fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Torquay International School

Torquay International School

Sayfa İçeriği

Torquay International School

Güney Batı İngiltere’deki Torquay’da büyük üne sahip küçük bir okul olan Torquay International School dil okulu, 1972 yılında kurulduğundan beri öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik en iyi programları sunmaktadır. British Council tarafından akredite edilmiş olan bu dil okulu aynı zamanda IALC (Uluslararası Dil Merkezleri Birliği) ve English UK üyesidir.

40 yıldan uzun süren tecrübesi ile 25 binden fazla öğrenciye dil eğitimi vermiş olan Torquay International School, deneyimli öğretmenleri ile Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Havacılık İngilizcesi ve Finans İngilizcesi gibi birçok farklı program imkânı sağlamaktadır. Aynı zamanda 50 yaş ve üzeri öğrenciler için de özel olarak tasarlanmış İngilizce programları bulunmaktadır.

Torquay International School – Torquay

Plajları, palmiye ağaçları ve sıcak iklimi ile “İngiliz Riviera”sı olarak bilinen Torquay şehri, popüler bir limana sahip küçük ama muhteşem bir şehirdir. Şehrin merkezine 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan Torquay International School dil okulu, Viktorya dönemi mimarisine sahip bir binada yer almaktadır.

20 sınıftan oluşan bu Torquay International School; İngilizce Öğretimi, Sınav Eğitimi, İş İngilizcesi Eğitimi, Yetişkinlere Uygun İngilizce Kursları ve Yönetim, Bankacılık, Finans, Havacılık gibi alanlara özel çeşitli İngilizce programlarında eğitim vermektedir ve her ay yaklaşık 100 öğrenciyi dil eğitimi için ağırlamaktadır.

Öğrencilere sınıf dışında da çeşitli imkânlar sağlayan bu dil okulunda öğrencilerin boş zamanlarında kullanabilmeleri için bilgisayar ve çalışma odaları, dil merkezi, Ipad bilgi noktaları, kütüphane ve yaz aktiviteleri için geniş bir terası ve barbekü alanı bulunmaktadır. Geniş bahçelere ve voleybol alanlarına da sahip olan okul, çeşitli sosyal program ve spor faaliyetleri ile öğrencilerin dil eğitimlerini sınıf dışına da taşımalarına yardımcı olur.

Torquay

Jeolojik, tarihi ve kültürel mirası açısından zengin olan Torquay şehri, 2007 yılında UNESCO tarafından tanınan bölgelerden biri olmuştur. Öğrenciler penguenlerden fok balıklarına ve martılardan ahtapotlara kadar çeşitli deniz canlılarının bulunduğu Torquay akvaryumlarını, 2 bin’den fazla canlıya ev sahipliği yapan Paignton Hayvanat Bahçesi’ni ve tamamen doğal olan jeolojik mağaraları ziyaret edebilirler.

Kültürel anlamda da birçok imkân sunan bu şehirde Princess Theatre, Babbacombe Theatre ve Little Theatre adında üç özel tiyatro bulunur ve öğrenciler bu tiyatrolardaki ünlü müzikallere ve gösterilere katılarak İngiliz tiyatrosunu son derece canlı bir şekilde deneyimleyebilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.