells ve eski kütüphane sergisi, Trinity College, The Rock of Cashel, St. Stephen’s Green, Kylemore Manastırı, Devler Geçidi ve Grafton Street gibi ülkenin simgesi haline gelmiş pek çok noktayı ziyaret ederek İrlanda’yı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Severek İzlediğiniz Yapımların Çekildiği Yerleri Görün

Tüm bu güzellikleriyle insanı kendine hayran bırakan İrlanda, pek çok dizi ve filme ev sahipliği yaparak set haline gelmiştir.

Buralara kadar gelmişken, Harry Potter, Game of Thrones, Vikings, Star Wars, P.S I Love You ve Braveheart gibi unutulmaz yapımların çekildiği yerleri görebilir, muazzam anılar biriktirebilirsiniz.

İrlanda'da Sosyal Hayat

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.