fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için öğrenci vizesine başvuru yapılmalıdır. İngiltere vizesi kolay alınan bir vize türü değildir. Bu sebeple doğru başvuru vize sonucunu etkilemektedir. Evrakları eksiksiz hazırlamalı ve ‘Öğrencinin neden İngiltere’de dil okuluna gitmeye ihtiyacı var?’ sorusunun yanıtını kapsamlı ve doğru ifade etmek gerekir.

İngiltere vizesinde yüz yüze yapılan bir mülakat yoktur, alınan randevu günü ve saatinde aracı kuruma dosya teslimi vardır ve bu sırada da öğrencinin parmak izi alınır, biyometrik fotoğrafı çekilir. Vizenin sonuçlanması ortalama 15 iş günü sürer. Bu sebeple öğrenciler gidiş tarihine karar verirken, vize başvuru süresi ve vizenin sonuçlanma süresini göz önünde bulundurmalıdır. Vizeye başvurma tarihinin en geç eğitim başlangıç tarihinden 1 ay önce olması tavsiye edilir.

İngiltere’de dil eğitimine giden öğrencilerin vize türü öğrenci vizesi olacağı için, İngiltere’de bulundukları süre boyunca kesinlikle yasal olarak çalışma izni bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere öğrenci vizesini 4 başlık altında toplayabiliriz:

Child Visitor Visa

18 yaş altında olan öğrencilerin baş vurması gereken vize türüdür. 6 aya kadar verilen bu vize türünün uzatılması söz konusu değildir. Bu vize türünde İngilizce bilme şartı aranmaz.

Short Term Student 6 months

18 yaş üzeri öğrencilerin baş vurması gereken vize türüdür. 6 aya kadar verilen bu vize türünün uzatılması söz konusu değildir. Bu vize türünde İngilizce bilme şartı aranmaz.

Short Term Study 11 months

18 yaş üzeri öğrencilerin, 6 aydan fazla gitmek istemeleri durumunda başvurdukları vize türüdür. 11 aya kadar kalma hakkı vardır.

Tier 4 Öğrenci vizesi

Başvuru için en az B2 seviyede İngilizce bilgisine ihtiyaç vardır. Bu vize türü İngiltere’den uzatılabilmektedir. Genellikle İngiltere’de Üniversite okumak isteyen ya da İngiltere’de master programlarına katılmak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İngiltere vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!