fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dubai’de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


İngilizcemi geliştirmem gerek, yurt dışında bir kursa gitmeliyim ama nereye? Kapalı havadan hoşlanmam, sakin küçük şehirlerde sıkılırım, gezecek yerler katılacak aktiviteler olsun ama vize işlemleriyle de kim uğraşacak, e biraz da çalışıp para kazansam fena olmaz diyorsanız dil eğitimi almak için Dubai tam size göre! Neden mi ? Dubai’de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden.

1. Turistik ve Dinamik Şehir

Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan 7 emirlikten biri olan Dubai, her yıl ortalama 10 milyon ziyaretçi ağırlayan, dünyada en çok rağbet gören turistik şehirlerden biridir.

Lüks segmentteki kaliteli otel ve restoranlarıyla, mükemmel iklimi doğal güzellikleriyle, yaz kış yapılabilecek çeşitli aktiviteleri, çok sayıdaki gökdelenleri, ünlü cazibe merkezleri ve alışveriş olanaklarıyla herkesin beklentisine karşılık verebilir.

Jet-ski, kayak, dalış, çölde safari yada gökyüzünde balon turu..

Dubai'de İngilizce Kursu

Tüm bunları yapabileceğiniz bir yerdir Dubai ve size her yeni gün keşfedeceğiniz bambaşka yerler ve deneyimler sunar. Gece hayatı, konforlu yaşamı, eğlenceli ve hareketli hayatıyla Dubai, dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sıkılmaya fırsat bulamayacakları en iyi alternatiflerden biridir.

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden

2. Vize Almada Kolaylık

Dubai’de dil eğitimi almak için vize konusunda tedirginlik duymanıza hiç gerek yok; ret alma ihtimaliniz neredeyse yok denecek kadar azdır.

Öğrenci vizesi başvurunuz için bankada yüklü miktarda para göstermeniz ya da bir sürü evrak toplayarak kalabalık vize dosyaları hazırlamanız gerekmez. Vize süreci ES Dubai dil okulu tarafından yürütülür ve Türk vatandaşlarına karşı oldukça esnek ve dostça yaklaşan Dubai, rahatlıkla vizenizi teslim eder.

3. Work and Study Fırsatı

Evet, çalışma izniniz var ! En az 8 hafta ve üzeri dil eğitimi alacak olan öğrenciler, eğitimin başladığı günden itibaren haftada 20 saat part-time çalışma iznine sahip olur.

Dubai zengin iş alternatifleri barındırır; ilgi alanlarınız ve geçmiş tecrübelerinize dayanarak, İngilizce seviyenize göre pek çok iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu sayede bir yandan eğitim alıp bir yandan Dubai seyahatinizin keyfini çıkarırken, konaklama ve yaşam masraflarınız için cep harçlığınızı çıkarabilir yeni iş tecrübeleri edinebilirsiniz. Kim bilir belki de bu fırsat kariyeriniz açısından geleceğinize yönelik yeni kapılar aralar.

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz 5 Ülke

4. Sıcak İklimi ve Güvenli Bir Şehir Olması

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden

Yıl boyunca güneş ışığının, mavi gökyüzünün ve ılık denizin tadını çıkarabilirsiniz. Sıcaklık kışın en çok ortalama 13 dereceye kadar düşer ve çok az yağış alır. Şehir ısıyla başa çıkmak için oldukça donanımlıdır; alışveriş merkezleri, kamu tesisleri ve ulaşım dahil tüm kapalı alanlar klimalıdır.

Suç oranının oldukça düşük olduğu Dubai, yüksek yaşam standartları ve hoşgörülü toplumuyla dünyanın en güvenli ilk 10 şehri arasındadır. Dilediğiniz saatte etrafta dolanırken, tek başınıza ulaşım sağlarken, hatta gece kulüplerinde ya da denize girerken kimse sizi rahatsız etmez, kendinizi güvende hissedersiniz.

Ilıman iklimin sevecen insanlarla birleştiği şehirde keyifli zaman geçirmek kaçınılmazdır.

5. Kültür Çeşitliliği

Yaklaşık 3 milyonluk nüfusunun %85’ini yabancı ülkelerden gelen insanların oluşturduğu Dubai, gelişmekte olan kozmopolit bir şehirdir. Bu nedenle resmi dilin Arapça olmasına rağmen şehirde İngilizce hakimdir, tabelalarda dahi İngilizce açıklamalar görürsünüz.

Kozmopolit kültürünün kendisi, bir öğrencinin günümüz dünyasında gerekli olan sosyal etikleri ve görgü kurallarını öğrenmesi için harika bir platformdur.

Yerel halkın güçlü ahlaki davranış kuralları vardır ve gelenlerin bunlara uyması beklenir ve teşvik edilir, böylece saygılı ve yaşanılası bir ortam sağlanır. Kültürel çeşitlilik toplumun tüm bakış açılarına ve zihniyetlere hoşgörülü yaklaşmasını sağlamıştır.

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden

Dubai’de çok çeşitli dinlerden, kültürlerden gelen ve ilginç geçmişe sahip insanlarla sosyalleşerek farklı şeyler öğrenirsiniz; böylece dilinizi geliştirirken kişisel gelişiminizin hangi noktaya geldiğine şaşıracaksınız.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.