fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere Yaz Okullarının Avantajları


Her yaş grubunun rahatlıkla dil öğrenebileceği ve her yaş grubuna özel farklı aktivite ve öğrenme teknikleriyle dil öğretileceği için dil okulları da bunları yaş gruplarına ayırmıştır. 8 ile 17 yaş arasındaki öğrencilerin kendi yaş gruplarında ve kendi İngilizce seviyelerinde eğitim alabileceği kurslara yaz okulları denir. İngiltere Dil Okullarının Avantajları Nelerdir ?

Yurtdışında Yaz Okulu Öğrencileri

İngiltere Yaz Okullarına Kaç Kişi ile Katılabilirim ?

İster grup olarak isterlerse de bireysel olarak kayıt olabileceğiniz bu kurslar genelde haziran – ağustos ayları arasında yapılır.

1 haftadan 10 haftaya kadar uzayan yaz okullarında öğrenciler pek çok aktivite yaparken aynı zamanda İngilizcelerini eğlenerek geliştirebilecekler.

Ulaşım ve Konaklama

İngiltere Yaz Okullarına öğrencinin hava limanı karşılamasından yurt ya da aile yanı konaklamalarına, günlük 3 öğün yemeklerinden okul sonrası şehir içi ve hafta sonu şehir dışı aktivitelerine kadar her şey fiyata dahil edilmektedir.

Her 15 öğrenciye 1 eğitmenin 7/24 sorumlu olarak verildiği bu programlar, İngiltere’de genelde üniversite kampüsleri içinde yapılmaktadır.

Yaz olduğu için üniversitelerin boşluğu fırsat bilinerek öğrencilerin kampus içinde güvenli bir ortamda eğitim almaları için yapılan bu yaz okullarında öğrenciler kampus içindeki yurtlarda ister tek kişilik ister 2 ya da 3 kişilik odalarda güvenli bir şekilde konaklayabilirler.

İsterlerse aile yanı seçenek de seçilebilir.

Bu durumda öğrencinin ulaşımı kendisine ait olmaktadır ve bu seçenek biraz daha 14-17 yaş için uygun olmaktadır.

Londra'da Şehir içi Ulaşım

londra-da-ulasim-otobus

Students Working On Lesson

Eğitim Seviyesi

Yaz okulunda her seviyeden ders verilmektedir. Öğrenciler gittikleri ilk gün seviye belirleme sınavına katılırlar ve sonrasında yaşlarına göre ayrılarak sınıflara yerleştirilirler. Haftada genelde 20 ders şeklinde sunulan bu programlarda öğleden sonra öğretmenleriyle birlikte şehir içi gezme aktivitesi, önemli müzeler, etkinliklere katılma gibi programlar yapılır. Yurda dönüldükten sonra akşam yemeği yenir ve daha sonrasında yine öğretici oyunlarla İngilizce geliştirmeleri hedeflenir.

Avantajları

İngiltere yaz okulları na katılabilmenin en büyük avantajı ise İngiliz İngilizcesinin konuşulduğu bir ülkede eğitim alınmasıdır. Aynı zamanda özellikle de hafta sonları yakın şehirlere geziler düzenlenmektedir. Öğrenciler okulun otobüsüyle ve kendilerinden sorumlu eğitmenleriyle birlikte Londra, Oxford, Cambridge, Brighton, Bournemouth, Bath gibi şehirleri gezerek hem kültürel olarak gelişecekler hem de yeni yerler keşfedeceklerdir. Aynı zamanda oldukça güvenli olan bu programda öğrenciler kendilerini evinde gibi hissedecekler, İngiltere gibi bir ülkede eğitim almanın ayrıcalıklarını yaşayacaklar.

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.