fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere’de Eğitim Alırken Vizemi Uzatabilir miyim ?


İngiltere’de eğitim denilince akla hem İngilizce dil okulları, hem de üniversite ve yüksek lisans eğitimleri gelir. Bu eğitim türlerinde kullanılan vize türleri farklıdır.

İngiltere’de İngilizce dil eğitimi alacağınız ve dil okullarında eğitime katılacağınız bu programlar için 2 tür vize bulunmaktadır. İlki, 24 haftadan yani 6 ay ve daha az eğitim alacağınız zamanda başvuru yapılması gereken kısa dönem eğitim vizesidir. Bu vizeyle 6 ay ve daha az süre boyunca dil okulu eğitimi alabilirsiniz. Peki İngiltere’de Eğitim Alırken Vizemi Uzatabilir miyim ? Eğer katıldığınız program 3 aylıksa ve oraya gittiğinizde hazırda vizeniz varken daha uzun süre kalmak istediğinizde, yeni gelen kuralla birlikte bu süreyi maksimum 4 hafta daha uzatabilirsiniz. Daha sonrasında vizeniz olsa bile, yasal olarak daha fazla uzatmak yasaktır.

Eğer İngilizce seviyeniz çok daha düşükse ve daha uzun süreli bir eğitime ihtiyacınız varsa, 11 aya kadar oturum izni verilen uzun dönem eğitim vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu vizeye başvuru yapabilmek için de minimum 25 hafta ve üzerinde eğitim almanız gerekmektedir.

Bu şekilde uzun dönem eğitim vizesine başvuru yapıldığında, 1 aylık giriş vizesi verilir ve öğrenci İngiltere’ye gittiğinde 2 hafta içinde oturum kartı belirttiği adrese gönderilir. Bu şekilde 11 aya kadar oturum sahibi olarak eğitim alınabilir.

İngiltere'de Eğitim Alırken Vizemi

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

Bu vize türlerine başvuru ise buradayken belirlenmeli ve ona göre bir başvuru süreci geçirilmelidir. Doğru vize türüne başvuru yapmak vize sonucu için oldukça önemlidir. İngiltere vize başvuru sonuçları maksimum 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Kendi ülkenizdeyken başvuru yaptığınız vize türünü daha sonradan İngiltere’ye gittikten sonra değiştiremezsiniz. Yani kısa dönem eğitim vizenizi İngiltere’deyken uzun döneme ya da turistik vizeye vs dönüştüremezsiniz.

İngiltere’de lisans ya da yüksek lisans gibi programlar için ise TIER 4 vizesine başvuru yapılması gerekmektedir.

Bu vize türüyle, 2019 yılında çıkan kurala göre artık üniversite lisans ya da yüksek lisansını İngiltere’de yapan öğrenciler part time olarak çalışma hakkına sahip olacaklar.

Eğitimleri bittikten sonra ise 1 yıl boyunca çalışma ve oturum hakkına sahip olarak deneyimlerini arttırabileceklerdir.

yurtdisi-dil-egitiminin-favori-ulkesi-ingiltere

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.