fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Eğlence Parkında Çalışmanın Avantajları

Eğlence parklarında çalışmak zor olsa da çok eğlenceli olabiliyor. Etrafınızda eğlenen insanları görmek, çok fazla çalışana sahip olması bakımından İngilizce iletişim kurmaya elverişli olan eğlence parkları Work and Travel öğrencileri tarafından çok ilgi görmektedir. Bu yazımızda Eğlence Parklarında Çalışmanın Avantajları nelerdir bahsetmeye çalışacağız.

Yeni insanlar ile tanışma fırsatı

Eğlence parklarının bir çoğu çok büyük olduğundan parka giriş yapan misafir sayısı çok fazla olacaktır. Düşünülenin aksine, genellikle gelen misafirler bütün oyuncaklara binebilmek adına sizler ile çok fazla iletişim halinde olmayacaktır. Amaçları en kısa sürede çok fazla oyuncak kullanabilmek olacaktır. Bu yüzden sizin tanışacağınız ve zaman geçireceğiniz kişiler iş arkadaşlarınız olacaktır. Park ne kadar büyükse, çalışan sayısı da o kadar fazla olacaktır. Bu da size daha fazla iş arkadaşınızın olmasını sağlayacaktır. Farklı ülkelerden gelen Work and Travel öğrencileri haricinde Amerikalı çalışanların da olması, İngilizce dinleme ve konuşma becerilerinizin gelişmesinde önemli rol oynayacaktır. Barbekü partileri, roller coaster günleri ve bunun gibi bir çok aktivite olacaktır. Park içerisinde çok fazla sayıda arkadaşınız olabilir.

Çalışırken eğlenme fırsatı

 Her ne kadar iş yapıyor olsanız da insanları eğlenirken görmek sizi mutlu edecektir. Ayrıca bazı pozisyonlarda, gelen misafirler ile bire bir diyalog halinde olacaksınız. Bu yüzden çalışırken eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Ücretsiz giriş

Bir çok eğlence parkında izin günlerinizde parka ücretsiz olarak giriş fırsatı elde edersiniz. Milyonlarca insanın tatil ve eğlenmek için geldiği, dünyanın en büyük eğlence parklarına ücretsiz giriş hakkı elde edeceksiniz. Bazı parklarda Türkiye’de olmayan rideların olması size bu deneyimi yaşatma fırsatı tanıyacaktır.

İndirimli menüler

Genel olarak eğlence parkı çalışanlarının ücretsiz giriş haricinde elde edeceği restoran indirimleri de olacaktır. Bu da size farklı yemek seçeneklerini sunacaktır. Çalıştığınız yerde indirimli yemek yemenin tadını çıkaracaksınız.

Farklı pozisyonlarda iş imkanı

Eğlence parklarında, çalışmaya başladıktan sonra ana pozisyonunuz dışında farklı bölümlere de başvurma fırsatınız olacaktır. Bu da size dışarıda ikinci iş aramak yerine, aynı park içerisinde farklı bir bölümde çalışma fırsatı verecektir.

 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.