fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Lewis School of English

Lewis School of English

Sayfa İçeriği

Lewis School of English

40 yılı aşkın süredir öğrencilerine en iyi şekilde dil eğitimi vermeyi sürdüren Lewis School Of English dil okulu, İngiltere’nin dinamik ve genç nüfusunun yoğun olduğu Southampton şehrinde kurulmuştur. Öğrencilere güvenle İngilizce konuşmayı ve diğer dil becerilerini günlük hayat ile entegre etmeyi öğreten bu dil okulu öğrencilerinin refahını, gelişimini ve mutluluğunu hedeflemektedir.

British Council tarafından akredite edilmiş ve onaylanmış olan Lewis School Of English aynı zamanda English UK üyesidir ve her ay neredeyse 100 öğrenciyi ağırlayan bu okuldaki öğrenci sayısı yaz aylarında aylık olarak 150 öğrenciye kadar çıkmaktadır.

Bu dil okulunda öğrenciler kendi seviyelerine uygun Genel İngilizce derslerine katılabilir ya da IELTS sınavı için hazırlık kurslarından yararlanabilirler. 11-17 yaş arasındaki genç öğrencilere de yaz dönemi için özel programlar sunan Lewis School Of English dil okulunda öğretmenler için hazırlanmış bir öğretmen eğitimi programı da bulunmaktadır.

Southampton

Uzun süre boyunca ticaret için kullanılmış büyük ve ünlü limana sahip olan ve bir üniversite kenti olan Southampton şehrinin nüfusunun yaklaşık 40 bin kişisi öğrencilerden oluşmaktadır. Lewis School of English Southampton dil okulu da alışveriş merkezlerinin ve büyük bir otobüs terminalinin bulunduğu şehir merkezinde yer alır ve üç farklı tarihi binada eğitim vermektedir.

40 yıldan deneyime sahip ve ödüllü dil okulu her yıl yaklaşık 50 farklı ülkeden gelen öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi okul binasında öğrenciler için özel olarak dizayn edilmiş 14 sınıf, öğrencilerin ders çalışabileceği bir etüt odası, kullanıma açık bilgisayar ve video odası ve boş zamanlarında sosyalleşerek yemek arası verebilecekleri büyük bir kantin bulunmaktadır. Southampton’ın önemli üniversitelerinden birinin yanında yer alan bu dil okulundaki öğrenciler üniversitenin kantinini de kullanabilirler ve bu sayede İngiliz öğrencilerle iletişim kurarak konuşma becerilerini geliştirme şansına sahip olurlar.

Lewis School Of English dil okulu öğrencilerine birçok dil programı sunarak aralarında kendilerine uygun en iyi programı seçmelerine imkân tanır. Genel İngilizce’den IELTS hazırlık kurslarına ve İngilizce’yi ikinci dil olarak öğreten öğretmenler için öğretmen eğitim kurslarından 11-17 yaş arası genç öğrenciler için yaz programlarına varana kadar çeşitli dil kursu programları bulunmaktadır.

1.Dünya Savaşı’nda çokça hasar görmüş olan Southampton şehri tarihi açıdan öğrencilere gezilecek çok fazla bölge sunmaktadır. Sanat galerilerinden müzelere ve tarihi parklara kadar çeşitli turistik bölgeleri ile ön plana çıkan bu şehir, Londra’ya 75 dakikalık tren mesafesinde yer alır ve haftasonu şehirden çıkmak ve çevreyi keşfetmek için öğrencilere imkân sağlar.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.