fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere’de Ucuz Dil Okulları Hangileri ?


İngilizce artık günümüzün olmazsa olmazıdır. Gerek eğitim, gerek kariyer, gerekse de turistik amaçlarla İngilizce bilmek artık neredeyse bir zorunluluk olmuştur. Bu nedenle anadili İngilizce olan ülkelerde pek çok dil okulu size dilinizi sürekli kullanacağınız bu eğitimleri sunar. İngiltere ise hem ülkemize yakın olması hem de eğitim açısından en kaliteli ülke olması bakımından dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için oldukça popüler bir seçenektir. Bu nedenle pek çok dil okulu bulunmaktadır. Bunların çoğu zincir olup pek çok ülkede eğitim veren okullar olmakla beraber, her ülkede mutlaka butik dil okulları da mevcuttur. Bildiğiniz gibi İngiltere’de pek çok şehir bulunmaktadır ve bunların hemen hemen hepsinde dil okulu da mevcuttur.  Bu yazımızda size İngiltere’de Ucuz Dil Okulları hakkında bilgi vereceğiz.

1. Westbourne Academy

İngiltere’nin güneyindeki Bournemouth şehrinde bulunan bu butik okul oldukça uygun fiyatlı olmakla beraber, kalite açısından oldukça yüksektir. Giden her öğrencinin memnun kaldığı bu okulda belirli seviyeyi bitirdikten sonra dilerseniz anlaşmalı olduğu üniversite ya da college’lara başvuru yapabilirsiniz. Konaklama açısından yalnızca aile yanı konaklama sunan bu okulun müdürü tüm aileleri bireysel olarak tanır, öğrencilerinin en yüksek standartlarda ve oldukça rahat bir şekilde konaklayabilmesi için tüm imkanlarını kullanır. Genel İngilizce, yoğun program, sınavlara hazırlık tarzında kursları bulunmaktadır. Eğer ekonomik ve kaliteli bir alternatif arıyorsanız bu okulu mutlaka değerlendirmelisiniz.

Westbourne Academy

Malvern House

2. Malvern House

Uzun yıllardır İngiltere’de oldukça ekonomik ve iyi eğitim veren Malvern House Dil Okulu’nun; Londra, Manchester ve Brighton’da şubeleri bulunmaktadır. Genel İngilizce, sınav hazırlık kursları gibi programların yanı sıra öğrencilerine Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi, Medya İngilizcesi, Hemşirelik İngilizcesi, Turizm ve Moda İngilizcesi üzerine pek çok farklı alanda ekstra kursları mevcuttur ve bunları oldukça ekonomik bir şekilde öğrencilere sunmaktadır.

3. Oxford House College

Anadili İngilizce olan pek çok ülkede faaliyetlerini sürdüren OHC zincir dil okulu, kalitesinden de ödün vermeden pek çok öğrenciye uygun fiyatlı eğitim imkanı sunmaktadır. Özellikle aktivite programları, ek dersleri ve online eğitime de verdiği önemle bilinen bu okulun genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık tarzında her hafta başlangıç yapan pek çok programı mevcuttur.

İngiltere'de Ucuz Dil Okulları

ETC International College

4. ETC Dil Okulu

İngiltere’nin eski dil okullarından biri olan ETC dil okulu, Bournemouth’da eğitim veren butik bir okuldur. 12-17 yaş arası için yaz okulu programları, 16 yaş ve üzeri için de yetişkin programları yıl boyunca devam eden ETC Dil okulunda, genel İngilizce, iş İngilizcesi ve sınav hazırlık tarzında pek çok programa her hafta yapılan başlangıçlarla dahil olabilirsiniz.

5. Interactive English

Brighton şehrinde bir ailenin kurduğu okul olan Interactive English dil okulu, Londra’ya 50 dk tren mesafesinde bulunmaktadır. Brighton Hove’da deniz kenarında olan binasında eğitim veren okul, pek çok aktivitenin yapılacağı merkeze 20 dk yürüme mesafesindedir. Genel İngilizce, sınav hazırlık ve yaz okulu gibi farklı program seçenekleri bulunmaktadır.

İngiltere'de Ucuz Dil Okulları

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.