fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere Vizesi için Dikkat Edilmesi Gerekenler


Her ülkede olduğu gibi İngiltere vizesi için de kategoriler söz konusudur. Turist vizesi, ticari vize, öğrenci vizesi gibi. Bizim konumuz dil eğitimi ile alakalı olduğu için biz öğrenci vizesini ana hatlarıyla açıklamaya çalışacağız. Eğer İngiltere’de dil eğitimi almayı planlıyorsanız profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz. Her ne kadar evrak listesi ve yapılacaklar açık gibi görünse de profile göre daha hassas hazırlanmak gerekebilir. Herhangi bir dil okuluna kayıt olduğunuz takdirde ücretsiz vize danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda size İngiltere Vizesi için Dikkat Edilmesi Gereken Hususları açıklamaya çalışacağız.

İngiltere’de dil okuluna karar verdiniz. Öğrenci vizesine başvuracaksınız. Karşınıza 2 seçenek çıkar.

1. 6 Ay’a Kadar Öğrenci Vizesi

Bu kategoride İngiltere’de maksimum 6 ay eğitim görebilirsiniz. Bir ay da dil eğitimi alsanız, 6 ay da alsanız bu vize türüne başvurmanız gerekir. Fakat, eğer bir aylık bir dil eğitimi için İngiltere’ye gidiyorsanız eğitiminizi en fazla 4 hafta uzatabilirsiniz. Yani 1 aylık vizeye başvurayım 6 aya kadar uzatırım dönemi maalesef bitti. Yeni düzenlemelerle bu tür uzatımların önüne geçtiler.

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi için Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. 11 Ay’a Kadar Öğrenci Vizesi

6 aydan fazla dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

Vizeniz onaylandığında size 1 aylık giriş vizesi verilir ve konsolosluğun size daha önce bilgilerini verdiği İngiltere’deki bir postaneden oturum için başvuru yaparsınız. Ülkede kalış izniniz maksimum 11 aydır.

Bu iki vize türünde de dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır:

Eğitim Geçmişi

Hobi olarak da İngilizce öğrenmek isteyebilirsiniz, emekli olup biraz macera yaşamak için de.

Lakin, konsolosluk yine de eğitim altyapısına önem veriyor.

İstediği belgeler içinde son mezun olunan okulun diploması ya da not çizelgesinin olması bunun göstergesi.

Yurtdışında Dil Okulu Seçimi Yaparken 7 Adım

Yurtdışında Dil Okuluna Kimler Katılabilir

İngilizce Öğrenmek için Geçerli Bir Nedeninizin Olması

Globalleşen dünyamızda İngilizceye kimin ihtiyacı yok ki diye düşünebilirsiniz. Ancak sadece istemek yeterli değil maalesef. İngilizce öğrenmek için geçerli sebepleriniz olması lazım. Lise veya üniversite öğrencisiyseniz, ya da yeni mezunsanız İngilizceye ihtiyaç makul karşılanır. Ancak eğitime uzunca bir ara verilmişse veya işsizlik dönemi uzun sürdüyse biraz daha temkinli hareket etmekte fayda var. Çalışıyorsanız da İngilizcenin işinizle alakalı olması, en azından işinizi daha iyi yapmanıza vesile olması gerekir.

Olmazsa Olmaz Ekonomik Durum

Yeterli finans kaynağının olması gerekir. İngiltere’de eğitim aldığınız süre boyunca eğitim, konaklama, ulaşım ve yaşam masraflarınızı kapsayan bir meblağı banka hesaplarınızda göstermeniz gerekir. Eğer siz gösteremiyorsanız da bir sponsor bulmanız gerekir. Bu sponsor da genelde anne, baba, anneanne, dede veya şirketiniz olabilir. İşte bu tür konularda sizi yönlendirmesi için profesyonel bir destek almanız önemli. Bu konularda yapacağınız küçük bir hata vizenizin ret ile sonuçlanmasına neden olabilir.

ingilizce-ogrenmenin-kolay-yollari-nelerdir

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.