fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Global Village

Global Village

Sayfa İçeriği

Global Village

Global Village Uluslararası Dil Merkezleri Derneği’nin (IALC) bünyesinde yer alan ve 1983 yılından beri öğrencilere yüksek ve kaliteli eğitim anlayışı ile hizmet vermeye devam eden Global Village dil okulu, butik okul samimiyetine sahip, zincirleşmiş ve büyümekte olan bir dil okuludur. Amerika ve Kanada’da bulunan dil okulu şubeleri ile öğrencilere ihtiyaçları olan birçok alanda eğitim imkânı sağlamaktadır.

Global Village dil okulunda öğrenciler kendileri için bireyselleştirilmiş eğitim sisteminden yararlanmaktadır. Uluslararası İngilizce öğretme yetkinliğine sahip öğretmenler her biri birbirinden farklı seviyelere sahip öğrencilerle hem ders içinde hem de ders dışında bire bir ilgilenmekte ve öğrencilerin dil eğitimindeki gelişimlerini her daim takip etmektedir.

İngilizce seviyelerini ileri düzeye taşımak isteyen öğrenciler için Genel ve Yoğun İngilizce kurslarına sahip Global Village dil okulu aynı zamanda daha spesifik programları tercih eden öğrenciler için de sertifika ve uluslararası İngilizce yeterliliği sınavlarına hazırlık gibi programlar da sunmaktadır. Üniversite deneyimini yurtdışına taşımak isteyen öğrenciler, Global Village dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversitelere belirli bir süre dil eğitimi aldıktan sonra okulun desteği ile kolaylıkla geçiş yapabilir ve eğitim hayatlarına Kanada veya Amerika’da devam edebilirler.

Global Village Vancouver

Dünya üzerinde yaşanılacak en iyi şehirlerden biri olan Vancouver, Kanada’nın en büyük üçüncü şehridir ve dünyanın her bölgesinden insanlara sahip yapısı ile en kozmopolit bölgelerden biri haline gelmiştir. Global Village Vancouver dil okulu da bu büyük şehrin merkezi yerlerinden biri olan Yaletown bölgesinde elverişli konumu ile yenilenmiş bir binada yer almaktadır.

Kanada’nın en büyük ve saygın okulları arasında yer alan Global Village Vancouver, kampüsünde hoş görünüme sahip 30 farklı sınıfı ile öğrencilere Genel İngilizce programlarından Akademik İngilizce programlarına ve İş İngilizcesi derslerine kadar uzanan farklı kurs imkânları sunmaktadır. 18 yaşın altındaki öğrenciler için İngilizce dersleri bulunan genç programları ile bu dil okulu, aynı zamanda IELTS ve TOEFL benzeri sınavlara hazırlık için öğrencilere özel programlar sağlamaktadır.

Hokey sporunun kalbinin attığı ülke olan Kanada’da, öğrenciler eğitim aldıkları süre boyunca Vancouver şehrinde yer alan ulusal hokey maçlarına katılma şansını yakalamaktadır. Global Village Vancouver dil okulunun sunduğu çeşitli sosyal aktivetelerin yanı sıra öğrenciler bu okulda tırmanış, hokey, Rocky Dağları turu, doğal yaşam ve balina izleme gibi özel aktiviteleri kendi İngilizce dersleri ile birleştirme fırsatına sahiptirler.

Calgary

Kanada’nın Alberta eyaletinde yer alan Calgary şehri, sahip olduğu doğal kaynakların zenginliği sayesinde ülkenin en önemli ticaret noktalarından biri haline gelmiştir ve birçok şirketin merkezinin bulunduğu bir bölgedir. Şehir merkezinde harika bir konumda yer alan Global Village Calgary dil okulunun çevresi modern mimari ve halk sanatı ile çevrelenmektedir.

Üstün akademik kalitesi ile 24 farklı sınıfa sahip Global Village Calgary dil okulunda öğrenciler Genel İngilizce derslerine katılarak İngilizce seviyelerini deneyimli öğretmenlerin desteği ile yükseltme şansına sahiptirler. Akademik İngilizce ve sınav hazırlık kurslarının yanı sıra profesyonel hayatta İş İngilizcesine ihtiyacı olan öğrenciler için programlar da sunulmaktadır.

Bu dil okulunda 18 yaşından daha küçük öğrenciler Calgary şehrinde İngilizce öğrenirken çeşitli aktiviteler sayesinde Kanada’nın kültürünü daha yakından tanıma imkânını yakalamaktadır. TESOL sertifikası alarak İngilizce öğretme becerilerini bir basamak daha yukarı taşımak isteyen İngilizce öğretmenleri, Global Village Calgary dil okulunda kendileri için özelleştirilmiş programa katılabilirler.

Kanada’nın diğer şehirlerine oranla daha ılıman bir iklime sahip olan Calgary şehri, yılın neredeyse 300 gününü güneşli geçirmesi sayesinde öğrencilere hafta içi şehri tanıma şansı sunarken, hafta sonu da çeşitli spor aktiveleri ile zamanlarını doğa ile iç içe ve harika zamanlar geçirmeleri için fırsat sağlamaktadır.

Victoria

Sakin yaşam tarzı ile ön plana çıkan ve Vancouver adasının güneydoğusunda yer alan Victoria şehri, doğal ve kültürel yaşam alanları ile son zamanlarda öğrencilerin dil eğitimi için tercih ettiği noktalardan biri haline gelmiştir. Şehrin göz alıcı iç limanına yalnızca birkaç dakikalık mesafede yer alan Global Village Victoria dil okulu, merkezi bir bölgede yer aldığından çeşitli restoran, müze ve alışveriş merkezlerine ulaşımda kolaylık sağlamaktadır.

19 sınıflık binası ile Victoria şehrinin kalbinde yüksek kalite eğitim sunan bu dil okulu, resmi bir IELTS ve Cambridge test merkezi olması ile diğer Global Village dil okulu merkezleri arasında ön plana çıkmaktadır. Genel İngilizce programlarına da sahip olan Global Village Victoria, öğrencilere İş İngilizcesi ve Akademik İngilizce kursları ile de eğitim vermektedir. Arkadaş canlısı ve deneyimli kadrosu ile Global Village’ın 18 yaşından küçük öğrenciler için hem yaz hem de kış boyunca çeşitli aktivitelerin yer aldığı genç programları bulunmaktadır.

Kanada’nın en ılıman iklimine sahip olan şehirlerden biri olan Victoria’da öğrenciler sosyal yaşamın canlı yapısını her alanda hissedebilirler. Vancouver ve Seattle gibi büyük şehirlere yalnızca birkaç saatlik araba yolculuğu mesafesinde yer alan bu şehir, aynı zamanda doğal yaşam alanlarına yakınlığı sebebi ile öğrencilere doğa yürüyüşleri, snowboard ve bisiklet sürme gibi çeşitli spor aktiviteleri ve balina gözlemciliği gibi unutulmaz deneyimler yaşama imkânı sunmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.