fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Anglo Continental

Anglo Continental

Sayfa İçeriği

Anglo Continental

Anglo-Continental Bournemouth şehrinde yer alan İngiltere’nin en eski dil okullarından biridir. Okul 1950 yılında kurulmuştur ve 69 yıldır dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciye yıl boyunca dil eğitimi vermektedir. Okul British Council onaylıdır. Bağımsız Okullar Müfettişliği (ISI) tarafından her dil okuluna olduğu gibi denetime tabi tutulan okul her denetim sonrası en yüksek başarı puanlarını alan nadir dil okullarındandır.

Bournemouth

Bournemouth için İngiltere’de dil eğitimi alınabilecek en ideal lokasyonlardan biridir diyebiliriz. Şehir İngiltere’nin güney kesimindedir ve ülkenin en ılıman şehirlerindendir. Şehir upuzun kumsalları ile ünlüdür. Bütün plajları mavi bayraklıdır. Bournemouth sadece yabancı turistlerin değil İngilizlerin de yaz aylarında en çok tercih ettiği lokasyonlardandır. Bournemouth düşük suç oranı ile hem İngiltere’nin hem de Avrupa’nın en güvenilir şehirlerindendir. Bu sebeple özellikle 18 yaş altı Junior programı öğrencilerinin en fazla tercih ettiği merkezlerdendir. Şehir Londra’ya tren ile 2 saat mesafededir. Böylece dil eğitimi için şehri tercih eden öğrenciler hafta sonları Londra gezilerine katılabilirler. Şehir aynı zamanda University of Bournemouth’a ev sahipliği yapmaktadır.

Anglo-Continental, İngiltere’deki en büyük kampüse sahip dil okuludur. Adeta bir üniversite kampüsünü andıran okulda, öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her şey mevcuttur. Tüm sınıflarda akıllı tahtalar kullanılmaktadır, internet erişimi öğrencilere de açıktır. Öğrencilerin ders çalışabileceği bir multimedya merkezi, DVD, projeksiyon ve bilgisayarların bulunduğu iki adet konferans salonu, 16 öğrenci kapasiteli dil laboratuarı da kampüs içerisindedir. Ayrıca okulun terası ve ödüllü bahçeleri ile bir öğrenci dinlenme merkezi de mevcuttur.

Anglo-continental, bir aile tarafından kurulmuş, aynı aile tarafından 69 yıldır yürütülen bir eğitim kurumudur. Başlangıçtan beri bu aile odaklı yaklaşımını öğrencilerine de hissettirerek ve yaşatarak eğitimlerini sürdürmektedirler. Okul bünyesinde Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS, Cambridge ve TOEFL Sınav hazırlık programları yanı sıra İş İngilizcesi ve Junior programlar da sunulmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.