fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngilizcenizi Geliştirmek için Faydalı 5 Youtube Kanalı


İngilizce öğrenmenin en hızlı yolu elbette ana dili İngilizce olan bir ülkede bir süre vakit geçirmek hatta dil eğitimi de alabiliyorsak şahane. Ama hepimiz için böyle bir seçenek olmayabilir. Kendi imkanlarımızla da olsa tüm dünyanın ortak dili olan İngilizceyi öğrenmemiz şart. Benim de faydalandığım ve çok kaliteli bulduğum bazı youtube kanalları var. Hem günceli takip ediyorlar hem de oldukça eğlenceliler. İşte bunlardan bazıları:

1. Linguamarina

Amerikan aksanıyla İngilizce öğrenebileceğiniz harika bir kanal. Aslında kendisi Rus asıllı ama tıpkı bir Amerikalı gibi konuşuyor. Bu anlamda da bir yabancı olarak İngilizce öğrenmenin zorluklarının bilincinde olması ve sürekli uyarılarda bulunması aşırı fayda sağlıyor. Amerika’da yaşam, Amerika’da iş olanakları, TOEFL eğitimi gibi konularda da paylaşımları olan bir kanal. Bol bol istifade edin!
Buraya Tıklayarak bu kanala ulaşabilirsiniz.

Youtube Button

2. English with Lucy

İngiliz aksanı kulağa hiç bu kadar güzel gelmemişti. Aslında kendisi İngilizce Öğretmenliği mezunu ama farklı bir şeyler yapmak istemiş ve bir Youtube kanalı açmış, çok da başarılı olmuş. Kanalında çok faydalı bilgiler bulacağınız, pratik, net ipuçları verilen, çok keyifli bir kanal.

Buraya Tıklayarak bu kanala ulaşabilirsiniz.

3. English Like a Native

Gene İngiliz aksanını duyacağınız bu kanalda özellikle drama tekniklerinin kullanılması izleyici için takip etmeyi kolaylaştırıyor. CV hazırlamaktan, doğuma, kafede oturup sohbet etmeye ya da güncel konulara değinen bu kanal oldukça dinamik.

Buraya Tıklayarak bu kanala ulaşabilirsiniz.

Women holding a YouTube icon

People holding coin and magnet

4. Love English with Leila and Sabrah

İngiliz aksanıyla devam edelim. Bu iki arkadaş Bournmeouth’da bir üniversitede İngilizce öğretmeni. Oldukça tecrübeliler ve drama tekniklerini kullanarak dersleri eğlenceli hale getirmeye çalışıyorlar. İngiliz aksanına merakınız varsa başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her öğrenciye hitap eden kanallarında çok faydalı bilgiler veriyorlar.

Buraya Tıklayarak bu kanala ulaşabilirsiniz.

5. mmmEnglish

Avustralya aksanı duymak isteyenlere gelsin bu kanal da. Öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerinden biri de aksan meselesi. İrlanda’ya gidersem aksan sorun olur mu, Avustralya aksanı ile diğer insanlarla İngilizce konuşursam anlaşılır mıyım? Bu aksan olayının doğrusu yanlışı yok arkadaşlar. Bazı kelimeler, bazı telaffuzlar farklılık gösterir ama öğrendiğiniz dil gene İngilizcedir. Endişeye mahal yok! Hatta bu kanalların sahipleri aksanlar arasında dolaşın, farklılıkları kendiniz görün diyorlar. Bu sizi zenginleştirir. Sadece bizim çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz filmler, diziler hep Amerikan yapımı olduğu için bize diğerleri farklı geliyor. Bu kanalda öğretmenin sakinliği, tatlılığı izlettiriyor zaten. Kanalı açın ve akışına bırakın.

Buraya Tıklayarak bu kanala ulaşabilirsiniz.

youtube-laptop

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.