fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak İsteyenler için Tavsiyeler


İngiltere dil okulları, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişilerin her zaman ilk adresidir. Özellikle Türk öğrenciler için düşündüğümüzde İngiltere’nin birçok avantajı vardır. Konumu itibariyle Türkiye’ye yakın olması, uçuş mesafesinin çok uzun olmaması, saat farkının çok fazla olmaması Türkler için daha avantajlı oluyor. Bu yazımızda İngiltere’de Dil Eğitimi Almak isteyenler için tavsiyeler vermek niyetindeyiz.

Doğru Şehri Seçin

İngiltere’de dil eğitimi almak için bir sürü harika şehir var. Ancak her şehrin kendine özel bazı özellikleri var. Siz nasıl bir şehirde olmak istediğinize karar vermelisiniz; büyük bir şehir mi, deniz kenarında bir tatil şehri mi, küçük ve sakin bir şehir mi vs… Ayrıca güneyde mi kuzeyde mi yani İngiltere’nin hangi bölgesinde olmak istersiniz? Belirtmek isteriz ki bölgeye göre İngilizce aksan da değişiklik göstermekte. Bu sebeple size tavsiyemiz her zaman temiz aksanla konuşulan şehirlerde olmanızdır. İngiltere’de dil okulu için en çok tercih edilen şehirler; Londra, Oxford, Cambridge, Bournemouth, Brighton, Bristol, Manchester ve Liverpool.

İngilterede Dil Eğitimi Almak

yurtdisi-dil-egitiminin-favori-ulkesi-ingiltere

Uygun Okula Karar Verin

Zincir, büyük ve popüler bir okuldaeğitim almak istersiniz yoksa daha butik küçük bir okulda mı? Hem bütçenizi hem de nasıl bir ortamda eğitim almak istediğinizi netleştirerek, okul seçiminizi mutlu olacağınız bir okul olarak belirlemeniz önemlidir.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyenlerin en çok tercih ettiği dil okulları; Kaplan International, EC English, Kings Education, Eurocentres, LSI, Oxford International, St Giles

Sosyal Aktivitelere Katılın

İngiltere’de dil eğitimi alırken, eğitim aldığınız okulun aktivitelerine mutlaka katılın. Size sosyal çevre sağlayacak olan bu aktiviteler daha fazla konuşma pratiği yapmanda yardımcı olacaktır. Bu sebeple her aktiviteye katılmaya özen gösterin.

İngiltere'de Üniversite Okumak için 10 Neden

İngiltere'de Mühendislik Eğitimi Almak

Farklı Şehirleri Ziyaret Edin

Dil eğitimi almak için seçtiğiniz ve bir süre yaşayacağınız şehir haricinde de şehirler görmeniz kesinlikle vizyonunuzu çok daha fazla genişletecektir. Hafta içi dersleriniz olacak ancak hafta sonları tatilsiniz. Fırsat bulduğunuzda mutlaka farklı şehirleri gezmenizi tavsiye ederiz.

Farklı Milletlerden Arkadaş Edinin

Bazı Türk öğrencilerin yaptığı hatayı yapmayıp lütfen! Türk arkadaş edinmeyip, farklı milletten arkadaş edinerek, hem başka kültürleri tanıma fırsatı yakalayın, hem bizim kültürümüzü tanıtma imkanınız olsun hem de asıl amacınız olan İngilizcenizi geliştirmek için bolca pratik yapın. İlk zamanlar konuşmakta ve anlamakta zorlanacak olsanız da asla pes etmeyin ve bol bol İngilizce konuşun, bunun için de etrafınızda İngilizce konuşacağınız arkadaşlarınız olsun.

Yurtdışı Dil Okulları

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.