fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

International House

International House

Sayfa İçeriği

International House İngiltere

Dünyadaki en eski ve en büyük dil okulu ağlarından biri olan International House dil okulu, 1953 yılında kurularak 50’den fazla ülkede İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Fransızca gibi yaklaşık 160 farklı yabancı dilin küresel ağı haline gelmiştir. Okullarındaki 5.800’den fazla öğretmen ile her yıl yaklaşık 200 bin öğrenciye eğitim vermektedir.

65 yılı aşan tecrübesi ile International House dil okulları İngiltere’den İspanya’ya, Fransa’dan Portekiz’e birçok ülkeye yayılmıştır ve yıllık konferanslar düzenlemenin yanı sıra yurtdışında eğitim hakkında çeşitli seminerler düzenlemektedir.

International House ağındaki dil okulları dünyadaki CELTA (Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretimi Sertifikası) mezunlarının neredeyse yarısını eğitmekte ayrıca mesleki gelişimine önem veren ve bu alanda kendini geliştirmeyi hedefleyen öğretmenler için de çevrimiçi öğretmen eğitimi kursları hazırlamaktadır.

International House Londra

Dünyaca ünlü turizm ve kültür merkezlerinden biri olan Londra, 2 bin yıllık köklü bir geçmişe dayanan bir dünya şehridir. International House Londra dil okulu, International House dil okullarının kurucu noktalarından biri olarak Londra’nın en merkezi bölgelerinden biri olan Covent Garden bölgesinin kalbinde bulunmakta ve 1953 yılından beri eğitim vermektedir.

65 yıldan uzun süren tecrübesi ile eğitim vermeyi sürdüren International House Londra, EAQUALS ve British Council gibi kurumların akreditesine sahip olan bir dil okuludur. İnteraktif tahtalarla döşenmiş 53 sınıfa sahip bu dil okulu, öğrencilere Genel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS ve Cambridge hazırlık programları sunmanın yanı sıra 8 – 17 yaş arasındaki genç öğrenciler için de yaz programları imkânı sağlamaktadır. Büyük bir kütüphanesi bulunan bu okulda, mesleki alanda kendini geliştirmek isteyen öğretmenler için öğretmen eğitimi programları bulunmaktadır.

Sosyal programının zenginliği ile ön plana çıkan International House Londra, çeşitli Londra müzikallerine yarı fiyatına biletlerden haftasonu gezilerine kadar öğrencilere farklı aktivite imkânları sunar. Her iki haftada bir yenilenen sosyal program takvimi ile öğrenciler Londra’nın her noktasını keşif şansı yakalamaktadır.

International House Bristol

İngiltere’nin en çok ziyaret edilen 4.şehri olan Bristol, 2017 yılında İngiltere’de yaşamak için en iyi şehirlerden biri olarak seçilmiştir ve çeşitli sanat topluluklarına ev sahipliği yapmaktadır. 1987 yılında kurulan International House Bristol dil okulu iki ayrı şubeye sahiptir ve bu her iki dil merkezi de Bristol Üniversitesi’nin merkezi olan Clifton bölgesinde yer almaktadır.

Şehir merkezine ve limana 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan International House Bristol binası 100 öğrencilik kapasiteye kadar ulaşmaktadır ve binanın içinde interaktif tahtalarla döşenmiş 9 sınıf, öğrencilere özel tasarlanmış öğrenci odaları ve yaz dönemi aktivitelerine uygun özel bir bahçe bulunmaktadır. Çevrimiçi eğitim sistemine sahip olan bu okul Genel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS ve Cambridge hazırlık programları alanlarında eğitim imkânı sağlarken kendini dil eğitimi alanında geliştirmek isteyen öğretmenler için de öğretmen eğitimi kursları sunmaktadır. Yaz dönemini verimli geçirmek isteyen 12 – 17 yaş arası öğrenciler de onlar için hazırlanmış olan genç programlarına katılabilirler.

Mükemmel bir kırsal bölge olan Bristol şehrinde öğrenciler International House Bristol dil okulunun sunduğu müze turlarından liman gezilerine, futboldan kapalı alan tırmanışlarına kadar çeşitli aktivitelere katılabilirler. İngiltere’nin diğer bölgelerini keşfetmek isteyen öğrenciler de Galler’deki şelale yürüyüşüne veya Bath şehrine yapılan bisiklet turuna katılabilir ya da Devon bölgesinde sörf yaparak yeni deneyimler edinebilirler.

Manchester

İngiltere’nin ilk endüstriyel şehirlerinden biri olan Manchester şehri, son zamanlarda öğrencilerin odak noktası haline gelen mükemmel bir şehir haline dönüşmüştür. Piccadily Bahçeleri’e ve şehrin merkezi ulaşım noktasına sadece 3 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan International House Manchester dil okulu, 2005 yılından beri eğitim hayatını sürdürmektedir.

Öğrencilere Genel İngilizce, IELTS ve Cambridge hazırlık programları sunan bu dil okulunu diğer International House dil okullarından farklı kılan bir özellik de bu okulda öğrenciler Job Club adı verilen öğrenci kulübüne katılarak iş dünyasında aranan İngilizce için öğrencilere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda IELTS Club ile IELTS programına katılan öğrenciler ücretsiz olarak haftalık IELTS sınav teknikleri hakkında atölyelere katılabilirler.

Futbol hayranı öğrencilerin özellikle tercih ettiği bu lokasyonda öğrenciler International House Manchester dil okulunun sunduğu çeşitli aktivite ve gezilere katılarak çevreyi tanıma şansı yakalayabilirler. Ders sonrası öğrenciler şehrin kültür ve tarihini öğrenmenin yanı sıra haftasonları The Beatles müzik grubunun kalbi olan Liverpool şehrini de ziyaret edebilirler.

New Castle

Küçük olmasına rağmen kültürel ve tarihi anlamda gelişmiş bir merkeze sahip olan Newcastle şehri, İngiltere gibi pahalı bir ülkeye göre çok daha hesaplı olan bir bölgedir. Şehrin popüler noktalarından biri olan Leazes Parkı’na 6 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Newcastle dil okulu, Viktoryen yapıdaki binası ile ön plana çıkmaktadır.

Şehrin tam merkezinde yer alan International House Newcastle binası 350 öğrencilik kapasiteye kadar ulaşmakta ve içerisinde 12 sınıf, büyük bir kafe ve öğrenci odası bulunmaktadır. Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, İngilizce + Staj, Havacılık İngilizcesi, IELTS ve Cambridge hazırlık programlarında eğitim imkânı sağlamanın yanı sıra kendini dil eğitiminde geliştirmek isteyen öğretmenler için de uluslararası CELTA ve DELTA alanında öğretmen eğitimi kursları sunmaktadır.

Newcastle şehri, kaliteli ve ucuz bir bölge olması ile son yıllarda öğrenciler arasında popüler bir bölge haline gelmiştir ve Londra, Manchester, Liverpool ve Edinburgh gibi İngiltere’nin diğer popüler şehirlerine ulaşımı kolaylaştıran hafif raylı sistem metro ağına sahiptir. Bu sayede öğrenciler haftasonları diğer şehirleri kolaylıkla keşfedebilir ya da şehir içinde kalarak çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelere katılabilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.