fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dil Okulu’nda İlk Gün Nasıl Geçer ?


Yurtdışı Dil Okulu’nda ilk gün nasıl geçer ? Sizler için anlattık 😊

Yurtdışı Dil Okulu Öğrencileri

Dil Eğitimi Öğrencileri

Pasaportunuzu yanınıza alarak erkenden okulda olmalısınız

Yurtdışında dil okuluna gitmeyi hayal ettiniz, aylar öncesinden hazırlıklara başladınız ve o gün geldi çattı ! Dil öğrenme serüveninizin ilk gününde, kapıdan girdiğiniz ilk andan günü noktalayacağınız son ana kadar sizi neler bekliyor ? Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek adına tecrübelerimizi sizinle paylaşıyoruz 😊

Okulun ilk günü o pazartesi başlayacak her yeni öğrenci, pasaportuyla beraber erkenden okulda olur. “Ne söylemem gerekir?”,  “Nasıl konuşacağım?”,  “Kendimi nasıl ifade edeceğim?” gibi tüm endişeler dil okulu ailesinin sizi güler yüzle ve sıcakkanlılıkla karşılamasıyla yok olur gider. Sizi anlamaya ve size yardımcı olmaya gayretli bir ekip karşınızdadır. Pasaportunuz alınarak fotoğrafınız çekilir, bu fotoğraf dil okuluna gideceğiniz süre boyunca kullanacağınız student card için gereklidir. Fotoğraf çekiminin ardından size Student Card’ınız teslim edilir, hoş geldiniz !

Okul Ekibinin Tanıtılması

İlk gün başlayan yeni öğrencilere kartları teslim edildikten sonra, öğrencilere okulun çalışanları tanıtılır. Sosyal programdan sorumlu kişiden, okulun müdürüne kadar herkes aynı sıcakkanlılıkla yeni öğrencileri karşılar. Kısa bir video ile okul tanıtılır, okulun kurallarından bahsedilir, ardından öğrenciler seviye tespit sınavının yapılacağı sınıfa alınır.

Amerika'da Eğitim

Happy group of students on adventure

Seviye Tespit Sınavı

Seviyenize en uygun sınıfta yer almak, dil okulu eğitiminin verimli olması için olmazsa olmazdır. Bu sebeple seviyenizi tespit etmek için grammar, reading, listening, writing ve speaking bölümlerinin olduğu bir sınava tabi tutulursunuz. Writing konuları genelde “Yolculuğun nasıldı?”, “Neden bu şehri seçtin?” gibi konulardır. Speaking sınavında ise genelde kendinizi tanıtmanız, dil okuluna neden geldiğiniz, döndükten sonra ne yapacağınız sorulur. Aynı gün içinde sınav sonucunuzun açıklanacağı duyurulur.

Şehir Turu

Seviye tespit sınavından sonra siz yeni öğrencilere,  daha kolay adapte olabilmeniz  için bulunduğunuz şehir tanıtılır. Dil okulları genelde şehir merkezindedir, bu turda okulun çevresindeki kafeteryalar, kütüphaneler, alışveriş merkezleri, müzeler tanıtılır. Bu şehir turu esnasında, daha sınıflarınıza yerleşmeden arkadaş edinip kaynaşma ve ilk günden pratik yapma fırsatı elde edersiniz. Ayrıca bulunduğunuz şehrin kültürünü, yaşam tarzını tanımaya başlarsınız.

Sınıfların Belirlenmesi

Şehir turu ile şehre ve arkadaşlarınıza biraz daha ısındıktan sonra sınav sonucunuzu öğrenmek üzere okula dönmeniz gerekir. Ders programınızı öğrenip, ertesi gün hangi sınıfta ders alacağınızı gördükten sonra oryantasyon noktalanır.

Böylelikle daha ilk günden hem arkadaşlarınızla kaynaşmış, hem pratik yapmış hem de şehri keşfetmiş olursunuz.

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Konaklama

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.