fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Studio Cambridge

Studio Cambridge

Sayfa İçeriği

Studio Cambridge

Studio Cambridge 1954 yılında kurulmuştur ve Cambridge şehrinin en eski dil okuludur. Kurumun ana merkezi ve yetişkin okulu Cambridge şehrinde yer almaktadır. Okulda yetişkin programları yanı sıra yıl boyu ve yaz aylarına özel 18 yaş altı öğrenciler için programları da bulunmaktadır.

Cambridge, Londra’nın kuzeyinde İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan yeşillikler içinde bir şehirdir. Muhteşem üniversite atmosferi ve yoğun genç nüfusu ile Cambridge şehrinde sıkılmak imkansızdır diyebiliriz. Şehir müzik, film ve Sheakspeare Festivalleri, klüp ve pubları, Cambridge Üniversitesi’nin tarihi fakülteleri ile her kesimden öğrenciye hitap etmektedir. Zengin sosyal ve kültürel hayatı ile Cambridge genç öğrenciler etrafında şekillenmiştir.

Studio Cambridge, iki adet Viktoryen binada yetişkin öğrencilere eğitim vermektedir. Okul şehir merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde ve Cambridge tren istasyonuna 400 metre uzaklıktadır. Yaz aylarında ise, yetişkin programları Hills Road Sixth Form College bünyesinde sunulmaktadır. Okulun bu merkezi ise, ana merkeze 10 dakika, şehir merkezine ise 25 dakika yürüme mesafesindedir.

Herhangi bir zincir okul bünyesinde olmayan okul öğrencilere aile ortamı sunmaktadır. Okul British Council, English UK, Education UK başta olmak üzere pek çok akreditasyona sahiptir. Okul ana merkez okulunda 22 sınıfta, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir İngilizce, IELTS Hazırlık ve Cambridge Sınavları Hazırlık programları sunulmaktadır. Ayrıca öğrenciler, Studio Cambridge Yoğun İngilizce programlarında İş İngilizcesi (English for Work), Kültürel İngilizce (English for Culture), Akademik Sınavlar Hazırlık İngilizcesi (English for Academic Examinations) gibi programlarla ilgi alanlarına göre dil eğitimlerini şekillendirebilirler. Studio Cambridge okulu içerisinde, kütüphane, ücretsiz internet, öğrenci dinlenme salonları, bilgisayar odası ve kafeterya da bulunmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.