fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dil Okulunda Yurt Konaklama Seçmenin Avantajları


İngilizcenizi geliştirebilmek için en iyi yol, İngilizcenin genel olarak her alanda kullanıldığı bir ülkede dil eğitimi almaktan geçer. Bu sayede okulda olduğu kadar, yolda, evde, yurtta, arkadaşlarınızla sosyalleşirken de sürekli İngilizceye maruz kalacağınız için dilinizi çok daha hızlı bir şekilde öğrenir ve geliştirebilirsiniz.

Yurtdışında eğitim alırken o ülkede kalacağınız konaklamayı da önceden ayarlamanız gerekmektedir. Bu konuda okullar aile yanı, yurt, daire gibi konaklama seçenekleri sunar. Bu yazımızda daha çok yurt konaklamasının avantajları üzerinde duracağız.

Yurt konaklamaları genelde tek kişilik olmakla birlikte bazı durumlarda 2 ya da 3-4 kişilik olabilir.

Yurtların kategorilerine göre bakıldığında ekonomi, standart, comfort şeklinde oda seçenekleri mevcuttur.

Buna göre okula yakınlığı, odanın içinde ufak mutfağın olup olmaması, banyonun oda içinde olması ya da paylaşımlı olması gibi durumlar farklılık gösterebilir. Neredeyse her okulun her seçenekten yurdu mevcuttur.

Gitmeden önce istediğiniz yurt türünü buna göre belirleyerek hareket etmeniz orada daha rahat konaklayabilmenizi sağlar.

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Yurtlarda genel olarak yemek dahil değildir. Odanızda ya da katlarda ortak olarak kullanabileceğiniz mutfaklar varsa, alışverişinizi yapıp yemeğinizi kendiniz pişirebilirsiniz. Bu sayede dışarıda yemek yemek için ekstradan masraf yapmamış olursunuz. Yurt arkadaşlarınızla ortak yemek yapmak isterseniz de pek çok farklı mutfak kültürü öğrenip deneyimlemiş olursunuz.

Dil Okulunda Yurt Konaklama Seçmenin Avantajları

Sadece kendinize ait olan bu alanda vaktinizi dilediğiniz gibi geçirebilir, farklı bir ülkede de kendi evinizdeki rahatlığı yaşayabilirsiniz.

Yurtlar, konumları gereği okulların bulunduğu merkezi lokasyonlarda ya da bu lokasyonların çok yakınlarında bulunurlar. Bu sayede ulaşımınızı yürüyerek ya da bisikletle sağlayarak ulaşım masraflarından da kar edebilirsiniz.

Yurtlarda mutlaka ortak oyun alanları ya da vakit geçirmek için olan salonlar vardır. Buralarda pek çok ülkeden gelen öğrencilerle tanışıp vakit geçirebilirsiniz.

Bu sayede hem çevreniz aile yanı konaklamadaki kişi sayısına istinaden çok daha çabuk genişleyecek, hem de pek çok milletten farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı bulabileceksiniz. Yurtlarda herhangi bir giriş çıkış saati yoktur. Arkadaşınız gelebilir fakat güvenlik kuralları nedeniyle yatıya kalamaz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.