fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

OHC – Oxford House College

OHC – Oxford House College

Sayfa İçeriği

OHC – Oxford House College İngiltere

OHC, Oxford House College, 1974 yılında kurulmuştur. Okulun üç kıtada (Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya), beş farklı ülkede (İngiltere, İrlanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya) toplamda 16 şubesi bulunmaktadır.

OHC, her sene yetişkin ve 18 yaş altı genç öğrencilerine İngilizcelerini geliştirmeleri için yenilikçi, deneyimleme üzerine dayalı, kültürel bağlılık oluşturan bir eğitim sistemi ile hizmet vermektedir. OHC merkezlerinin büyük çoğunluğu şehir merkezinde yer almaktadır. OHC her sene 20.000’den fazla öğrenciye dil eğitim vermektedir.

Oxford House College Londra – Oxford Street

Avrupa’nın finans ve kültür merkezlerinden olan Londra İngilizce dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen şehirdir. Oxford House College Londra, şehrin kalbinin attığı, dünyaca ünlü Oxford Street üzerindedir. Öğrenciler okuldan çıktıklarında Londra’nın turistik merkezleri, Buckingham Sarayı, Big Ben, Westminster Abbey veya London Eye’a yürüyerek ulaşabilir, ya da günlerini Oxford Street üzerindeki binlerce mağazada alışveriş yaparak geçirebilirler. Oxford House College Londra, teras katı, kafesi, kütüphanesi ve geniş sınıfları ile şehrin en büyük okullarından biridir.

Okulda 16 sınıfta toplamda 350 öğrenciye eğitim verilmektedir. Okul bünyesinde öğrencilere Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Konuşma ve Telaffuz programları, IELTS ve Cambridge Sınavları hazırlık programları ve birebir İngilizce dersleri sunulmaktadır.

OHC – Oxford House College Oxford

Oxford, İngiltere’nin en eski üniversite şehirlerden biridir. Dünyanın en ünlü ve en başarılı üniversitelerinden olan The University Oxford’a ev sahipliği yapmaktadır. Şehir ünlü İngiliz şair Matthew Arnold tarafından muhteşem Gotik mimarisi sebebiyle “The City of Dreaming Spires’ ” olarak isimlendirilmiştir. Şehrin ana merkezleri Oxford Üniversite’sinin tarihi binalarıdır. Oxford House College Oxford, şehrin merkezinde, Oxford Üniversitesi fakülteleri arasında yer almaktadır. Okul Londra’ya tren ile 60 dakika mesafededir.

Oxford House College Oxford içerisinde 7 sınıf, öğrenci dinlenme odası, kütüphane ve bilgisayar odası yer almaktadır. Toplamda 50 ile 125 arasında öğrenciye eğitim verilmektedir. Okul, sosyal aktiviteler bakımından da en renkli okullardandır. Yıl boyunca, Oxford Üniversitesi fakülte gezileri, Harry Potter gezileri, barbekü partisi gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir. Oxford House College Oxford bünyesinde öğrencilere Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Konuşma ve Telaffuz programları, IELTS hazırlık programları ve birebir İngilizce dersleri sunulmaktadır.

OHC – Oxford House College Stratford-upon-Avon

Stratfor-upon-Avon, Birleşik Krallık ve dünyanın en ünlü tiyatro yazarlarından William Sheakspeare’in doğduğu şehirdir. Yazarın mezarı da yine bu şehirdedir. Stratford-upon-avon ayrıca Royal Sheakspeare Tiyatrosu’na da ev sahipliği yapmaktadır. Yürüyerek de tamamını gezebileceğiniz bu küçük İngiliz şehri, Avon nehri kenarında kurulmuştur. Stratfor-upon-Avon Trip Advisor’da dünyanın en güzel küçük şehri seçilmiştir. İngiliz kültürünün içerisinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için muhteşem bir lokasyondur.

Oxford House College Stratford-upon-Avon şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Okulda toplamda 6 sınıf bulunmaktadır ve 20 ile 80 öğrenciye eğitim vermektedir. Okul bünyesinde öğrencilere Genel İngilizce, Konuşma ve Telaffuz programları ve birebir İngilizce dersleri sunulmaktadır.

Oxford House College Richmond

Londra’da fakat şehrin hareketinden daha uzak bir bölgede eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi lokasyon olarak Richmond bölgesini gösterebiliriz. Richmond upon Thames, Londra’nın günaybatı bölgesinde Thames nehri kenarında yer almaktadır. Richmond Londra’nın en nezih bölgelerinden biridir ve ünlü kraliyet bahçeleri Kew Gardens’a ev sahipliği yapmaktadır. Richmond ayrıca şehir merkezine metro ile 30 dakika mesafededir.

Oxford House College Richmond toplamda 5 sınıfında 50 ile 80 arasında öğrenciye eğitim vermektedir. Okul aktiviteleri olarak öğrenciler nehir kenarı yürüyüşlerine gidebilir, bisiklete binebilir, pub geceleri ve fish&chips öğle yemeklerine katılabilirler. Okul bünyesinde Genel İngilizce, Konuşma ve telaffuz programları, IELTS Hazırlık ve birebir İngilizce dersleri yanı sıra 12 ile 15 yaş arası öğrencilere Junior programları da sunulmaktadır.

Oxford House College Kanada

Oxford House College Kanada 1974 yılında öğretime başlamış, 45 yılı aşkın bir süredir eğitim veren oldukça köklü bir kurumun Kanada şubesidir. Dünya genelinde İngiltere, Avustralya, Amerika, Kanada ve İrlanda olmak üzere 5 ülkede, 16 şehirde eğitim vermeye devam eden zincir bir okuldur.

Bünyesinde bulunan öğretmenleri sertifikalı olup, İngilizce kurs ve programlarını çeşitli milletlere ulaştırma konusunda oldukça nitelikli ve profesyonellerdir. Ayrıca Oxford House College uluslararası akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilmiş bir eğitim kurumudur.

16 kişilik sınıflara sahip olan Oxford House College Kanada dil okulları modern dizaynı, sosyal faaliyetleri, öğrenci evleri, akademik programları ile öğrencilerine beklentilerinden de yüksek, kaygısız ve eğlenceli bir seyahat geçirmelerini sağlamaya odaklanıyor. Öğrenciler bir haftadan bir akademik yıla kadar her Pazartesi diledikleri bir kursa başlayabilirler ve uygun olduğu taktirde şubeler arasında geçiş yapabilirler.

Her yıl 60’dan fazla ülkeden gelen öğrencilerin OHC’yi seçme sebepleri arasında merkezi konuma sahip binalarda eğitim verilmesi, sıcak ve misafirperver bir ortam, nitelikli eğitmenler, esnek ders programları, sosyal aktiviteler, faaliyet koordinatörleri ve küresel olarak tanınmış bir sertifika sahibi olmalarıdır. Ayrıca derslere katkı sağlayacak kütüphane ,multimedya merkezi, ücretsiz internet erişimi ve kafeterya bulunmaktadır.

Oxford House College Eğtim Sistemi

Eğitim müfredatları birçok okulun aksine ders kitabı temeline dayalı değil, temaya dayalıdır. Bu da öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanır. Ders programları haftalık 17 temadan oluşur. Ders dışında ise öğrencilerin sosyalleşmesini amaçlayan şehir turları, partiler, film geceleri, müze ve sanat galerisi gezileri, futbol turnuvaları ve yürüyüşler düzenlenmektedir. Faaliyet koordinatörleri tarafından düzenlenen okul sonrası etkinlikleri derste görülen haftalık temalar üzerinde yoğunlaşarak hazırlanır ve bu sebeple öğrenme sınıf dışına da yayılır.

Oxford House College Toronto

Oxford House College Toronto 1996 yılından bu yana hizmet vermektedir ve şimdiye dek 8000’den fazla öğrenci misafir etmiştir. Okulun binası şehir merkezinde, Viktoria dönemine ait mimari yapısı ile tarihi bir konakta yer almaktadır. Şehirdeki tek bahçeli dil okulu olarak eşsiz ve avantajlı bir konumu vardır.

Maksimum 16 kişi kapasiteli 25 sınıfı ile Genel İngilizce, Akademik İngilizce, Cambridge Sınavı, IELTS Sınavı ve CELTA Sertifika programı ile hizmet vermektedir.

Kanada’nın en büyük şehri ve dünyanın en kozmopolit merkezi olan Toronto’da yaşamak, burada eğitim almaya gelen öğrencilere hem çok kültürlülük deneyimi kazandıracak hem de bu efsanevi şehirde dünyanın her yerinden bir çok arkadaş edinebileceksiniz. Toronto hem yaz ve hem kış mevsimlerinde yıl boyunca harika etkinliklere ev sahipliği yapar.

Oxford House College Vancouver

Oxford House College Vancouver Dil Okulu Vancouver’ın çok kültürlü ve eski mahallelerinden biri olan tarihi Gastown bölgesinde bulunmaktadır. Maksimum 16 kişi kapasiteli 7 sınıfı ile tarihi bir binanın birinci katında hizmet vermektedir.

Müthiş bir kıyı kenti olan Vancouver dünyadaki en iyi eğitim merkezlerinden biri olarak bilinir ve İngilizce öğrenmek için mükemmel bir seçimdir. Şehirde beş devlet üniversitesi bulunmaktadır. Şehir genç ve kozmopolit yapısı sebebiyle her türden zevke hitap edebilen aktiviteler ile doludur. Büyülü doğası, büyük parkları, su ve kayak sporları, dağ bisikleti sporu ile tarihi ve doğal yapılarıyla bir bütündür.

Oxford House College Calgary

Oxford House College Calgary Dil Okulu şehrin alışveriş ve eğlence bölgesinin tam kalbinde yer almaktadır. İki katlı bir binanın birinci katında 8 sınıf ile hizmet vermektedir.

Calgary şehri etrafı Rocky dağları ile çevrili ve dost canlısı bir şehirdir. Büyük şehirlerin sunduğu her imkanı sunarak yaşamı daha az stresli kılıyor. Bu da kenti yaşamak ve eğitim için daha ideal bir yer haline getiriyor. Doğal parkları ve gölü ile muhteşem doğa güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra büyük alışveriş merkezleri ile meşhur olan Calgary kentinde her yıl dünyanın en büyük rodeo gösterisi ve chuckwagon yarışı yapılmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.