fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

ELS

ELS

Sayfa İçeriği

ELS Kanada

ELS Kanada’daki iki okulu, biri Toronto diğeri Vancouver olmak üzere şehir merkezlerindedir.

ELS, dil okulları 1961 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. O günden bugüne okul Kuzey Amerika’daki 44 şubesinde 143 farklı ülkeden öğrenciye dil eğitimi vermektedir. ELS şimdiye kadar yaklaşık 1.200.000 öğrencinin İngilizce öğrenmesini sağlamıştır.

ELS diğer zincir dil okullarından çok daha farklı bir sisteme sahiptir. ELS okullarının temel amacı, öğrencilerini yüksek öğrenime hazırlamaktır. Bu sebeple okullarının büyük çoğunluğu üniversite kampüsleri içerisinde yer alır veya bir üniversiteye bağlı kurum olarak görev yapmaktadır. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 33 adet okulu üniversite kampüsünde yer almaktadır. Diğer okullarının 4 tanesi de üniversiteye bağlı merkezler olarak eğitim verirken, Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 okulu şehir merkezinde yer almaktadır.

ELS dil okulları, kampüslerinde yer aldıkları üniversiteler ile partner kurum olarak çalışırlar. Özellikle Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi üniversiteleri şartlı kabul vermeyen ülkelerde ELS dil eğitimi öğrencileri üniversitelere doğrudan geçiş yapabilmektedirler.

ELS dil okullarında, 12 basamaklı bir eğitim sistemi mevcuttur. Belirli seviyelere gelen öğrenciler doğrudan herhangi bir sınav sonucu almadan, şartlı kabul aldıkları üniversiteye geçiş yapabilirler.

Toronto

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk lokasyonu alan Toronto’da ELS dil okulları, şehrin tam merkezinde yer almaktadır. ELS Toronto tüm alışveriş merkezleri, restoran ve kafelere yürüme mesafesindedir. Okulda eğitim almak için minimum yaş sınırı 16’dır. Okul içerisinde öğrencilerin kullanımına açık Wi-fi, bilgisayar odası, dinlenme salonu bulunmaktadır. Okul bünyesinde Akademik Amaçlı İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Yöneticiler için İngilizce, Süper Yoğun İngilizce, IELTS ve TOEFL Hazırlık programları yer almaktadır.

Vancouver

Kanada’nın batı yakasında yer alan Vancouver hem kültürel zenginliği hem de doğal güzellikleri ile öğrencilerin muhteşem vakit geçirecekleri bir şehirdir. Dağlar ve plajlarla çevrili Vancouver, aynı zamanda sanatsal faaliyetleri, film festivalleri ve televizyon ve sinema projeleri ile ünlüdür. ELS Vancouver dil okulları şehrin tam merkezinde yer almaktadır. Şehrin tüm popüler mekanlarına yürüme mesafesindedir. Bilgisayar odası, öğrenci dinlenme salonu ve kütüphanesi bulunan okulda, 16 yaş ve üzeri tüm öğrenciler dil eğitimi alabilir. Okul bünyesinde Akademik Amaçlı İngilizce, Genel İngilizce, Yarı-yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, yöneticiler için İngilizce, Süper Yoğun İngilizce, TOEFL ve IELTS Hazırlık, CELPIP sınav hazırlığı programları yer almaktadır. Ayrıca okul bünyesinde 9 – 17 yaş arası öğrenciler için Gençlik Yaz ve Kış Programları da düzenlenmektedir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.