İngiltere’de Dil Okullarında En İyi Eğitim

İngiltere’de Dil Okullarında En İyi Eğitim

İngiltere, İngilizce dil eğitimi için en uygun ülkelerden biridir. İyi bir eğitim ve doğru bir öğrenim için İngiltere’de dil okulları bu alanda en iyi seçenek olacaktır. Ancak İngiltere’de eğitim almak için belirli şartlar ve vize için gerekli bazı konular bulunmaktadır.

Dil Okulu Başvurusu

Dil okulları diğer okullara göre daha farklı bir sistemde işlemektedir. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan kurumlardan ya da bir yurtdışı dil okulu imkânı sağlayan eğitim kurumu ile iletişime geçerek bu aşamada yardım alabilirsiniz.

Dil Okulu Kararı

İngiltere’de dil okulları birçok farklı kategoride iyi bir eğitime sahiplerdir. Bu dil okullarının tüm detaylarına bakarak karar vermelisiniz. Başlangıç tarihleri, vize prosedürleri ve okul şartları gibi durumları göz önüne almanız gerekmektedir.

Ön Kayıt

Dil okulları her ne kadar sizlere gerekli ücretler karşılığında eğitim sağlasa da ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Yaptırdığınız ön kayıttan sonra okul kabulünüz gelmektedir.

Okul Kabul Mektubu

İngiltere’de dil okulları tarafından seçmiş olduğunuz okuldan, ön kayıt sonrasında size okul kabul mektubu gelecektir. Bu mektubun gelmesi ile birlikte vize işlemlerinizi başlatmanız gerekmektedir.

Vize İşlemleri

Kabul mektubu sonrasında istenilen tüm vize evraklarını eksiksiz hazırlayarak vize işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Gerekli evraklar;

  • En az 6 ay kadar geçerli olan pasaport
  • Dil okulunun sizi kabul ettiğine dair kabul mektubu belgesi
  • Vize başvuru ücreti
  • İngiltere vize başvuru formu
  • Öğrenci belgesi, transkript ya da diploma
  • Vukuatlı nüfus kayıt belgesi
  • Mali durumunuzu gösteren belgeler

Gerekli evrakları tamamlamanız halinde artık İngiltere’de dil okulları için maceranız başlayacaktır. İngiltere de vize işlemlerinizin olumlu olması sonucunda, aile yanında ya da bir öğrenci evinde konaklama hizmeti ile kaliteli bir dil eğitimi almaya hazır hale geleceksiniz.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın