fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere Dil eğitimi fiyatları ucuz mu?

İngiltere dil okulları, İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği alternatifler arasındadır. İngiltere dil okulları fiyatları tahmin edildiği kadar yüksek değildir. Çünkü her bütçeye uygun okul, şehir ve konaklama türü vardır. Bu sebeple ‘İngiltere dil okulları fiyatları yüksektir’ ön yargısını aşmak için bu blog yazımızı paylaşmak istedik.

İngiltere’de zincir okul olarak isimlendirilen dil okullarının yanı sıra butik okullar da bulunmaktadır. Zincir okullar birçok ülkede birçok şehirde şubesi olan dil okullarıdır, butik okullar ise tek bir ülkede bir ya da birkaç şubesi olan ya da bir iki ülkede bir iki şehirde şubesi olan yerel okullardır. Bu iki okul türü arasında ‘Hangisi daha pahalıdır ya da ucuzdur’ konusunda net yorum yapılamaz. Çünkü normalde İngiltere dil okulları fiyatları yüksek olan zincir bir dil okulu, zaman zaman öyle indirimler yapar ki, aynı şehirdeki butik okullardan daha ucuz hale gelebilir.

İngiltere dil okulları fiyatları eğitim almak istenen süreye, ders saatine, gidilmek istenen şehre, seçilen konaklama türüne göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle İngiltere’nin güneyindeki ve kuzeyindeki şehirlerde uygun ücretli dil okulları bulunmaktadır. Güneyde Bournemouth, Brighton, Eastbourne gibi ya da kuzeyde Liverpool, Manchester gibi şehirler Londra, Oxford, Cambridge gibi şehirlere nazaran daha uygun maliyetlerdedir.

İngiltere Dil okulları maliyetlerini daha uygun hale getirmek için haftalık 15 saate tekabül eden haftalık 20 derslik eğitim almayı tercih edilebilir. Çünkü ders saati arttıkça fiyatlarda da artış görülür.

Konaklama tercihi olarak aile yanı konaklamalar İngiltere’de her zaman çok daha uygun ücretlidir. Aile yanı konaklamalarda, okullara göre değişkenlik göstermekle birlikte, yemeksiz, kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon şeklinde alternatifler bulunmaktadır. Hatta bazı okullar öğrenci tek başına gidecek olsa dahi çift kişilik oda rezervasyonu yapıp, yanına başka ülkeden gelen bir öğrenci yerleştirerek, çift kişilik konaklama sunabilir. Bu da tek kişilik odalı aile yanı ücretine göre daha ucuz olacaktır.

Bilindiği gibi büyük şehirler her zaman pahalıdır. Büyük şehirlerde, eğitim ücretleri, konaklamalar ve yaşam maliyetleri daha yüksektir, bu sebeple maliyetleri daha uygun hale getirmek isteyen öğrenciler uygun ücretli dil okulunun yanı sıra daha küçük ve yaşam maliyeti düşük şehirler tercih edebilir.

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.