fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Hukuk İngilizcesi İçin Nereyi Tercih Etmeliyim ?


Hukuk İngilizcesi spesifik olarak nitelendirdiğimiz programlardandır. Hukuk öğrencilerinin ve deneyimli avukatların yurtdışında mesleki İngilizcelerini geliştirdikleri programdır. Hukuk İngilizcesi için özellikle İngiltere’de daha fazla dil okulu bulunmaktadır. Hukuk İngilizcesi için en çok tercih edilen üç dil okulunu sizlerle paylaşıyoruz.

1. Cambridge Law Studio

Cambridge Law Studio

Cambridge Law Studio, 90lı yılların başında kurulmuş ve Cambridge Üniversitesine bağlı bulunan 31 kolejden biri olan Girton College içerisinde, dünyanın en güvenilen okullarının başında gelen sadece Hukuk İngilizcesi sunan bir okuldur. 3 farklı programla öğrencilerine kısa dönemli etkin eğitim vermektedir.

Hukuk İngilizcesi Plus (Legal English Plus)

Haftalık 21 saat ders alan öğrenciler 3 hafta boyunca toplam 63 saat eğitim görürler. Avukat ve avukat adaylarına yönelik olan programda, avukatların mesleki ingilizceyi kavramaları hedeflenilir. Öğrenciler derste, ticari sözleşmelerin terminolojisini, ticari yasal terimleri, şirketler hukuku ve kelime bilgisini, yasal görüş sunumu yapmayı, müzakere becerilerini ve karşılaştırmalı yasal ingilizceyi ders olarak görürler. Cambridge Law Strudio öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimin yanında onları Londra’da mahkemelere götürerek pratikte de etkinleşmelerini sağlar. Program bitiminde öğrenciler ücretsiz olarak TOLES (Test of Legal English Skills) sınavına girerler.

Cambridge-Law-Studio

Yoğun Hukuk İngilizcesi kursu (Legal English Intensive)

1 hafta süren programda öğrenciler 30 ders eğitim alırlar.

Bu program daha çok deneyimli avukatlara yöneliktir.

Öğrenciler derste, ticari sözleşmelerin terminolojisini, ticari yasal terimleri, şirketler hukuku ve kelime bilgisini, yasal görüş sunumu yapmayı, müzakere becerilerini ve karşılaştırmalı yasal İngilizceyi yoğunlaştırılmış ders olarak görürler.

Yine bu programda da öğrenciler ücretsiz olarak TOLES (Test of Legal English Skills) sınavına girerler.

İngilizce Ticari Kontrat Hazırlama Kursu (Drafting Commercial Contracts in English)

4 günden oluşan programda öğrenciler 24 derse katılırlar. Tamamen ticaret hukuku üzerine yoğunlaşırlar.

Ticari kontrat hazırlama, anlaşma şartlarının doğru ifade edilmesi, uluslararası anlaşmalar, alım satım sözleşmeleri gibi konular işlenir.

2. London School of English

1912 Yılında Londra’da kurulan The London School of English, Hukuk İngilizcesi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alır. Programlarını 3 farklı şekilde öğrencilerine sunmaktadır. İki kampüse sahip olan okul, Hukuk İngilizcesi eğitimini Holland Park merkezinde vermektedir.

hukuk-ingilizcesi-icin

Ticaret Hukuku İngilizcesi (Legal English)

hukuk-ingilizcesi

Süresi 1 hafta olan kursta maksimum 6 kişilik sınıflarda Avukatlar eğitimlerini alırlar. Kursun katılımcılar için belirlediği minimum yaş 25’dir. Yani öğrencilere yönelik değil Avukatlara yönelik spesifik bir programdır. Katılımcıların İngilizce seviyelerinin minimum Upper-İntermediate olması beklenir. Özellikle Ticaret Hukukuyla ilgilenen avukatların rağbet gösterdiği kursta bir hafta boyunca katılımcılar derste ticari sözleşmelerin terminolojisini, ticari yasal terimleri, şirketler hukuku ve kelime bilgisini, yasal görüş sunumu yapmayı ve ticarete dayalı İngilizceyi yoğunlaştırılmış ders olarak görürler.

Legal 20-30 (Genç Avukatlara sunulan İngilizce)

Hukuk İngilizcesi

Hukuk öğrencileri ve genç avukatlara yönelik hazırlanan kurs 3 hafta sürmektedir. Kurs süresince genç avukatların ihtiyaçlarına yönelik dil becerileri ve mesleki terimler kazandırılır.

Ayrıca derslerde Medeni Hukuk, Ceza Hukuku, Sözleşme Hukuku açısından da çalışmalar yapılmaktadır. Eğitim süresinde öğrenciler, tecrübeli avukatlarla görüşmeler yapma, avukat bürolarını ve mahkemeleri ziyaret etme imkanını yakalarlar.

Öğrencilerin programa katılabilmeleri için minimum intermediate seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Toles Kursu

1 haftalık TOLES sınavına hazırlık programıdır. Bu program katılımcıları genellikle 3 haftalık Legal 20-30 katılımcılarından oluşmaktadır.

Toplam program 4 hafta olmaktadır. TOLES kursunun İngiltere Hukuk topluluğu ile denkliği bulunmaktadır.

hukuk-ingilizcesi-toles-kursu

Hukuk-İngilizcesi-Wimbledon-School-of-English

Legal English

3. Wimbledon School of English

1964 yılında kurulan İngiltere’nin en köklü ve kaliteli dil okullarından biridir.

Verdiği kaliteli eğitim sayesinde tüm dünyadan gelen Avukat adaylarına ve avukatlara Hukuk İngilizcesi programı sunmaktadır.

Legal English olarak 4 haftalık bir eğitim sunmaktadır.

Program hem genç avukat adaylarına hem de tecrübeli avukatlara yöneliktir.

Diğer tüm Hukuk İngilizcesi veren okullar gibi Hukuki İngilizceye dair tüm terminoloji ve detaylı bilgiler verilmektedir.

Kurs içeriğinde ek olarak TOLES sınavına dair stratejilerde öğrenciye verilir.

Eğitimin sonrasında öğrencilerine TOLES sınavına girme imkanı da sunmaktadır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.