fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

The English Studio

The English Studio

Sayfa İçeriği

The English Studio İngiltere

1997’den beri faaliyette olan The English Studio İngiltere, 60.000’in üzerinde öğrenci ağırlamıştır. British Council tarafından da onaylı olan The English Studio İngiltere, yüksek kalite ve uygun fiyat mottosuyla hareket eder. Oldukça merkezi bir konumda olması öğrencileri çeken bir diğer unsurdur.

Londra ve Dublin olmak üzere iki şubesi vardır.

The English Studio Londra

The English Studio Londra dil okulunun iki binası bulunmaktadır. Holborn ve Catton Street’te yer alan binaların ikisi de British Museum ve Covent Garden Market’e yürüme mesafesindedir. Bu okulun gerçekten çok merkezi bir konumu vardır. Restoranlara, kafelere, alışveriş merkezlerine ve Londra’nın tarihi turistik lokasyonlarına yürüyerek gidebilirsiniz.

Londra, İngiltere’nin belki de en güzel şehridir. Ücretli veya ücretsiz olarak yapabileceğiniz bir sürü aktivite bulabilirsiniz. Londra’da birçok müzeye giriş ücretsizdir. Arkadaşlarınızla keyifle sosyalleşebileceğiniz yemyeşil devasa parkları vardır. Bunun yanında çok kültürlü bir şehir olmasının da etkisiyle her mutfaktan yemek bulabilirsiniz. Değişik tatlar, farklı deneyimler şehri olan Londra, her milletten insana kucak açmaktadır.

Dil okulunun Londra şubesinde Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Sınav Hazırlık, Öğretmenler için İngilizce gibi programlar verilmektedir. 16 yaşından itibaren öğrenci kabul eden okulda 18 sınıf bulunmaktadır. Ortalama sınıf mevcudu 16’dır fakat bu rakam yaz döneminde 22’yi bulabilmektedir. Okulun en belirgin özelliği çok kültürlü yapısıdır. 2018’de 89 farklı ülkeden öğrenci eğitim almıştır.

Konaklama

The English Studio öğrencilerine iki tür konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlardan ilki öğrenci yurtlarıdır. Bölge 2’de yer alan Kentish Town’un tek veya iki kişilik odaları bulunmaktadır. Okula 20 dakika mesafededir. Ortak mutfağı olan bu yurtta arkadaşlarınızla birlikte yemek yapmak en eğlenceli aktivitelerden biridir. Ücretsiz interneti de olan bu yurtta ekstra bir fatura ödemeyeceksiniz. Ortak oturma odasında arkadaşlarınızla sosyalleşebilir, İngilizce pratiği yapabilirsiniz. Maksimum 25 öğrenci kabul etmektedir.

Yurt dışında dil eğitimi alacaksanız karşılaşacağınız bir diğer konaklama seçeneği ise aile yanı konaklamadır. The English Studio bu aileleri titizlikle seçmektedir ve öğrencinin eğitimi boyunca huzurla kalabileceği, İngilizce pratiği yapabileceği aileleri bulmaya özen göstermektedir. Bölge 2’den Bölge 5’e kadar ev bulabileceğiniz bu konaklama türünde mesafeye göre fiyatlar değişmektedir. Aile yanı seçeneğinde, yemeksiz veya sabah kahvaltı ve akşam yemeği alabilme alternatifleri de vardır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.