fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İrlanda’da Çalışabileceğiniz Yerler


Dil eğitimi alırken çalışma düşüncesi birçok öğrencimizin merak ettiği bir konudur. İrlanda’da uzun dönem eğitim almak isteyen öğrenciler için yasal çalışma hakkının olması son yıllarda İrlanda’yı dil eğitiminde parlayan bir yıldız haline getirmiştir. İrlanda’da çalışabileceğiniz yerler;

İrlanda hükumeti, 25 hafta ve üzeri dil eğitimi görmek için ülkeye gelen öğrencilere yaklaşık 8 aylık çalışma izni vermektedir. Buna göre öğrenciler oturum kartlarını aldıktan sonra yarı zamanlı (haftada 20 saate kadar), tatillerde ise tam zamanlı (haftada 40 saate kadar) çalışabiliyorlar. Tatil zamanları ise Haziran – Eylül ayları arası ve 15 Aralık – 15 Ocak arasındaki kış tatili dönemidir. Çalışmayı tercih eden öğrenciler hem yaşam masraflarının büyük kısmını karşılıyor, hem de iş deneyimi kazanmış oluyorlar.

İrlanda’da Çalışabileceğiniz Sektörler

İrlanda’da çeşitli sektörlerde çok sayıda iş olanakları bulunmaktadır. Özellikle yazılım, bilişim, pazarlama ve teknoloji ile alakalı sektörlerde İrlanda, dünyada önemli bir yer tutmaktadır. Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden; Apple, Twitter, Microsoft, Facebook, Google, Ebay, Yahoo, Paypal gibi şirketlerin Avrupa merkez ofisleri İrlanda’da yer almaktadır. Bu gibi şirketler İrlanda’da Çalışabileceğiniz Yerler arasındadır. Yazılım ve bilişim sektörlerinin yanı sıra bankacılık ve finans sektörü de oldukça gelişmiştir.

İrlanda'da Çalışabileceğiniz Yerler

yurtdışında eğitim almak

İrlanda'da Çalışabileceğiniz Yerler

Öğrenciler için İş Olanakları Nelerdir ?

İrlanda, öğrenciler için iş imkanlarının fazlasıyla olduğu bir ülkedir. Özellikle Dublin çok daha hareketli ve turizm merkezi olduğu için İrlanda’da Çalışabileceğiniz Yerler açısından da çeşitliliğe sahiptir.

Öğrenciler için Part – Time birçok iş imkanı bulunmaktadır.

Bunlar cafe, bar, restoran, sinema salonları, stadyum, market, garsonluk, temizlik, çocuk bakıcılığı, sınav gözetmenliği gibi çok fazla bilgi ve beceri gerektirmeyen tarzda işlerdir.

Ancak unutmayın ki her işi başvurusu için muhakkak en az orta seviye de İngilizcenizin olması gerekir.

Bunların dışında yukarıda bahsettiğimiz Apple, Twitter, Microsoft gibi dünya devi şirketlere de iş başvurusunda bulunabilirsiniz ancak bu işler genelde ofis yardımcılığı tarzı işler olabilmektedir.

Ancak Türkiye’de bu sektörler üzerine eğitim aldıysanız ve hayaliniz dil eğitiminizin ardından bu şirketlere iş başvurusunda bulunmaksa neden olmasın.

İrlanda’da Part Time İş Ücretleri

İrlanda’da part time işlerde asgari saatlik ücretler genellikle 10 € ile 13 € arasında değişmektedir. İrlanda, çalışanlarına Avrupa ülkeleri arasında maaş konusunda oldukça iyi ücretler ödemektedir.

İrlanda’da İş Başvurusu

Öncelikle kendinize güzel bir CV hazırlayarak işe koyulun. Bunun için bazı dil okulları, öğrencilerine destek olmaktadır. Daha sonra online iş bulma sitelerinden ilanlara başvurabilirsiniz.

jobs.ie     irishjobs.ie     indeed.ie     monster.ie     gumtree.ie

İrlanda'da Work & Study

 

Bu sitelerin dışında firmaların kendi sayfalarından da başvuruda bulunabilirsiniz.

Ayrıca okulunuzun ilan panosunda, kafelerin ilan panolarında, üniversite kampüslerinde ve arkadaş tavsiyesi ile iş bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.