fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Oxford International

Oxford International

Sayfa İçeriği

Oxford International İngiltere

1991 yılında İngiltere’de kurulan Oxford International zaman içerisinde hızla büyüyerek Kanada ve Amerika’da da öğrencilere dil eğitimi vermeye başlamıştır. Toplamda 3 ülkede 7 merkezde dil eğitimi vermektedir. Sunduğu kaliteli dil eğitimi sayesinde kısa sürede öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okulları arasında yerini almıştır. Aynı zamanda öğrencilerine sunduğu aktivite ve gezi programları oldukça fazla olan sosyal bir dil okuludur. Oxford International İngiltere şubelerini aşağıda görebilirsiniz.

Oxford International Londra-Greenwich

Okul Londra’nın en yeşil bölgesi olarak bilinen Greenwich ‘de yer almaktadır. Okul merkeze trenle 40 dakika mesafededir. Greenwich, Oxford International dil okulunun merkez binasıdır. Okulda 20 tam donanımlı sınıf bulunmaktadır. Ortalama kapasitesi 600 öğrenci civarındadır. Oxford International, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık kursları ve İş İngilizcesi ile sabah ve öğleden sonra ders alabilme seçenekleriyle öğrencilerine geniş yelpazede imkanlar sunmaktadır. Konaklama olarak okulun ayarlayacağı aile yanlarında ya da yurtlarda kalabilirsiniz. Aile yanı genellikle yürüme mesafesinde olduğundan Londra gibi büyük bir şehirde eğitim alan öğrenciler için Oxford International Greenwich mükemmel bir fırsattır.

Brighton

İngiltere’nin göz bebeği sahil şehri Brighton’da, merkezde, sahil kenarında eğitim almak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Okulda 9 adet sınıf bulunmaktadır. Sınıflar maksimum 15 kişiden oluşmaktadır. Brighton şubesinde de Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık kursları ve İş İngilizcesi ile sabah ve öğleden sonra ders alabilme seçenekleriyle öğrencilerine dil eğitimi vermektedir. Okul öğrencilerine aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Oxford

Londra’ya 1 saat uzaklıkta bulunan, İngiliz kültürünü ve canlılığını yaşayabileceğiniz, dünyanın en kaliteli ve köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesine ev sahipliği yapan Oxford şehri öğrencilerin en çok tercih ettiği lokasyonların başında gelmektedir. Oxford International merkeze birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunan Oxford International 9 adet tam donanımlı sınıfıyla öğrencilerine hizmet vermektedir. Okulda diğer şubelerinde verilen tüm İngilizce programlar sunulmaktadır. Öğrenciler Oxford’da okulun kendilerine ayarlayacakları ailelerin yanında ya da yurtlarda kalabilirler.

Oxford International Kanada

Oxford International Kanada hem Toronto hem de Vancouver şubelerinde verdiği kaliteli eğitim ile öğrencileri memnun etmektedir.

Oxford International, 1991 yılında İngiltere’de, İngiliz üniversite öğrencileri için yurtdışı eğitim turları düzenleyen bir şirket olarak kurulmuştur. 1993 yılında Greenwich School of English’in satın alınmasından itibaren kurum diğer eğitim faaliyetleri yanı sıra İngiltere, Amerika ve Kanada’da dil eğitimleri veren bir oluşuma dönüşmüştür. 2012 yılında Mapple Leaf College ortaklığı ile Toronto ve Vancouver okulları kurum bünyesine katılmıştır. Oxford International, Kanada okullarını yine pek çok ülkede dil eğitimi sunan Eurocentres ortaklığı ile sürdürmektedir.

Oxford International okulların hepsi %99 öğrenci memnuniyeti oranına sahiptir.

Oxford International Toronto

Dünyanın en kozmopolit ve aynı zamanda güvenli şehirlerinden biri olarak sayılan Toronto muhteşem restoranları, farklı kültürlerin harmanlandığı sanat, müzik ve kültür ağı ve ilgi çekici gece hayatı ile son yıllarda dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Oxford International okulu şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Okul 13 geniş ve ferah sınıfları ile 220 öğrenci kapasitesindedir. Okul bünyesinde Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS ve TOEFL Hazırlık programları ve İş İngilizcesi kursları yanı sıra, birebir özel dersler de sunulmaktadır. Modern bir yapıya sahip okul içerisinde öğrenci dinlenme salonları, bilgisayar odası, kütüphane ve kafeterya da bulunmaktadır.

Oxford International Vancouver

Kanada’nın Batı yakasında yer alan ve daha çok doğa sporları ve sanatsal faaliyetleri ile dikkat çeken Vancouver, Toronto’ya nazaran daha sakin yapısı ile son zamanlarda Kanada’nın en çok tercih edilen şehirlerinden biri haline gelmiştir. Vancouver’ı tercih edilebilir kılan en önemli özelliklerinden biri de okullarda Türk öğrenci yoğunluğunun Toronto’ya nazaran çok daha az olmasıdır. Maksimum 10 – 12 kişilik sınıflarda, özel ders havasında dil eğitimi almak isteyen öğrencileri için Vancouver en doğru tercihtir diyebiliriz. Oxford International okulu, Vancouver’da şehir merkezinde 20 sınıflık bir merkezde eğitim vermektedir. Geniş sınıflarının hepsinde son teknoloji akıllı tahtalar bulunmaktadır. Okul bünyesinde Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS ve TOEFL hazırlık programı ile İş İngilizcesi programları sunulmaktadır. Yine diğer şubelerde de olduğu gibi Oxford International Vancouver şubesinde de öğrenci dinlenme salonları, bilgisayar odası, kütüphane ve kafeterya mevcuttur.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.