fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Danışman Gözünden İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları


İrlanda özellikle son dönemlerde dil eğitimi için çok popüler bir lokasyon. Dünyanın her yerinden yabancı öğrenci çeken İrlanda, bu popülaritesini sonuna kadar hak ediyor. Bunu Dublin havaalanına indiğiniz anda fark ediyorsunuz.  Küçük bir havaalanı olan Dublin Airport, kapısından çıktıktan sonra Cork, Galway, Limerick gibi şehirlerarası otobüsler ile şehir içi otobüsler ve taksileri göreceksiniz. Hava hafif yağmurlu, kapalı ve gittiğiniz döneme göre değişir ama çoğunlukla soğuk. Sanki hava hiç böyle değilmiş gibi sıcakkanlı, güler yüzlü ve yardımsever halkıyla karşılaşacak ve havanın soğukluğunu bir anda unutacaksınız.

İrlanda’ya giriş yaptıysak bundan sonra bizi neler bekliyor ve neden bu ülkeyi tercih etmeliyiz bakalım:

Düzenli ve Temiz Ülke İrlanda

Bizim İrlanda gezimizde ilk durağımız Galway olduğu için şehirlerarası seyahat etme fırsatı bulduk. Şehirler arası yollara çıkışlar verildiğinden, şehrin içinden geçemiyorsunuz. Dolayısıyla yol boyunca yemyeşil tarlaların, ağaçların arasından rüya gibi bir yolculuk yapmış oluyorsunuz. Gözünüzü yoran, çarpık bir şey bekliyorsunuz ama nafile. Yollar tertemiz. Ayrıca camdan baktığınızda sıklıkla otlayan keçiler, inekler de görmeniz mümkün. İrlanda’daki şehirlerin ortak özelliği apartman kültürünün olmaması. Evler hep müstakil ve bahçeli. Dublin’de yüksek binaları daha fazla görüyorsunuz ama genel olarak yapılanma bu şekilde. Tarihi yapının da korunduğu İrlanda, görsel açıdan çok tatlı bir Avrupa ülkesi.

irlanda dil okulları ve dil eğitimi

Yurtdışında Okumak ve Çalışmak

İrlandalılar eğlenmeyi, yaşamayı seven bir millet. Yabancılar da bu duruma ayak uydurmuş durumda. Özellikle pub kültürü çok yaygın. Yerel kıyafetlerle yerel dansların yapıldığı bu turistik pub’ların yanında, sadece yerlilerin bildiği pub’ları da keşfederek envai çeşit birayla sohbetin dibine vurabilirsiniz. Irish Pub candır.

Avrupa’nın Silikon Vadisi

Twitter, Facebook, Linkedn, Google gibi bilişim sektörünün devlerinin yer aldığı İrlanda, bu sektörde çalışmak isteyen herkesi cezbediyor.

Dil okuluna giden öğrenciler genellikle buralarda iş imkanlarını kovalıyor. Apple’dan teklif almanız an meselesi olabilir!

youtube-laptop

irlanda-da-work-and-study

İrlanda’da Yasal Çalışma İzni

25 hafta ve üzerinde dil eğitimi almaya karar verdiyseniz artık İrlanda’da yasal çalışma iznine sahipsiniz. Bu programımıza İrlanda’da Work and Study ismi veriliyor. Son dönemde İrlanda’yı belki de en çekici kılan şey. Hem dilinizi geliştirip hem de para kazanabiliyorsunuz. Masraflarınızı olabildiğince küçültmüş oluyorsunuz böylelikle. Üstelik tatil zamanlarında ve eğitiminizi bitirdikten sonraki 2 ay içinde tam zamanlı çalışma imkanı sağlanıyor. Yani toplamda 8 ay içinde hem İngilizce öğrenmiş hem de yurt dışında çalışma deneyimini elde etmiş oluyorsunuz.

Kaliteli Dil Okulları

Ülkeyi belirledik, şimdi sıra hangi okulu seçeceğimize geldi. Bu araştırmayı yaparken daha önce gitmiş öğrencilerin yorumları biraz da belirleyici oluyor. Biz İrlanda gezimizde toplam 26 okul ziyaret ettik. Çoğu çok merkezi konumda şehrin içinde okullardı ve fiziksel özellikleri oldukça benzer. Diğerleri de daha çok kampüs ortamını yaşmak isteyen yabancılarla birlikte İrlandalı öğrencilerle de yakın ilişkiler kurmak isteyen öğrencilere hitap ediyor. En uzağı da şehir merkezine 35 dk mesafedeydi. Çalışanları oldukça güleryüzlü ve yardımsever okullardı. Her bütçeye uygun okul bulmak mümkün. Tabii ki verilen hizmetin kalitesi, materyal, öğretmen kalitesi gibi faktörler fiyatların değişkenlik göstermesine neden oluyor ama dediğim gibi bütçenize uygun bir okul bulmak çok da zor değil.

İrlanda'da Çalışabileceğiniz Yerler

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.