fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngilizcenizi Geliştirecek 5 Mobil Uygulama Tavsiyesi


İngilizce Geliştirecek Uygulama Tavsiyelerimiz; Kimi görsel hafızaya sahiptir, kimi işitsel. Kimi yazarak çalışır kimi okuyarak. Herkesin öğrenme süreci çok farklıdır. Konu İngilizce ise işler biraz daha karışıyor. Yeni bir dil öğrenirken sabır gerekiyor, istikrar gerekiyor. Türklerin o ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’dan öteye geçmesi için biraz emek vermek gerekiyor. Bunun yöntemi yurt dışında dil eğitimi olabilir, okuldaki hocalarımızdan istifade etmek olabilir, bir tane kült bir kitap alıp çalışmak olabilir; ya da elimizdeki teknoloji nimetlerinden faydalanmak olabilir. Diziler, filmler, youtube videoları… Belki de İngilizce öğrenmek için en etkili öğrenme yöntemleri. Bunların yanı sıra telefon uygulamalarından da yararlanıp metroda, otobüste bir arkadaşınızı beklerken belki de 3 kelime daha öğrenirsiniz belli mi olur. Küçük küçük adımlarla büyük başarılar elde etmek mümkün.

Yüzlerce ücretli veya ücretsiz aplikasyon var. Biraz kurcaladıktan sonra size en uygun uygulamayı bulacağınızdan eminim. Ama bizim size bazı önerilerimiz var, başlamak için iyi bir adım olabilir. İşte İngilizce Geliştirecek Uygulama Tavsiyelerimiz.

En çok kullanıcı sayısına sahip olan bu uygulama İngilizce dışında başka dilleri de öğrenmenize yardımcı oluyor.

Önce küçük bir seviye tespiti yapıyor, ardından alıştırmalarla devam ediyorsunuz.

Özellikle belirli bir seviyedekiler a basitmiş diye kestirip atmamalı, uygulamaya biraz zaman tanımalıdırlar.

İngilizce Geliştirecek Uygulama için faydasını göreceksiniz.

İngilizce Geliştirecek Mobil Uygulama

İngilizce Geliştirecek Mobil Uygulama

Özellikle konuşma pratiğini geliştirmek isteyenler için harika bir platform.

Amerikalı, İngiliz, Kanadalı ana dili İngilizce olan hocalarla birlikte görüntülü sohbet edebiliyorsunuz ve uygulamayı her açtığınızda sizinle konuşmak için hazır bekleyen bir sürü öğretmen mevcut.

İsterseniz favori hocanızla randevu da ayarlayabiliyorsunuz ve o kişiyle devam edebiliyorsunuz.

Kültür etkileşimine de sebep olan bu uygulama özellikle seyahat edemeyen ama yabancılarla sohbet etmek isteyenler için de güzel bir aktivite.

Kelime eksiği olanlar buraya. Hepimiz eğitim sistemimiz gereği gramerde iyi sayılırız. Ama konu konuşmaya gelince hep aynı kelimelerle  kendimizi çok da iyi ifade edemediğimizi görüyoruz. Bir dil kelimelerle konuşulur. Dolayısıyla bu konuda eksiğimizi tamamlamak için çok güzel bir uygulama Wordup. Kelimenin önce Türkçe sonra İngilizce karşılığını veriyor ama sonra günlük kullanımda şarkılarla, dizilerden repliklerle örneklendiriyor. Sayfalarca kelime yazıp ezberlemek dönemi geçti, kelimeleri metin içinde görmemiz lazım.

İngilizce Geliştirecek Mobil Uygulama

İngilizce Geliştirecek Mobil Uygulama

Alanında uzman olan kişilerin ilham veren konuşmalarının yapıldığı TED konferansları oldukça popüler.

İlginizi çeken konulardaki konuşmaları dinleyebilir, metinleri okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz.

Hem de dünyadaki gelişmeleri takip edersiniz.

Güncel haberleri seviyelere göre kategorize eden, okuma, dinleme ve kelime çalışmaları yapabileceğiniz çok güzel bir uygulama.

İngilizce Geliştirecek Mobil Uygulama

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.