fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kaplan International

Kaplan International

Sayfa İçeriği

Kaplan International İngiltere

1938 yılında Stanley Kaplan tarafından New York’ta kurulan Kaplan International Dil Okulu, 80 yıldır öğrencilere en iyi dil eğitimi deneyimlerinden birini sunmaktadır. Bir etüt merkezi olarak kurulan okul, zaman içinde dünyanın en büyük dil eğitimi kurumlarından ve İngilizce konuşulan dünyada en geniş okul ağı haline gelmiştir. Her yıl yaklaşık 150 farklı ülkeden 40.000 öğrenci, Kaplan International dil okullarından eğitim almaktadır. 40 bin öğrenciden %97’si eğitim için Kaplan dil okulunu önermektedir. Kaplan International İngiltere şubelerini aşağıda görebilirsiniz.

Kaplan International Bath

2000 yıllık tarihi ve doğal kaplıcaları ile UNESCO Dünya Mirası listesine giren Bath şehri, seçkin ve göze batan mimarisi ile yeşilliklerin arasında kurulmuş bir şehirdir. Kaplan Bath dil okulu da birçok kafe, restoran ve mağazaların bir araya toplandığı şehir merkezinde yer almaktadır.

Öğrenciler, Kaplan Bath dil okulunun, Orta çağ manastırına birkaç adımlık mesafede bulunan interaktif yazı tahtaları ile donatılmış 110 kişilik kapasiteli 13 sınıflık binasında Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır programlarına katılabilirler. Bu programların yanı sıra öğrenciler IELTS sınavlarına hazırlık ve İş İngilizcesi dersleri alabilir, 40 yaş üstü öğrenciler de onlar için özelleştirilmiş programlardan yararlanabilirler.

Şehrin tam kalbinde bulunan Kaplan Bath dil okulunda derslerden sonra binada bulunan avlu ve bahçede sosyalleşip dinlenebilir ya da dilerseniz Roma hamamlarının görkemli tarihini keşfederek şehrin yerel dükkanlarında alışverişe çıkabilirsiniz. Tarihle iç içe olmak isteyen öğrenciler Stonehenge turlarına da katılabilirler.

Kaplan International Bournemouth

Victoria döneminden beri İngilizlerin tercihi haline gelmiş olan Bournemouth şehri, güneşli havası ve mükemmel sahili ile İngiltere’nin en popüler bölgelerinden biridir. Altın rengi kumlarıyla neredeyse her yıl ülkenin en iyi kıyı bölgesi seçilen bu şehirde, Kaplan Bournemouth dil okulunda Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır programlarına katılabilirsiniz.

Geniş ve modern binası ile göze çarpan Kaplan Bournemouth dil okulu hem şehir merkezine hem de plaja beş dakikalık otobüs yolculuğu mesafesinde bulunmakla birlikte İngiltere’deki Kaplan okulları bünyesindeki en köklü ve en büyük binaya sahiptir. Öğrencilerin rahatlığı ve dinlenmesi için bulunan özel bahçe ve geniş ortak salonunun yanı sıra 251 öğrenciyi kaldıracak kapasitede tasarlanmış 17 sınıf ve interaktif yazı tahtaları bulunmaktadır.

Nostaljik ama kozmopolit bir bölge olan Bournemouth şehrinde öğrenciler Durdle Door’un büyülü taş kemerini ziyaret edebilir, Bournemouth Eye ile şehir üzerinde balon turu yapabilir ya da sörf yapmaya elverişli sahillerden birinde dalgaların tadını çıkarabilirler.

Kaplan International Cambridge

Dünyanın en büyük ve en eski üniversite şehirlerinden biri olan Cambridge şehri, 800 yıllık eğitim geçmişi ile Stephen Hawking ve Sir Ian McKellen gibi birçok önemli insana ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Şehir merkezine on dakikadan daha kısa sürede yer alan Kaplan Cambridge dil okulu, Edward döneminden kalan muhteşem bir binada eğitim vermektedir.

Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, İş İngilizcesi ve IELTS Hazırlık programlarının verildiği bu okulda interaktif yazı tahtaları ile döşenmiş 8 sınıf bulunmakta ve okul yaklaşık 200 öğrenci kapasitesine ulaşmaktadır. Kaplan Cambridge dil okulu öğrencileri Cambridge Üniversitesi’ndeki derslere ve seminerlere katılarak dünyanın köklü üniversitelerinden birinde farklı deneyimler edinebilirler.

Öğrenciler ders sonrası üniversitenin muhteşem Botanik Bahçelerini gezebilir, özel bahçede yaz dönemi barbekülerinin tadını çıkarabilir ve şehrin Arnavut kaldırımlı sokaklarını dolaşmak için bisiklet kiralayabilirler. Londra’ya 45 dakikalık tren yolculuğu ile ulaşılabilen bu üniversite şehrinde Kaplan Cambridge dil okulu ile İngilizce seviyenizi tarihle iç içe bir ortamda ilerletebilirsiniz.

Kaplan Edinburgh

İskoçya tarihinin sonuna dek hissedildiği Edinburgh şehri, ortaçağdan kalan sokaklara ve kozmopolit yapıya sahip bir bölgedir. Dean Bahçelerine birkaç adımlık mesafede bulunan Kaplan International Edinburgh dil okulu, IELTS çalışma sınıfları ve IELTS hazırlığına odaklı eğitimi ile ön plana çıkan bir Kaplan dil okulu şubesidir.

IELTS Hazırlık programlarının yanı sıra Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, Cambridge Sınav Hazırlığı ve İş İngilizcesi programlarının bulunduğu Kaplan Cambridge, interaktif yazı tahtaları ile donatılmış 17 sınıfa ve 210 öğrencilik bir kapasiteye sahiptir.

UNESCO Dünya Mirası listesine giren bu bölgede öğrenciler şehrin mimarisini keşfedebilir ya da harika İskoçya yaylalarına düzenlenen hafta sonu gezilerine katılabilirler. Aynı zamanda her yaz dünyanın en büyük sanat festivallerinden birine ev sahipliği yapan bu şehirde, öğrenciler ünlü Harry Potter serisinin yazıldığı kafeyi de ziyaret edebilirler.

Kaplan Liverpool

Müzik, tarih ve kültürün birleştiği Liverpool şehri, 18. yüzyılda önemli bir ticaret limanına ve 60’lı yılların popüler müzik grubu The Beatles’a ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Kaplan International Liverpool dil okulu da Moorfields metro istasyonuna beş dakika ve The Beatles’ın ilk konserini verdiği Cavern Club’a sekiz dakikalık mesafede yer almaktadır.

Şehirde 25’ten fazla program sunan tek dil okulu olan Kaplan Liverpool; Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, İş İngilizcesi, Yoğun İş İngilizcesi ve IELTS Hazırlık programlarında eğitim vermektedir. Aynı zamanda 40 yaş üstü öğrenciler de onlar için özelleştirilmiş programlardan yararlanabilirler. Barlar ve restoranlarla çevrili merkezi konumda bulunan binada interaktif yazı tahtaları ile donatılmış 13 sınıf bulunur ve 220 öğrencilik kapasiteye sahiptir.

Tarihi Pamuk Borsası binasında yer alan Kaplan Liverpool dil okulundaki derslerden sonra öğrenciler, Liverpool Futbol Kulübüne ev sahipliği yapan Anfield Stadyumuna düzenlenen gezilere katılabilirler. Daha farklı deneyimler arayan öğrenciler Titanik kalıntılarının yer aldığı Maritime Merseyside Müzesi’ni ziyaret edebilir ya da dünyanın en büyük Anglikan Katedrali’nin kulesine tırmanabilirler.

Kaplan Londra – Covent Garden

Londra’nın en canlı bölgelerinden biri olan Covent Garden bölgesi, Hyde Park ve West End Müzikalleri’ne varana kadar çeşitli aktivite olanakları sunmaktadır. Holborn Metro İstasyonu’na sadece 3 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Kaplan International Londra Covent Garden dil okulu, George döneminden kalma tarihi bir binada yer almaktadır.

Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık ve Cambridge Sınav Hazırlığı programlarının bulunduğu bu okulda interaktif yazı tahtaları ile döşenmiş 15 sınıf bulunmakta ve okul yaklaşık 430 öğrenci kapasitesine ulaşmaktadır. Londra’nın tüm tatlarının ve farklılıklarının sunulduğu bu bölgede eğitim almak isteyen 18-25 yaş arası öğrenciler için en iyi Kaplan dil okulu şubesidir.

Ödüllü West End Müzikalleri’ne katılma fırsatı yakalayan öğrenciler, Camden Town’un popüler pazarlarından Buckingham Sarayı’na uzanan gezilere katılarak İngiliz tarihini en canlı şekilde deneyimleyebilirler.

Kaplan Londra – Leicester Square

İngiliz sinema tarihinin kalbinin attığı bölge olan Leicester Square bölgesi, restoran ve kafelerle dolu hareketli bir bölgedir. Kaplan International Londra Leicester Square dil okulu, İngiltere’de Uzman Profesyonel İngilizce kursları sunan tek Kaplan dil okuludur ve 25 yaşından büyük, kariyerinde ilerlemeye hevesli öğrenciler için en uygun dil öğrenme ortamını yaratır.

West End’in hareketli tiyatro sahnesine birkaç dakika mesafede bulunan Kaplan Londra Leicester Square dil okulu, İngilizce ve İş Deneyimi programları sunmaktadır. Bu programların yanı sıra Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, İş İngilizcesi, Yoğun İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık ve Cambridge Sınav Hazırlığı programları alanında da dil eğitimi verilmektedir. 12 sınıfı ile yaklaşık 230 öğrencilik bir kapasiteye sahiptir.

Çok sayıda ağ oluşturma etkinlikleri sunan Kaplan Londra Leicester Square dil okulu, çeşitli konularda da dersler organize etmektedir. Dersler sonrası öğrenciler Trafalgar Meydanı gibi popüler bölgeleri ziyaret edebilir ya da Soho’da şehrin farklı enerjisini deneyimleyebilirler.

Kaplan Manchester

En popüler futbol kulübünün kalbinin attığı Manchester şehri, çeşitli aktivite olanaklarıyla her yaştan öğrenciye hitap etmektedir. Kaplan International Manchester dil okulu, çevresinde çeşitli kafe ve restoranların bulunduğu şehir merkezinin hareketli Kuzey Mahallesi’nde yer almaktadır.

Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık programlarının bulunduğu bu okulda interaktif yazı tahtaları ile döşenmiş 11 sınıf bulunmakta ve okul yaklaşık 235 öğrenci kapasitesine ulaşmaktadır. Aynı zamanda Kaplan Manchester dil okulu, Mesleki İngilizce Sınavı hazırlık kursları alanında dersler vermektedir. Liderlik becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için de mentorluk programı bulunmaktadır.

Elverişli bir konumda bulunan Kaplan Manchester dil okulundaki öğrenciler, ders sonrası Royal Exchange Tiyatrosu’nu ziyaret edebilirler. Manchester’ın tarihi kanallarını keşfetmenin yanı sıra öğrenciler spor, bilim ve endüstriye kadar farklı alanlara yayılan konseptteki müzeleri ziyaret edebilirler.

Kaplan Oxford

Orta çağ tarihi ve görkemli Gotik manastırları ile ön plana çıkan Oxford şehri, öğrencilere hitap eden İngiliz şehirlerinden biridir. Edward döneminden kalma binada yer alan Kaplan International Oxford dil okulu, Port Meadow bölgesine yürüyüş mesafesindedir.

IELTS Hazırlık programlarının yanı sıra Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Yıl ile Akademik Sömestır ve İş İngilizcesi programlarının bulunduğu Kaplan Oxford dil okulu, interaktif yazı tahtaları ile donatılmış 11 sınıfa ve 190 öğrencilik bir kapasiteye sahiptir. Sıcak ve soğuk yiyecek servisi bulunan bir kafeye sahip olan bu okul, öğrencilere ders aralarında bu servisten yararlanma imkanı sunar.

Birçok büyük yazara da zaman zaman ev sahipliği yapmış olan bu şehirde, Kaplan Oxford dil okulunda dil eğitimi alan öğrenciler ders sonrası açık hava oyunları ve barbeküler için tasarlanmış özel bahçede zaman geçirebilir ya da okulun düzenlediği haftasonu gezilerine katılabilirler.

Kaplan Torquay

Kıyı şeridi boyunca uzanan Torquay şehri, tüm büyük şehirlere ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Şehrin merkezine sadece beş dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Kaplan International Torquay dil okulu, içerisinde kafe ve deniz manzaralı çardak bulundurmasının yanı sıra öğrenciler için özel bir yüzme havuzu da bulunmaktadır.

Mesleki İngilizce Sınavı Hazırlık kurslarının ön plana çıktığı Kaplan Torquay dil okulunda, indirimli birebir ders imkanları vardır. Okul aynı zamanda Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık programları için de kurslar sunmaktadır. Kaplan Torquay dil okulu, interaktif yazı tahtaları ile donatılmış 10 sınıfa ve 90 öğrencilik bir kapasiteye sahiptir.

Öğrenciler şehrin sahil havasının tadını çıkarırken Devon’un deniz mağara ve oyuklarında yüzebilirler. Tarihe merak duyan öğrenciler Dartmouth Kalesi’nin bulunduğu arazide kremalı çayın tadına bakabilir.

Kaplan International Dublin

1938 yılında Stanley Kaplan tarafından New York’ta kurulan Kaplan International Dil Okulu, 80 yıldır öğrencilere en iyi dil eğitimi deneyimi sunmaktadır. Bir etüt merkezi olarak kurulan okul zaman içinde dünyanın en büyük dil eğitimi kurumlarından ve İngilizce konuşulan dünyada en geniş okul ağı haline gelmiştir. Her yıl yaklaşık 150 farklı ülkeden 40.000 öğrenci Kaplan International dil okullarından eğitim almaktadır. 40 bin öğrenciden %97’si eğitim için Kaplan dil okulunu önermektedir. Kaplan dil okulları hem yetişkinler için hem de gençler için farklı alanlarda dil eğitimleri sunmanın yanı sıra üniversite hazırlık sınavları alanında da eğitim vermektedir. Kaplan International Dublin için detaylı bilgiye aşağıdaki metinde ulaşabilirsiniz.

Kaplan Dublin

Londra’dan sonra en büyük ikinci şehir olan ve Vikingler tarafından kurulmuş olan Dublin, yemyeşil yapısı ve şehri Kuzey ve Güney olarak ortadan ikiye ayıran Liffey Nehri ile İrlanda’nın en popüler şehridir. Bu ünlü nehrin yakınında 18. yüzyıldan kalan muhteşem ve tarihi bir binada yer alan Kaplan International Dublin dil okulu bulunduğu konumu sayesinde öğrencilere birçok yerden kolay ulaşım bağlantısı sağlamaktadır.

Tarihi Georgian binasında yer alan bu dil okulunda interaktif beyaz tahtalar ile donatılmış 10 sınıf bulunur ve Kaplan Dublin her ay 53 farklı ülkeden gelen yaklaşık 235 öğrenciye dil eğitimi vermektedir. %98’lik bir tavsiye oranına ulaşan bu dil okulu aynı zamanda öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri bir öğrenci salonuna ve ders dışı zamanlarda da İngilizce seviyelerini geliştirmek için pratik yapabilecekleri bir çalışma odasına sahiptir.

Sınav Hazırlık Akademisi ile ön plana çıkan Kaplan International Dublin dil okulu, öğrencilerin IELTS sınavından en yüksek puanı alabilmesine bu Akademi sayesinde yardımcı olur ve IELTS konusunda özel olarak eğitim almış olan deneyimli öğretmenleri ile öğrencilere en iyi dil eğitimi imkânı sağlar. Düzenli yapılan IELTS deneme sınavları ile de öğrenciler ilerleyen İngilizce seviyelerini görme şansını yakalar.

IELTS Hazırlık programlarının yanı sıra Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik Yıl ile Akademik Sömestır, TOEFL Sınav Hazırlığı ve İş İngilizcesi programlarının bulunduğu Kaplan Dublin, CELTA sertifikasına sahip deneyimli öğretmenleri ile öğrencilere seviyelerine uygun dil eğitimi imkânı sunarak öğrencilerin eğitime başladıkları tarihten bitene kadar uzanan süreçte her öğrencinin dil gelişimini ayrı ayrı takip eder.

Dublin’in simgeleşmiş mekânlarından biri olan Temple Bar’a sadece 1 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Kaplan International dil okulu öğrencileri, okulun içinde bulunduğu sanatsal ve harika imkânlara sahip mahallenin tadını çıkarabilir ya da haftasonları şehrin biraz dışına çıkarak Wicklow Dağları gibi İrlanda’nın sahip olduğu muhteşem doğa manzaralarının keyfini çıkarabilirler.

Kaplan Kanada

1938 yılında Stanley Kaplan tarafından New York’ta kurulan Kaplan International Dil Okulu, 80 yıldır öğrencilere en iyi dil eğitimi deneyimi sunmaktadır. Bir etüt merkezi olarak kurulan okul zaman içinde dünyanın en büyük dil eğitimi kurumlarından ve İngilizce konuşulan dünyada en geniş okul ağı haline gelmiştir.Kaplan Kanada da en kaliteli eğitimin sunulduğu yerlerden biridir. Kaplan Kanada; Toronto ve Vancouver şubeleriyle öğrencilerine eğitim vermektedir.

Her yıl yaklaşık 150 farklı ülkeden 40.000 öğrenci Kaplan International dil okullarından eğitim almaktadır. 40 bin öğrenciden %97’si eğitim için Kaplan dil okulunu önermektedir. Kaplan dil okulları hem yetişkinler için hem de gençler için farklı alanlarda dil eğitimleri sunmanın yanı sıra üniversite hazırlık sınavları alanında da eğitim vermektedir.

Kaplan Toronto

Yüksek yaşam standardı ile ön plana çıkan ve Kanada’nın suç oranı düşük şehirlerinden biri olan Toronto şehri, öğrencilere kozmopolit ve modern yapısı ile ihtiyaçları olan her şeyi bir arada sunar. Şehrin popüler plajı Sugar Beach bölgesine yalnızca 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Kaplan Toronto dil okulu, bulunduğu konum sayesinde şehrin birçok merkezi noktasına ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Dünya çapında ünlü üniversitelere ev sahipliği yapan bu şehirde Kaplan Toronto, Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS) aracılığı ile eğitim seviyesi yüksek olan Kanada’da eğitim hayatını devam ettirmek isteyen öğrencilere her adımda yardımcı olmaktadır. Bu dil okulunun partner üniversite ve kolejlerle anlaşmalarının bulunmasının yanı sıra lisans ve yüksek lisans program aşamasına gelmiş öğrenciler için deneyimli ekibi ile birçok öğrenciye destek sağlamaktadır.

450 öğrencilik kapasitesi ve interaktif tahtalarla döşenmiş 15 sınıfı ile Kaplan Toronto dil okulu, İngilizce seviyesini yükseltmek isteyen öğrencilere Genel İngilizce kursları sunmaktadır ve aynı zamanda Akademik Yıl programları sayesinde öğrenciler ihtiyaçları olan seviyeye gelmek için Kaplan dil okulunda uzun bir dönem İngilizce eğitimi alabilirler. İş İngilizcesi ve İngilizce Sınav Hazırlık kursları ile de spesifik alanlarda İngilizce derslerine ihtiyacı olan öğrencilere çeşitli programlar sağlamaktadır.

Kaplan Toronto dil okulu, sosyal aktiviteleri ile öğrencilere eğitim süreleri boyunca şehri tanıma imkânı sunmaktadır. Şehrin önemli simgelerinden biri olan CN Kulesi’nden çeşitli müze ve parklara kadar uzanan önemli noktalara sahip Toronto şehri, öğrenciler için keşfedilmeyi beklemektedir. Amerika sınırına çok yakın olması nedeni ile Kaplan dil okulu, hafta sonu öğrenciler için New York ve Chicago gibi şehirlere geziler düzenlemektedir.

Kaplan Vancouver

Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olan ve Pasifik Okyanusu’na yakın konumlanan Vancouver şehri, doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır ve dünyada yaşanılacak en iyi şehirler arasında bulunmaktadır. Kaplan Vancouver dil okulu da bu harika şehrin tam merkezinde, üç farklı Skytrain istasyonuna yalnızca birkaç dakikalık mesafede yer almaktadır.

Kaplan Vancouver dil okulu, tıpkı Kaplan Toronto dil okulu gibi Kanada’da bulunan ve eğitim kalitesi yüksek üniversitelere kolaylıkla geçiş imkanı sağlamakta ve öğrencilere bu geçiş aşamalarını sorunsuz bir şekilde deneyimlemeleri için yardımcı olmaktadır. İnteraktif yazı tahtaları ile donatılmış 370 öğrencilik kapasiteli ve 14 sınıflık Kaplan Vancouver dil okulu binasında Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl ile Akademik Sömestır programları bulunmaktadır. Bu programların yanı sıra öğrenciler IELTS gibi birçok sınavlara hazırlık programlarına ve İş İngilizcesi derslerine katılabilirler.

Soğuk olarak bilinen Vancouver aslında yılın birçok döneminde ılıman bir iklime sahiptir ve bu nedenle öğrenciler yılın birçok zamanında şehri tanıma şansını yakalamaktadırlar. North Shore Dağları’na yakın bir bölgede yer alan Vancouver, yemyeşil ormanlara sahip bu bölgeye yakınlığı ile de dikkat çekmektedir. Kendi içinde de üç farklı bölgeye ayrılan şehir, her bölgesinde birbirinden farklı sanatsal ve kültürel deneyimler sunmaktadır. Spora meraklı öğrenciler Kanada’nın ünlü takımlarının yer aldığı milli hokey maçlarına da katılabilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.