fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere’de Dil Eğitimi Alabileceğiniz 5 Farklı Şehir


İngilizce dil eğitimi denilince akla ilk İngiltere gelir. Bunda İngiliz aksanının dünyada çok popüler olması ve İngiltere’nin İngilizcenin ana vatanı olarak kabul edilmesinin payı vardır. Ayrıca İngiltere’nin görülmeye değer çok güzel bir ülke olması, kozmopolit yapısıyla yabancıların rahat edebileceği bir ortam oluşturması, Türkiye’ye yakınlığı gibi faktörler de etkilidir. Peki ama Sterling? Döviz kurlarına bakıldığında İngiltere en pahalı ülkelerden biri gibi gözükse de eğitim ücretleri açısından fiyatlar gayet makuldur. Yaşam masrafları da dünyanın her yerinde olduğu gibi dil eğitimi almak için seçtiğiniz şehre göre değişir. Ben İngiltere’ye gideyim ama biraz ekonomik olsun, Türk de olmasın pek diyorsanız buyurun alternatif şehir önerilerine;

Bath

Eğer sakin biriyseniz, tarihi yapılara meraklıysanız ve tam bir yeşil aşığıysanız Bath, İngiltere’de Dil Eğitimi almak için tam size göre.

İngiliz mimarisinin en güzel örneklerini barındıran Bath, misafirlerine görsel bir şölen sunar.

Sanki çizgi filmdeymiş gibi hissetmek istiyorsanız sizin adresiniz kesinlikle Bath.

Oldukça küçük bir şehir olan Bath, İngiliz insanı yoğun bir şehirdir. Dolayısıyla İngilizce pratik yapmak için idealdir.

Tabii bu şehir turistlerin de gözdesidir.

Eski Roma hamamlarının bulunduğu Bath şehri adını da buradan alır.

Kaplıca turizmi gelişmiştir.

İngiltere'de Dil Egitimi Alabileceginiz 5 Farklı Sehir

Unesco tarafından da koruma altına alınmış bir bölgedir.. Londra’ya arabayla ortalama 2,5 saatlik bir mesafede olması bu şehri avantajlı kılan bir diğer unsurdur. Gündüz cıvıl cıvıl olan Bath, geceleri oldukça sakindir. Gece hayatını seviyorsanız, Bath’ın size pek uygun olmadığını söyleyebilirim. Bath bölgesinde gidebileceğiniz en iyi dil okullarından biri Kaplan International’dır.

ingiltere-torquay-dil-egitimi

Torquay

Deniz, güneş, palmiye ağaçları… İngiltere’ye biraz uzak kelimeler olsa da Torquay’da bu imkanları bulabilirsiniz. Oldukça sakin bir şehir olan Torquay, tarihi ve doğal güzellikleriyle görülmeye değerdir. Yine İngiliz nüfusunun fazla olduğu şehirlerden biridir. Her yere yürüyerek gidilebilecek olması da ayrı bir lükstür. Güvenlik açısından da tercih edilebilecek şehirlerin başında gelen Torquay, özellikle 18 yaşından küçük öğrencilerimize şiddetle tavsiye edebileceğimiz bir lokasyondur. Londra’ya trenle yaklaşık 3,5 saatlik bir mesafededir. Torquay’da en çok tercih edilen dil okulları, Kaplan Internaional, Torquay International School, Riviera English School.

York

The Sunday Times tarafından 2018 yılında dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiştir. Bunda refah seviyesinin yüksek olması, yüzyıllarca korunmuş tarihi dokusu, müzeleri vs etkilidir. Oldukça turistik bir tarafı da vardır. Küçük olması sebebiyle gezme işini bir günde bitirebilirsiniz. Yine İngilizce pratik anlamında Londra, Oxford gibi şehirlerin aksine Türk oranının daha az olduğu bir bölgedir. Çok kaliteli dil okullarını barındırır. British Study Centres ve English in York bunlardan bazılarıdır.

ingiltere york sehri dil egitimi

ingiltere-dil-egitimi-leeds-city

Leeds

Yine tatlı mı tatlı küçük bir İngiliz şehrindeyiz. Leeds, yapılacak çok şey olması açısından büyük, yolunuzu kaybetmeyeceğiniz kadar küçük bir şehir.

Finans merkezlerinden biri konumundan olan Leeds, özellikle son yıllarda turistlerin ve öğrencilerin uğrak yeri olmuştur.

Gece hayatının da hareketli olduğu bu güzel şehirde sıkılmanız pek mümkün görünmüyor. En popüler dil okullarından CES‘in bu şehirde de şubesi bulunmaktadır.

Eastbourne

İngiltere’nin güneydoğusunda yer alan bu şehir, Brighton ve Hastings şehirleri arasında konumlanmıştır.

Brighton ve Bournemouth gibi sahil şehirlerine, ekonomik bir alternatiftir.

Hem de Türk oranı azdır.

Oldukça güvenli bir bölge olan Eastbourne yine 18 yaşından küçük öğrencilerimiz için şiddetle tavsiye ettiğimiz lokasyonlardan biridir.

Eastbourne’de yer alan ve en çok tercih edilen dil okulları, St Giles International ve Twin English Centres okullarıdır.

ingiltere-dil-egitimi-eastbourne

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.