fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İrlanda’da Eğitim Alabileceğiniz 4 Farklı Şehir


Yurtdışı Dil Eğitimi için çok tercih edilen ülkelerden biri olan İrlanda’da Eğitim alabileceğiniz 4 farklı şehir ve bu şehirler hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik.

1. Cork

İrlanda Cumhuriyeti’nin güneybatı kıyılarında yer alan Cork şehri Lee nehri üzerine kuruluş bir liman kentidir. Avrupa’nın en eski tarihi yapılarını barındıran Cork’ta dil eğitimi almak sizi hem kültür hem de sanat anlamında oldukça geliştirecektir. Cork şehrinde İngilizce dil eğitimi alırken pek çok müzeyi gezebilir, İrlanda’nın en büyük vahşi yaşam parkı olan Fota Island’ı ziyaret edebilirsiniz. Yüzlerce tablo ve sanat eseriyle Crawford Gallery ise sanat aşkınızı katlayabilir. İngilizce dil eğitimi alırken sizi hem mutlu edecek bir şehir olan Cork’ta pek çok üniversite bulunması sebebiyle de bir öğrenci dostudur. Çok sayıda restoran, mağaza ve kafenin bulunduğu Cork’ta yaşam masraflarınız da Dublin’e göre daha uygun olacaktır. Sayısız festivale ev sahipliği yapan Cork dil eğitimi alırken benzersiz festivallere katılarak hem dilinizi geliştirebilir hem de eğlenebilirsiniz.

İrlanda'da Eğitim Alabileceğiniz Şehirler

İrlanda'da Eğitim Alabileceğiniz Şehirler

2. Galway

İrlanda’nın batı kıyılarında, kültür dolu ve turizm şehri olan Galway; vadileri, gölleri, plajlarıyla ve kayalıklarıyla muhteşem doğal güzellere sahiptir. Sanat ve eğlence yüklü bu şehirde İngilizce öğrenirken hiç sıkılmayacaksınız. Gıda Festivalinden, Edebiyat festivaline, Sanat Festivallerinden, Müzik Festivallerine pek çok aktivitenin düzenlendiği ve festivaller şehri olarak da bilinen Galway’de ilgi alanlarınıza uygun festivaller bulmanız çok olası 😊 Bütün şehri yürüyerek gezebildiğiniz Galway’de ulaşım için ekstra para harcamamak da Galway’de dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca Türk öğrenci nüfusunun çok az olduğu Galway size dilinizi geliştirmek için çok daha büyük şans tanıyacaktır.

3. Limerick

İrlanda’nın en önemli şehirlerinden biri olan Limerick; Shannon Nehri kıyısındadır. Bir Orta Çağ şehri olan Limerick’te dil eğitimi almak size pek çok avantaj sağlayacaktır. Eğitim kurumlarıyla İrlanda’nın önde gelen şehirlerindendir. İngilizce öğrenirken sanat eserlerine, kültürel etkinliklere ve festivallere doyacağınız bu şehirde her anlamda rahat edeceksiniz. Öğrenci dostu Limerick size hem konaklama hem de yeme içme alternatifleri konusunda pek çok seçenek sunar ve bu seçenekler Dublin’e göre çok daha uygundur.

İrlanda'da Eğitim Alabileceğiniz Şehirler

İrlanda'da Eğitim Alabileceğiniz Şehirler

4. Bray

İrlanda Cumhuriyeti’nin doğu kıyısında, Dublin’e sadece 20 dakikalık bir tren yolculuğu uzaklığında bulunan sahil şehri Bray; çevre dostu, temiz ve turistik bir şehirdir. Sanat dolu bir şehir olan Bray pek çok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapar. Bray’de İngilizce dil eğitimi alırken yelkencilik, kürek gibi pek çok sportif faaliyette bulunabilirsiniz. Festivallerde ve Irish publarda hem dilinizi geliştirebilir hem de ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Müzik, sinema ve kültür etkinlikleri size klasik İrlanda kültürünü benimsetecek sımsıcak bir şehir olan Bray, dil eğitimi almak için tercih edebileceğiniz bir şehirdir.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.