fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Fransa Dil Okulu Programları

Fransa Dil Okulu Programları

 

Fransa Dil Okulu Programları öğrencilerin hedef ve ihtiyaçlarına göre değerlendirilebilir ve öğrenci buna göre katılmak istediği programa karar verebilir. Fransızca eğitim için ilk akla gelen ülke Fransadır. Fransızca, konuşulan ve öğrenilen en popüler diller arasındadır.

Genel Fransızca Programı

Fransızca dil eğitimi programlarından en popüler olanı Genel Fransızca Programı’dır. Fransa’daki dil okullarının hepsinde mevcut olan bir program türüdür. Dil okullarına göre değişmekle birlikte çoğunlukla Genel Fransızca Programı haftalık 20 ders/15 saat verilmektedir. Program; öğrencilerin gramer, konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştirmesine yönelik dizayn edilmiştir. Öğrencilerin genel olarak var olan seviyesini geliştirmeleri ya da en baştan dili öğrenmeleri için uygun olan bir program türüdür.

Yoğun Fransızca Programı

Yoğun Fransızca programının Genel Fransızca programından farkı; ders saatinin biraz daha fazla olmasıdır. Programın kapsamı genel olarak aynıdır ancak alınan ders saati fazla olacağı için öğrenciler, daha kısa zamanda daha hızlı dil gelişimi sağlayabilmektedir. Dil okullarına göre değişmekle birlikte haftalık 25, 28 ya da 30 ders şeklinde organize edilmektedir.

Bire – Bir Fransızca Programı

Bire- Bir Fransızca Programında öğrenciler öğretmenlerden özel ders almaktadır. Bu program tek başına tercih edilmemektedir, öğrenciler Genel Fransızca ya da Yoğun Fransızca programlarına ek olarak bire bir dersler alıp dil seviyelerini geliştirmeyi hızlandırmaktadır ve eksik olduklarını düşündükleri konulara yoğunlaşabilmektedir.

DELF Sınav Hazırlık Programı

Fransa’da üniversite ya da master eğitimi almayı planlayan öğrencilerden dil için DELF sınav skoru sunması beklenir. Sadece Fransızca üniversite okumak ya da master yapmanın yanı sıra Fransız bir firmada çalışan ya da çalışmayı planlayan kişilerin de bu sınavdan skor alması kendilerine avantaj sağlayacaktır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Fransa Dil Okulu Programları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!