fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Manchester Central School of English

Manchester Central School of English

Sayfa İçeriği

Manchester Central School of English

Manchester Central School of English (MCSE), adından da anlaşılacağı üzere Manchester şehrinde yer alan 2005 yılında kurulmuş ve kurulduğu yıldan beri dünyanın pek çok farklı şehrinden yüzlerce uluslararası öğrenciye dil eğitimi sunmaktadır. Manchester Central School of English şehrin tam merkezinde, butik bir okuldur. Eğitim kalitesini her geçen gün yükselten okul British Council onaylıdır ve English UK üyesidir. Okul aynı zamanda University of Cambridge ve Trinity College London akreditasyonlarına da sahiptir.

Manchester Central School of English, dost canlısı personeli ve öğretmenleri ile öğrencilerine önce arkadaş ortamı yaratarak dil eğitimi vermeyi misyon haline getirmiştir. Okul öğrencilerin dil gelişimlerinin yanı sıra kültürel ve sosyal gelişimlerine de büyük önem vermektedir. Okul dil eğitimi programı anlamında öğrencilerine pek çok farklı alternatif sunmaktadır. Öğrenciler genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Hazırlık programları, IELTS, Cambridge gibi Sınav Hazırlık programları veya Teacher Training programlarına katılıp dil eğitimi alabilirler. Okul bünyesinde aynı zamanda yaz aylarında Junior programları da sunulmaktadır.

Manchester

Manchester, İngiltere’de futbolun kalbinin attığı şehir olarak bilinmektedir. Şehrin en büyük kültürel simgesi tabi ki en büyük futbol takımı Manchester United’dır. Manchester şehri aynı zamanda İngiltere’de en çok öğrenci nüfusuna sahip şehirlerden biridir. Özellikle Russell Group üyesi üniversitesi olan The University of Manchester ve Manchester Metropolitan University ile İngiltere’de en genç ve kozmopolit nüfusa sahip şehirlerden biridir. Şehrin öğrenci nüfusu ortalama 40.000’dir. Bu da şehri hem kültürel hem de sosyal anlamda dil okulu öğrencileri için vazgeçilmez bir lokasyon haline getirmektedir. Manchester aynı zamanda Endüstri Devrimi’nin doğduğu şehirdir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.