fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere’de Üniversite Okumak için 10 Neden


Bu yazımızda üniversite eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrencilere, İngiltere’de üniversite okumak için 10 nedeni sıralayacağız. Sizler de hayatınızı değiştirecek bu kararı vermekte zorlanıyor ve İngiltere’de üniversite okumanın avantajlarını merak ediyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

1. İngiltere’nin Eğitim Kalitesi

İngiltere'de Eğitim Alırken Vizemi

İngiltere, eğitim kalitesi konusunda dünyada önde gelen ülkelerdendir.

Dünyanın en köklü üniversiteleri burada bulunur ve sahip olduğu eğitim geleneğinde pek çok bilim insanı, politikacı ve sanatçı yetişmiştir.

İngiltere’de yüksek öğrenim görülen kurumlar, öğrencilerin her türlü eksikliklerini zamanında gidermeye ve kaliteli eğitim olanakları sunmaya çok önem verirler.

İngiltere’deki okullar diplomanızı sadece almış olmak için almanızı değil gerçekten hak etmiş olmanızı önemserler.

2. Kültürel, Tarihi ve Coğrafi Zenginlik

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

Pek çok insanın dünyada mutlaka görmek istediği yerlerden birisi de İngiltere’dir. Tarihi, mimarisi, doğası ve kültürel zenginlikleri ile İngiltere çok büyük öneme sahiptir. İngiltere’de sadece Londra değil, Oxford, Manchester, Cambridge, Liverpool gibi gezilmesi ve görülmesi gereken, kendine has bir kültürü barındıran birçok şehir vardır. Güzel olan ise, bu şehirlerin ulaşımının çok kolay olmasıdır. Yani İngiltere, bir yandan İngiltere’de Üniversite Okumak bir yandan da bu güzel ülkede gezmek ve yeni şeyler keşfetmek isteyen öğrenciler için çok uygundur. Sosyal hayatın oldukça renkli ve hareketli olduğu şehirlerde operadan müzelere, parklardan konserlere çeşit çeşit aktivite imkanı bulunmaktadır. Her bütçeden öğrenciye hitap eden aktivite bulmanın mümkün olduğu İngiltere’de öğrencilerin sosyalleşmeleri ve eğlenmeleri için sayısız fırsat mevcuttur.

3. İngilizce Eğitimin En İyi Olduğu Ülke

Artık hem iş hem de sosyal hayatta herkesin ihtiyaç duyduğu ortak şeylerden biri de; İngilizce bilmek ! İkinci bir yabancı dil bilmenin bile neredeyse gereklilik olduğu günümüzde, İngilizce bilmek en büyük ihtiyaçlardan biridir. İngilizceyi en iyi geliştirebileceğiniz ve bu dilde en iyi eğitim alabileceğiniz ülke de, İngilizcenin ana vatanı olan İngiltere’dir. İngiltere’de Üniversite Okumak isteyen öğrenciler, İngilizcelerini geliştirmek konusunda diğer ülkelerde okumaya kıyasla bir adım önde olacaklardır.

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

4. Ulaşımın Çok Kolay Olması

Ulaşım, pek çok yönüyle hayatın kalitesini arttıran bir faktördür. Evinden uzakta, özellikle de yurtdışında okuma düşüncesi olan öğrencilerin aklına gelen konulardan biri de ulaşımdır. İngiltere hem şehir içi ve şehirler arası hem de ülke dışına ulaşım konusunda oldukça avantajlıdır. Şehir içi ulaşım çok düzenli olmakla birlikte küçük şehirler bile hava alanına sahiptir. Aynı şekilde İngiltere’de demir yolu ağları da tüm Avrupayı kapsayan bir şekilde çok gelişmiştir. Ayrıca İngiltere Türkiye’ye yakın mesafede olan ülkelerden olup uçak ile ulaşım ortalama 3 buçuk-4 saat sürmektedir

5. Yüksek Refah ve Güvenlik

İngiltere ekonomik olarak durumu oldukça iyi olan ülkelerdendir. Vatandaşların alım gücü ve refah seviyesi oldukça yüksektir. Ekonominin iyi olması şehirlerde yaşam standartlarının yüksek olmasından suç oranlarının düşük olmasına kadar pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. İngiltere’de güvenlik önlemleri sıkıdır ve sokaklar kameralar ile izlenmektedir. İngiltere polisi üzerinde silah taşımayan ender güvenlik güçlerindendir, bu da ülkenin ne kadar güvenli olduğunu gösterir düzeyde bir bilgidir

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

6. Eğitim Süresi

İngiltere’de lisans eğitimi 3 sene, yüksek lisans eğitimi ise 1 senedir. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında İngiltere’de eğitim süresi biraz daha kısadır.

Özellikle yüksek lisans okumak isteyen öğrenciler için bu hem maddi olarak avantaj sağlar, hem de öğrenciler için iş hayatına daha kısa sürede atılma olanağı doğar.

7. Eğitim Maliyetleri

İngilizce yüksek öğrenim denilince akla ilk gelen Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere gibi seçenekler arasında aslında en uygun eğitim ücretlerine sahip olan ülke İngiltere’dir. Coğrafi konumunun yakın olması konaklama kolaylıkları gibi seçenekleri de göz önünde bulundurunca, İngiltere’de okumanın maliyeti İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu diğer ülkelere kıyasla biraz daha uyguna denk gelmektedir. Ayrıca bu esnada eğitim kalitesinden asla ödün verilmemektedir.

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

8. Türkiye’de Denklik

Pek çok öğrenci yabancı ülkelerde eğitim almadan önce, alacakları eğitimin Türkiye’de YÖK tarafından tanınan bir denkliği olup olmadığını merak etmektedir. 2016 yılında yapılan en son açıklamaya göre İngiltere’de ARWU (Academic Ranking of World Universities), Times Hire Education ve URAP (University Ranking by Academic Performance) gibi dünya çapında tanınmış sıralamalarda ilk 1000’e giren üniversitelerin Türkiye’de denkliği bulunmaktadır. İngiltere’de ilk 1000’e giren pek çok üniversite vardır ve aranılan koşullar sağlandığı takdirde bunlardan birinden kabul almak oldukça kolaydır

9. Üniversitelerin Sunduğu İmkanlar

Üniversitenin sunduğu imkanları sosyal ve akademik olarak ikiye ayırmak mümkündür.

Sosyal imkanlar üniversitenin sahip olduğu laboratuvar vb. araştırma birimleri, kütüphaneler, gerçekleştirilen konferanslar ve etkinlikler ile konaklama imkanlarıdır.

Akademik imkanlar ile kastedilen ise üniversitelerin sahip olduğu programların çeşitliliğidir.

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

 İngiltere üniversiteleri iki alanda da öğrencilere zengin olanaklar sunmaktadır. İngiltere’de okumak isteyip de bulamayacağınız bir bölüm hemen hemen yoktur. Üniversiteler çok çeşitli program kapasitesine sahiptir. Sosyal anlamda da geniş kütüphaneleri, modern spor tesisleri ve teknolojik olarak donanımlı tesisleri ile İngiltere üniversiteleri farkını ortaya koymaktadır.

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

10. İş ve Staj Fırsatları

İngiltere, öğrencilere lisans ve yüksek lisans eğitimleri sonrasında 2 yıl çalışma izni vermektedir. Eğitimleri sonrasında ülkede çalışan öğrenciler İngiliz ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle İngiltere, staj ve iş olanakları açısından geniş fırsatlar sunan bir ülkedir. Ayrıca İngiltere’nin ticaret, teknoloji ve sanat gibi dallarda önde gelen bir ülke olduğu da düşünülünce, öğrencilerin burada yakalayacakları iş fırsatları önlerinde mükemmel kariyer yollarını açacaktır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.