fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Greater Brighton Metropolitan College

Greater Brighton Metropolitan College

Sayfa İçeriği

Greater Brighton Metropolitan College

Greater Brighton Metropolitan College İngiltere’nin güneyinde, Brighton’da yer alan bir eğitim kurumudur. Okulun ayrıca Hove’da da şubesi bulunmaktadır. İngiltere’nin en popüler okullarından biridir. Öğrenciler Greater Brighton Metropolitan College’ı hem dil eğitimi hem de farklı eğitim programları için tercih etmektedir.

Brighton İngiltere’nin güneyinde yer alan bir sahil şehridir. Şehrin Manş denizine kıyısı vardır. Çok fazla sayıda turistin ziyaret ettiği şehir özellikle yaz aylarında yabancı öğrenciler için de dil eğitimi noktasında önemli bir şehirdir. Kolay ulaşılabilir konumu ile Londra’ya yalnızca 1 saat uzaklıkta yer alır.

Brighton MET’in ana kampüsü, Avrupa’nın en hareketli şehirlerinden biri olan Brighton’ın kalbinde yer almaktadır. Yaklaşık 275.000 nüfusuyla bu şehir, zarif tarihi mimarisi, çeşitli ve heyecan verici gece hayatı ve çeşitli sanat ve kültür sahneleriyle ünlüdür.

Greater Brighton Metropolitan College’ın önceki ismi Northbrook College’dır. Northbrook College 1986 yılında birkaç farklı okulun birleşmesiyle kurulmuştur. Bu sebeple Greater Brighton Metropolitan College, kısaca MET, 16 – 19 yaş arası öğrenciler için kapsamlı kurslar, üniversite hazırlık programları ve yetişkinler için de tam ve yarı zamanlı programlar sunmaktadır. MET’in ayrıca University of Brighton ve University of the Arts ile de partnerliği bulunmaktadır. Öğrenciler MET’te dil eğitimi aldıktan sonra bu iki üniversiteye şartlı ya da tam kabul alabilmektedir.

Birçok ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan okulda Avrupalı öğrenci sayısı oldukça fazladır. Okulun öğrencilerinin büyük bölümünü Danimarkalı, İtalyan ve Fransız öğrenciler oluşturmaktadır. 100 civarında dersliği bulunan okul Genel İngilizce ve sınav hazırlık programlarının yanı sıra sertifika programları, international foundation year ve uzaktan eğitim imkanları da sunmaktadır.

Greater Metropolitan College 150 yıllık geleneği, kariyer odaklı programları, eğitim kalitesi ve yaratıcılığı birleştirerek İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olan Brighton’da ve Hove’da öğrencilere programlar sunmaktadır. Öğrenciler hem kaliteli bir eğitim alıp hem de İngiliz kültürünü deneyimleme şansı elde edebilirler.

Greater Brighton Metropolitan College’da dil eğitimi ya da sertifika programları ile ilgili olarak ücretsiz danışmanlık almak bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.