fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Capital School of English

Capital School of English

Sayfa İçeriği

Capital School of English

2003 yılında İngiltere’nin Bournemouth şehrinde kurulan Capital School of English dil okulu, zaman içinde gelişmiş ve eğitim kalitesine önem veren bir kurumdur. Bu dil okulu her öğrencinin kendi potansiyeline ulaşması için dil öğreniminin gelişmesine ve beslenmesine yardımcı olmak için çabalar.

Genel İngilizce programlarından Akademik İngilizce programlarına, Birebir kurslardan İş İngilizcesi programlarına ve 18 yaşından genç öğrenciler için sunduğu programları ile Capital School Of English her yıl neredeyse 1.500 öğrenciyi ağırlamaktadır.

Bournemouth

İngiltere’nin Güney sahilinde yer alan ve hızlı bir şekilde büyümekte olan Bournemouth şehri, harika manzaralı plajlara sahiptir ve bu plajlar ile neredeyse her yıl ülkenin en iyi sahili ödülünü almaktadır. İngilizce öğrenmeye duyulan ihtiyacın artması ile kurulan Capital School of English Bournemouth, üniversite bölgesinde kurulmuştur ve şehrin her bölgesine eşit uzaklıktaki elverişli bir alanda yer alır.

İngilizce dilinin her alanında gelişmek isteyen öğrenciler için Genel İngilizce dersleri sunan Bournemouth dil okulu, İngilizce konuşulan başka bir ülkede üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere gereken IELTS sınavı için de IELTS Hazırlık programları sağlamaktadır. Cambridge English sınavı gibi testlere katılarak öğrenciler uluslararası alanda tanınmış bir sınav ile seviyelerini ölçebilir ya da birebir derslerle gelişimlerini yakından takip edecek öğretmenlerden dil eğitimi görebilirler.

Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik alanlarına ilgi duyan ve kendilerini bu alanlarda geliştirmek isteyen 12 yaş ve üzeri öğrenciler, okulun programları arasında bulunan “Future Success” programına katılabilirler. 16 ve 19 yaş arası öğrenciler için de seçenekler sunan Capital School of English Bournemouth, yaz dönemini verimli geçirmek ve yeni bir dil öğrenmek isteyen küçük yaştaki çocuklara Genç Yetişkin programları ile aktivite dolu bir yaz imkanı sağlar.

Neredeyse 11 kilometreye kadar uzanan devasa sahil şeridi ile ön plana çıkan Bournemouth şehri, küçük bir şehir olmasına rağmen öğrencilere boş zamanlarında yapabilecekleri çok fazla seçenek sunmaktadır. Özellikle yaz aylarında son derece canlı olan bu şehirde yıl boyu çeşitli festivaller ve konserler yapılmaktadır. Ilıman iklimi ile farklı su sporları ve aktiviteleri yapma fırsatına sahip öğrenciler aynı zamanda Bournemouth Eye Balloon adı verilen devasa sıcak hava balonu ile şehri gökyüzünden izleyebilirler ya da İngiltere’nin yemek kültürünü keşfe çıkarak en ünlü cafe ve restoranlarında yemek yiyebilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.